Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
нед сеп 27, 2020 3:53 pmfbr написа:
Светлина в тунела на капризните пелетарници. Пелети продават вече и в Лидъл.
Слънчогледови има ли. :partyman:
fbr - майстор
Не видях слънчогледови, ама и не съм гледал по обстойно, че бързах.
silent - майстор
Няма слънчогледови. Пелетите са ОРФЕЙ (Орфеус ако правилно съм прочел)... цена 7лв без малко на чувал...
n_todorov - помощник
нед сеп 27, 2020 12:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед сеп 27, 2020 12:22 pmn_todorov написа:
Какво Ви е мнението за пелетите на "Палетисимо" гр. Брезник или за Букови пелети HotZ ? Някой да се е отоплявал с тях. Другият ми въпрос е: слънчогледовите пелети подходящи ли са за камини? Има ли разлика в отопляемостта и разхода им. Благодаря предварително за мненията.
Ако искаш опитай слънчогледови, но купи само чувал-два! Почти няма разлика, но пепелта е в пъти повече и задръства камината.
Извинявай Шоп! Хубаво е, малко да се потруди човек, а не само наготово.
Прочетох последните няколко страници от темата и посъбрах впечатления но реших все пак и да ви питам. За иглолистните ми казаха да гледам да са по светли самоти пелети, ако са по тъмни са правени с кората , има ли нещо вярно в това, и друго.. буковите пелети трудно се били разпалвали, било добре да са смес с иглолистни #-o
Иначе мисля да купя по едно две чувалчета за проба от някой от тези: Пирин Палетс, NMG GROUP Pellets, БУКОВИ ПЕЛЕТИ BEAR НА HOTZ, - за тях се чудя дали е вярно горното твърдение, и на Башев, пелети Трон.
silent - майстор
За цвета лично аз нямам опит ...досега съм горил Пирин пелет тъмни са на цвят за които мога да кажа че са средна хубост...тази година взех Ред меджик които са със същия цвят но пък за тях казват че са в първата тройка като качество... Аз препочитам иглолистни които при равни други условия са по-калорични....поне така се твърди за тях...Слънчогледови пелети в камина аз не бих горил особено ако камината е в жилищно помещение....да не говорим че ще я чистиш основно и ще сваляш кюнци всяка седмица....Последните пелети който горих бяха иглолистни клас А1 и добре че бяха само 5чувала...отровиха ми живота то не беше трудно палене...гаснене...пепел в чувала със шепи.... за няколко часа горене камината се задръства в пепел...не ми се мислеше ако се бях набил с няколко тона...а слънчогледовите не мисля че ще са нещо много по-различно от тях....
Днес ги гледах Лидлските. Изглеждат добре, няма прах в чувалите, малко по тъмни са от единствените иглолистни, които съм горил. 6.99 бр.
https://photos.app.goo.gl/P6uDezVPbzqPqiv96
Естествено, че цветът има значение, конкретно за иглолистните. Кой не е виждал сърцевината на пресен чам? Различният цвят от какво ше е- чам с тен?!!
Нормално е буковите по трудно да разпалват. Кога си паля печката, за разпалки ползвам наситнени чамови трески. За пелетарника, боли ма копчито.
syncho - майстор
Тъмния цвят може да се появи и от технологията на сушене на трицата преди да се пресова в пелет.
n_todorov - помощник
Взех за проба пелети от NMG GROUP Pellets, едните са някакви нови който те ги произвеждат в Търговище 70% дъб и бук и 30% бор, на цвят са тъмни видимо нямат много пепел в чувалите и другите който взех пак от тях Румънските пакетирани в техни си опаковки, на цвят много светли , видимо няма пепел. Някой ползвал ли е от тези два типа пелети да сподели, чудя се кой да взема :?

Утре и едни от Копривщица ще взема един чувал.
pechkata - специалист
пон сеп 21, 2020 4:34 pmfilmatoplo написа:
Пелетите са от едно местно момче ,логото си е негово. https://peleti.archi-4.eu .
Обажда се момчето в 9 ч -пелетите са доставени ,слизам долу -те пред гаража. :shock: От тира ги стоварва с челен товарач Маниту ,със стрелата направо в двора :wink: .Както и да е ,пелетите са иглолистни нямам забележки -камерата бяла в камината ,миналата зима бях с тези пелети ,догодина живот и здраве -пак . :wink:
Филме на снимката ми се видяха че са лъскави - цвета не можах да определя...
Казват че това е един факторите за добри пелети...
Твоите в чувала и те ли са лъскави...?

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: