Най - вълнуващия въпрос зимно време.
liverpool-64 - специалист
чет юли 26, 2018 6:36 amndg написа:
ср юли 25, 2018 9:52 pmliverpool-64 написа:
Колега,попаднаха ми тези иглолистни от Давидково, видяха ми се много черни, а и продавача каза,че не излизали 15кг. чувал, а по-малко. Ако оставим тези неща настрани , горят ли добре иначе.
Възможно е да имат разлика в партидите, или да сравняваш с действително премиум клас :). Тези дето пробвах не изглеждаха много черни, по-скоро си изглеждаха нормално, като останалите иглолистни. В сравнение с Швайгхопер сигурно ще изглеждат доста по-тъмни.
Не съм теглил торбите, не мога да кажа за килограмите.
Относно горенето - не видях нищо притеснително, макар че си зависи и от конкретния котел и настройки.
На база торби, които тествах, бих казал че са добре цена/качество.
Най-добре вземи няколко торби и тествай. Това лято, климатът е благоразположен към подобни упражнения :)
Да ,разбира се ,че тестването е най-добрия вариант , но друга ми беше мисълта-не съм ги сравнявал с екстра класа :-D ,просто бяха черни като слънчогледови,самия продавач каза,че е мерил чувалите, не били по15кг.,цената 400 лв. не беше за 70 чувала колкото са на палет ,а за по-малко ,не мога да кажа точно,защото вече ги отказах.Всеки гледа да ти го начука,ебаси! :finga:
indri72 - помощник
чет юли 26, 2018 11:12 amdiqn88 написа:
Някой пробвал ли е пелети Диаманд пловдивски. Мнение.


Пробвах 10 торби миналата зима и бяха доста слабички като калории. Не знам лятното производство как е. Зимата разправяха ,че лятото са по 300лв. тона , а то какво стана.
Чираче - майстор
чет юли 26, 2018 11:12 amdiqn88 написа:
Някой пробвал ли е пелети Диаманд пловдивски. Мнение.
Купих 3 торби от Диаман за проба. Външно изглеждат като всички останали, без никакъв прахоляк. Сложих ги в бункера и дадох старт. Впечатленията ми са, че лесно палят, дават добър пламък, топлят добре, съвсем малко пепел, никакъв шлак. Харесаха ми, и купих 2 тона. След седмица ще купя още един тон. Ще видя как ще е през отоплителния сезон.
vallko - помощник
чет юли 26, 2018 11:12 amdiqn88 написа:
Някой пробвал ли е пелети Диаманд пловдивски. Мнение.
Миналата зима изкарах с тях.Лесно палят, няма шлака ,не правят много пепел, искаше ми се да бяха по калорични
Здравейте! Някой ползвал ли е румънски пелети KALDO PELLET ,понеже никъде не намирам мнение точно за тези? По думите на търговеца са 100% бук без кора. Благодаря!
diqn88 - специалист
Мерси за мненията отностно пелети диамант. :)
damyaniq - специалист
А някой да е пробвал слънчогледови "Баумикс" 6мм,нека даде мнение Как горят пепел калоричност С една дума струват ли си парите :axe:
filmatoplo - майстор
:) Пелетите 6мм слънчоглед на Баумикс са супер -проверени тази зима и сега лятото -брата гори от тях ,жалко че не мога да ги горя в камината . :)
шоп - майстор
Вчера случайно загледах в Практикер.... 15 кг. торба пелти с цена 9.49лв :?
:x
Замислих се за инвестиция, КПД и дали на ток с една вентилаторна печка за 20 лв или с нулева левова инвестиция за печка с реотани тип: "ЛЪЧ" , каквато се намира в почти всяко мазе или таван за без пари не е по-евтино с 0 % първоначална инестиция :?:

П.П. Според мен, цената на някои пелети надмина цената на разхода на един от най-скъпите енергоносители, а именно електроенергията.

Сигурно вече работи механизъма:
преебал съм се и съм инвестирал в скъпо и не ефективно отопление. Демек: хванал съм се на хорото и ще го играя до край.

Може и да греша, не ми се смята в момента ( отпускар съм), но при цена 9,49 цена на торба пелети и нощна тарифа на ел. енергията на всички 3 енергодружества по-изгодно е да не съм дал 4000 или 20000 лв за котел и горелка, както и авансово 2000 лв за пелети за бъдещия сезон.

Може би е по-добре с печка ЛЪЧ за без пари и да карам месец за месец. За климатици не ми се мисли. Там има КОП. :-D :-D :-D

Горното е само размисли и страсти на база лято и море....
fox_vt - майстор
Нормално е за вносни пелети на дребно. Даже е евтино. Чакай да дойде зимата дс видиш цени на дребно,ще си метнеш калкулатора в реката като сметнеш за тон.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: