Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sispol - напреднал
ENplus има 2 класа за качества А1 и А2. В клас А1 са въведени най-строги ограничения за съдържание на пепел в пелетите. В клас А2 съдържанието на пепел е до 1,5%. За промишлените пелети сертификатаEN-B е със значително намалени ограничения. Въвеждането на единен стандарт за качество за битови и промишлени пелети ще позволи ясно отчитане на потреблението и качеството на продукцията.
Означава дървесни пелети за промишлена употреба. Там вече е позволено използването на висок процент кори и дървесни отпадъци, количеството на пепел е голямо.
Копирано от Уикипедия.
Д.хаджийски - помощник
digitalpr написа:
А с какво широколистната дървесина е по лоша от иглолистната за производствоти ма пелети, че я оь ачават като Б?
Не е по лоша, там разходната норма отделените отпадъци и отделената енергия са различни. Нещо като да сравняваш бензина с дизела. Не съм голям експерт все пак но казвам това което са ми обяснили с прости думи. :)
Д.хаджийски - помощник
Вече има и сайт на Български език.
http://www.pellet.just.bg
sispol написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Тоя форум зе да става търговски, г.син Хаджийски.
Благодарение на форума успях да намеря качествени пелети. Така че, това е добре, че е търговски. Колегата ми даде едно чувалче за проба. Не искам да правя реклама,(обикновен краен потребител съм) но са добри. В камина Аурига (а те са доста капризни) горят съвсем нормално. Без нагар и др. такива вредни вещества. В началото мислех че са румънски, но се оказаха украински.

Първите пелети, които турих в бункера, бяха украински чам, 15 чувала.
Това беше най доброто, горено в котела ми.
filmatoplo - майстор
Много интересно ,всеки производител на пелети у нас изнася за Италия ,тук имаме внос на пелети от там. :?
kalin72 - майстор
filmatoplo написа:
Много интересно ,всеки производител на пелети у нас изнася за Италия ,тук имаме внос на пелети от там. :?
Няма италиански пелети у нас, това са същите български пелети за италианския пазар.
filmatoplo - майстор
:) В Африка на пазара
-Заповядайте банани внос от Българияяя.
Д.хаджийски - помощник
Пелетите са произведени в Украйна и са износ за Италиа. Не крия че прескачам Италианеца ... но след като предлагам качество на добра цена и си доработвам някой лев. Има ли значение за Вас от къде са пелетите въобще? ако сте доволни от това което получавате! :)
Д.хаджийски - помощник
filmatoplo написа:
:) В Африка на пазара
-Заповядайте банани внос от Българияяя.
Защо да не? Цена - Качество са определящи, ако ще и от Аляска да са внос Бананите, Но сравнението което даваш не е актуално. Аз не съм производител който лъже че продава в Италиа аз съм вносител, има сайт ИТАЛИАНСКИ с телефони.. Всеки може да се обади и да попита за "Бананите" :-D :-D :-D
filmatoplo - майстор
Точно така добро ли е качеството и на добра цена другото е без значение. :)

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: