Най - вълнуващия въпрос зимно време.
milev5 - специалист
Има ли пелети във Варна под 400лв ?
Навсякъде казват че няма наличност.
filmatoplo - майстор
Днес пуснах една горелка Грейко с 8мм на Баумикс Айтос ,горят добре ,материала е същия като на 6мм , във 20 кг опаковка в чували от бяло ПВЦ .Дебита на шнека с тях 30 кг на час .Аз съм фен на 6мм но и тези стават .Брата си купи 6мм -в чували от найлон по 13 кг разфасовка :wink: .8мм са малко по шумни при работа на шнековете и малко по неравномерно падат дозите не е фатално .
bmahob - майстор
Комшията взе тази година бук с чам на 340лв/70бр ушким клас А, ще ги пробвам и аз че досега не сме горяли такива. И аз трябваше да съм с такива ама не ги дочаках при положение че ги поръчахме май , му ги докараха вчера, аз си взех чам на 350лв/70бр. Гореспоменатите са от наш производител от града пък ще видим :?
Здравейте,
Някой може ли да препоръча пелети в Русенска област?
Здравейте,
Някой има ли информация за https://peletimarket.com/ ?
пет авг 03, 2018 5:11 pmfilmatoplo написа:
:) Поръчах си 2 тона от тези Норт пелет -Бяла мечка :lol: да видим ще ни изяде ли кво ще става на цена 390 лв вече -очаквало се още поскъпване ,другите Трон и Брод в Бургас са над 400 лв :x .Тешко ни тая зима :wink: .
Минаваш на ток и от брезник до украйна да си продават пелетите на когото си изкат
kalin72 - майстор
Не съм убеден, че на ток е по-евтино. Няма начин, при заварено положение с радиатори.
шоп - майстор
нед авг 12, 2018 1:40 amkalin72 написа:
Не съм убеден, че на ток е по-евтино.
В съседната тема за електрическо подово писах, че имам няколко познати на които сметките с ток им излизат. Обаче използват само нощна ел. енергия и огромният акумулиращ ефект на тоновете бетон и тухли ( на единият плочите са му дебели 18 см и само бетона в тях е 36м3 :idea: )

Аз не съм забравил как при живково време масово се ползваха акумулиращи печки...и гледам цените им в Базара и ОЛХ им са се вдигнали. :-D

При цена на тона 13 ст. kWh нощна и пелети с цена 400 лв/тон и "обявена" калоричност 4-4,5 kWh/kg и 90% КПД на котела нещата почти идват на кантар.
Ако ни ударят в кантара, влагата и пепелта са повече, то може да се окаже, че на ток е по евтино. Без грам хамалогия, първоначална инвестиция на куп пролетта за пелети и т.н.

Относно радиаторите....ами и в тях се слагат нагреватели :)
Има една много хубава тема в руския форум: евтино отопление с електричество. Препоръчвам я.
съб авг 11, 2018 12:39 pmteodor1948 написа:
Здравейте,
Някой има ли информация за https://peletimarket.com/ ?
Купих от тях, в здрави чували по 25 кг, цена 230лв. за тон.
Горят като всичките ми изгорени пелети досега.
Каките, на касите, са любезни...много приятно място.
kalin72 - майстор
Прочетох за ТЕН...ами хората са си го казали, скъпо и скъпо е на ток.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: