Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Болтове има постоянно ,я от фадромата ,я от машините .Брата на котела има цяла колекция - болтове ,камъни, фракция,дълги 5-6 Санта пелети - все неща които спират шнека . :)
Стоян Славев - специалист
Колеги,намерих уникални пелети,по ирония са съдбата на 800м.от дома ми.За съжаление късничко,разхода ми намаля с 10% пепелта с 50% а шлака няма.За да не правя реклама, няма да пиша производител,който иска на лични ще отговоря,района е Благоевград а пелетите иглолистни.На чувалчето пише 4.6кв.а горят повече от 5.05кв. Уникални :)
Ако си бях взел в началото на сезона от тях,сега щях да имам 400кг.повече.Цената сега е 350лв. Лятото 280лв.
kalin72 - майстор
Стоян Славев написа:
Колеги,намерих уникални пелети,по ирония са съдбата на 800м.от дома ми.За съжаление късничко,разхода ми намаля с 10% пепелта с 50% а шлака няма.За да не правя реклама, няма да пиша производител,който иска на лични ще отговоря,района е Благоевград а пелетите иглолистни.На чувалчето пише 4.6кв.а горят повече от 5.05кв. Уникални :)
Ако си бях взел в началото на сезона от тях,сега щях да имам 400кг.повече.Цената сега е 350лв. Лятото 280лв.
Да не са от Разлог?
Стоян Славев - специалист
Не правя реклама,нямам нищо общо с производителя,просто споделям с идеята на форума,да си помагаме безкористно.Произвеждат ги на 3км.от Благоевград в бившия домостроителен комбинат.

Прикачен файл

20170226_124429.jpg
daniel.trifonov - специалист
Филме, благодаря за мнението. Мислих че само аз съм уцелил железа. Някакви проблеми има ли след блокирането на шнека?
filmatoplo написа:
:) Болтове има постоянно ,я от фадромата ,я от машините .Брата на котела има цяла колекция - болтове ,камъни, фракция,дълги 5-6 Санта пелети - все неща които спират шнека . :)
Hidrogen - напреднал
Стоян Славев написа:
Колеги,намерих уникални пелети,по ирония са съдбата на 800м.от дома ми.За съжаление късничко,разхода ми намаля с 10% пепелта с 50% а шлака няма.За да не правя реклама, няма да пиша производител,който иска на лични ще отговоря,района е Благоевград а пелетите иглолистни.На чувалчето пише 4.6кв.а горят повече от 5.05кв. Уникални :)
Ако си бях взел в началото на сезона от тях,сега щях да имам 400кг.повече.Цената сега е 350лв. Лятото 280лв.
И на мен разхода ми падна с 50%,ама не е от пелетите.
Доста се повишиха температурите.
filmatoplo - майстор
Тези неща които засядат в шнека за късмет не са изгаряли мотор до сега . :-D
Gecata36 - специалист
Здравейте предстой ми да си купя пелети понеже ще си ходим малко на село а там рядко ходим искам да си взема 1 тон от Стара Загора съм какво ще кажете за пелетите трон има в наличност
digitalpr - специалист
Трета година горя пелетите на Проджето Разлог. 340лв/тон мисля че са по всяко време на годината. Никога не съм имал проблеми с тях, но тази година за пръв път усещам че нещо са променили в производството. Чувалите имат бая прах и пепелта която остава след горене е много повече от други години. Чувалите също са много слаби и има няма на 5 човала един се продънва и се изсипва на земята.
Вероятно ще пробвам някакви други следващия сезон. Първия сезон използвах на Скравена, бяха по-добри.
Gecata36 - специалист
Конкретно за тези питам 350 са на тон и са ми наблизо има и количества в базата

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: