Най - вълнуващия въпрос зимно време.
liverpool-64 - специалист
И аз в Козлодуй си взех такива,но ги водят,че са букови :rolleyes: едва ли в Говежда да имат чак такъв голям асортимент на широколистна дървесина :?
crez - майстор
ср май 30, 2018 1:46 pmburner написа:
Във Видин дъбови пелети на Говежда - Екоинд - 360 лева за тон, 5,40 торбата, безплатен превоз и разтоварване.
Миналата година ми докараха от тях 5т.по 350 лв.т с транспорта.Изгорих 3т.Завчера поръчах,но вече цената е 365лв.т. Оправданието е че се вдигнала цената на дървата,което е вярно. Аз лично съм доволен от тези пелети. Чистя един път седмично с прахосмукачката финна сива пепел,няма неизгорели пелети.
burner - специалист
ср май 30, 2018 10:26 pmliverpool-64 написа:
И аз в Козлодуй си взех такива,но ги водят,че са букови :rolleyes: едва ли в Говежда да имат чак такъв голям асортимент на широколистна дървесина :?
Може и аз да съм сбъркал.
milenskior - специалист
Някакво мнение за слънчогледови пелети от Видин. Мисля че се правят от маслобойната.
filmatoplo - майстор
Най добре ги пробвайте лично .
jolobg - специалист
Питах вече в темата "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB", но тази трябва да е правилната за такъв въпрос.

Още не съм инсталирал системата, но искам до края на юни или най-късно началото на юли да се заредя наведнъж с 6+ т. слънчогледови. За първа година ще ми е изобщо отопление на пелети и ще съм благодарен, ако някой от/около София ме насочи към коректен търговец пак от там, с качествени слънчогледови пелети. Обявите, които виждам в нета са ~ 240 лв./тон в чували по 15 кг. от склад София. Керпи пък искат 253 лв. от Павликени и т.н. Това цени от миналата година по това време ли са или вече са си начислили очакваното увеличение на тока :mrgreen: :axe: ?
Около София Алекстерм 2003 и Енерджи Хаус са възможни варианти. Мнение за тези търговци и качеството на слънчогледовите пелети, които предлагат? Препоръки?
jolobg - специалист
Колеги от Русе, горили ли сте слънчогледови пелети на местен производител? На Апи Варна оод? Има ли други производители от /около Русе?
съб юни 09, 2018 9:12 amjolobg написа:
Колеги от Русе, горили ли сте слънчогледови пелети на местен производител? На Апи Варна оод? Има ли други производители от /около Русе?
Не съм от Русе, ама миналата година горих русенски пелети. Бяха добри.
Тая година са поскъпнали.
huligancho - напреднал
съб юни 09, 2018 3:11 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб юни 09, 2018 9:12 amjolobg написа:
Колеги от Русе, горили ли сте слънчогледови пелети на местен производител? На Апи Варна оод? Има ли други производители от /около Русе?
Не съм от Русе, ама миналата година горих русенски пелети. Бяха добри.
Тая година са поскъпнали.
Колко пари бяха и колко са сега? От къде могат да се закупят?
съб юни 09, 2018 3:14 pmhuligancho написа:
...
Колко пари бяха и колко са сега? От къде могат да се закупят?
Бяха 220, докараха ми ги до Аксаково на 20 пари за курс.
Сега не съм проверявал, но чух, че били 260. Това преди ок 20 дни.
Купих ги от Варна, ул. "Девня", до магазин "Аветисян".

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: