Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LiquidSun - помощник
Някой да е готов да сподели 1-2 чувалчета ТРОН да ги тествам, че да знам дали да се глася за догодина направо цял тон да взимам ? :-D Човека по телефона ми отказва на дребно.
ivanovhr - специалист
От къде си? Ако е по еконт няма ли да излезнат златни макар и подарък като платиш транспорт?
filmatoplo - майстор
Добри са пелетите от Трон .
an1id - напреднал
ivannik_uvigi написа:
filmatoplo написа:
Положението още не се е оправило при нас на юг от Бургас ,пелети няма или ако има сега са скъпи ,понеже се эарежда главно от Трон ,делят го двама търговеца и има як дифицит эавода не праща тирове с пелети явно не може да се смогне с търсенето.
Трон не ви ли е далеко?Нямате ли "гаражни производители",които да запълват вакуума?

Има , но ако си съгласен да гориш широколистни пелети , сред които има и такива с дължина до 10 см парчето , и редовно да си отпушваш шнека от задръстени пелети - можеш :) За количеството пепел няма да коментираме :).
Другия вариант е да гориш пелети от иглолистна кора с тук таме дървесина в тях :)
Та , и аз си чакам тронките :)
ivannik_uvigi - помощник
an1id написа:
ivannik_uvigi написа:
filmatoplo написа:
Положението още не се е оправило при нас на юг от Бургас ,пелети няма или ако има сега са скъпи ,понеже се эарежда главно от Трон ,делят го двама търговеца и има як дифицит эавода не праща тирове с пелети явно не може да се смогне с търсенето.
Трон не ви ли е далеко?Нямате ли "гаражни производители",които да запълват вакуума?

Има , но ако си съгласен да гориш широколистни пелети , сред които има и такива с дължина до 10 см парчето , и редовно да си отпушваш шнека от задръстени пелети - можеш :) За количеството пепел няма да коментираме :).
Другия вариант е да гориш пелети от иглолистна кора с тук таме дървесина в тях :)
Та , и аз си чакам тронките :)
Трон не ви ли е далеко - от Казанлък до Бургас колко ви излиза превоза?
wpw - специалист
milev5 написа:
И моите 2лв :-D

Август месец купих 3т пелети на Полификс ООД от тази обява на цена 350лв/т за Варна.
Въпреки доставката закъсня с един ден всичко си беше точно.
Пелетите се палят лесно, няма шлака(най важното), и са калорични според мен колкото Румънските.Изхвърлям пепелта от пепелника на 2 седмици.
За 65кв жилище горя в момента точно 15кг на 24ч.Преди да сложа термостатите гореше малко повече.Като се подържа минимална 21гр във всекидвевната и толкова през деня в две от спалните.През ноща вдига до 24гр в спалните.В третата спалня целодневно е 23гр понеже дядо ми е зиморничев :-D

Общо взето съм доволен от разхода, за сега съм решил за другият сезон пак да взема от тях ако цената се задържи.
Колега, пишеш, че гориш пелети от Полификс и няма шлака, а аз от две чувалчета и кошницата е пълна със шлака? Продай ми две чувалчета от твоите на Полификс да видя ще има ли разлика?
kalin72 - майстор
wpw написа:

Колега, пишеш, че гориш пелети от Полификс и няма шлака, а аз от две чувалчета и кошницата е пълна със шлака? Продай ми две чувалчета от твоите на Полификс да видя ще има ли разлика?
Обаче явно не четете написаното в тоя форум :) Настойките на конкретната горелка, за конкретната система са фактор за доброто изгаряне, не само горивото.
LiquidSun - помощник
ivanovhr написа:
От къде си? Ако е по еконт няма ли да излезнат златни макар и подарък като платиш транспорт?
Да, забравих да вметка за къде.
Някой колега от Бургас и околията :D
an1id - напреднал
ivannik_uvigi написа:
an1id написа:
ivannik_uvigi написа:
Трон не ви ли е далеко?Нямате ли "гаражни производители",които да запълват вакуума?

Има , но ако си съгласен да гориш широколистни пелети , сред които има и такива с дължина до 10 см парчето , и редовно да си отпушваш шнека от задръстени пелети - можеш :) За количеството пепел няма да коментираме :).
Другия вариант е да гориш пелети от иглолистна кора с тук таме дървесина в тях :)
Та , и аз си чакам тронките :)
Трон не ви ли е далеко - от Казанлък до Бургас колко ви излиза превоза?
Поръчвам ги от регионалния дистрибутор тук, в Бургас . Не знам колко струва доставката им до Бургас.
ivannik_uvigi - помощник
an1id написа:
ivannik_uvigi написа:
an1id написа:


Има , но ако си съгласен да гориш широколистни пелети , сред които има и такива с дължина до 10 см парчето , и редовно да си отпушваш шнека от задръстени пелети - можеш :) За количеството пепел няма да коментираме :).
Другия вариант е да гориш пелети от иглолистна кора с тук таме дървесина в тях :)
Та , и аз си чакам тронките :)
Трон не ви ли е далеко - от Казанлък до Бургас колко ви излиза превоза?
Поръчвам ги от регионалния дистрибутор тук, в Бургас . Не знам колко струва доставката им до Бургас.
Дистрибутора на заводски цени ли продава или и той си топва човката в меда?

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: