Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Zhivk0 - напреднал
Филме следя форума и знам че си много запознат , аз съм от Бургас и скоро инсталирах котел бош 32кв. И горелка грейко рб 30 и много скъпо ми идват дървестните тука и я има я няма, искаше ми се в нашата област да изпробвам слънчогледовите за да знам за лятото от къде да заредя стабилно. Чух за тези от карнобат ,макар че са скъпи лятото сигурно ще са по ефтини ,също и за керпи ямбол и биоенергия сливен абе общо взето до 100 километра няма да е проблем лятото да заредя ама да не са над 180-200 лв. тона. Да ми кажеш някаде да се ориентирам и да ида да зема малко да пробвам че да знам какво да правя като дойде сезона :) мерси предварително
daniel.trifonov - специалист
Двата тона от НатурПан почти свършиха. Последните изгорени торби бяха с доста по-различно качество. Правеха доста шлака и имаха много прах в чувалите. В момента използваме други пелети.
2 тона - 2 намерени болта, но пък пелетите са много добри.

Прикачен файл

IMG_20170218_204359_AO_HDR.jpg

Прикачен файл

IMG_20170218_204336_AO_HDR.jpg
daniel.trifonov написа:
Двата тона от НатурПан почти свършиха. Последните изгорени торби бяха с доста по-различно качество. Правеха доста шлака и имаха много прах в чувалите. В момента използваме други пелети.
2 тона - 2 намерени болта, но пък пелетите са много добри.
Къде могат да се купят и на каква цена?
andy_forresite - майстор
Взех малко иглолистни от ела. На полиетиленовите опаковки пише Еlmax и имат златисто-кафяви ленти. Малко по-нискокалорични са от предишните, но пък изгарят отлично, палят се бързо, ухаят много приятно и не отделят почти никаква пепел. Какъвто и въздух и дози да задам, все горят с поддържане на постоянна висока осветеност. И да искам да задръстя горелката не се получава. 4,9 kw клас премиум А1. Единствено цената от 6 лв не ми харесва :)

п.п. пропуснах да кажа че са ситни около 15-20 мм и ми се струва че всички са с еднакви размери; няма дълги пелети и в опаковките изобщо нямам пепел. Преди с тетевенските пелети редовно шнекът счупваше някой километричен пелет, а в отделни чувалчета съм намирал десетки бройки по над 40 мм. Трябваше да прероввам пелетите с ръка преди да си ги изсипя и да чупя всеки намерен дългуч.
Последна промяна от andy_forresite на нед фев 26, 2017 9:18 am, променено общо 1 път.
И аз изгорих зва тона от тези на Натурпан обаче не съм чак толкова доволен. Имат много дълги пелети и доста често ми се задръства шнека и заварвам студ в къщи. Иначе биват. Бяха на цена 360 лв/ тон от Пелетимаркет.
filmatoplo - майстор
:) Болтове има постоянно ,я от фадромата ,я от машините .Брата на котела има цяла колекция - болтове ,камъни, фракция,дълги 5-6 Санта пелети - все неща които спират шнека . :)
Стоян Славев - специалист
Колеги,намерих уникални пелети,по ирония са съдбата на 800м.от дома ми.За съжаление късничко,разхода ми намаля с 10% пепелта с 50% а шлака няма.За да не правя реклама, няма да пиша производител,който иска на лични ще отговоря,района е Благоевград а пелетите иглолистни.На чувалчето пише 4.6кв.а горят повече от 5.05кв. Уникални :)
Ако си бях взел в началото на сезона от тях,сега щях да имам 400кг.повече.Цената сега е 350лв. Лятото 280лв.
kalin72 - майстор
Стоян Славев написа:
Колеги,намерих уникални пелети,по ирония са съдбата на 800м.от дома ми.За съжаление късничко,разхода ми намаля с 10% пепелта с 50% а шлака няма.За да не правя реклама, няма да пиша производител,който иска на лични ще отговоря,района е Благоевград а пелетите иглолистни.На чувалчето пише 4.6кв.а горят повече от 5.05кв. Уникални :)
Ако си бях взел в началото на сезона от тях,сега щях да имам 400кг.повече.Цената сега е 350лв. Лятото 280лв.
Да не са от Разлог?
Стоян Славев - специалист
Не правя реклама,нямам нищо общо с производителя,просто споделям с идеята на форума,да си помагаме безкористно.Произвеждат ги на 3км.от Благоевград в бившия домостроителен комбинат.

Прикачен файл

20170226_124429.jpg
daniel.trifonov - специалист
Филме, благодаря за мнението. Мислих че само аз съм уцелил железа. Някакви проблеми има ли след блокирането на шнека?
filmatoplo написа:
:) Болтове има постоянно ,я от фадромата ,я от машините .Брата на котела има цяла колекция - болтове ,камъни, фракция,дълги 5-6 Санта пелети - все неща които спират шнека . :)

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: