Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Шопе, нализнаеш, че нещо с нереално висока цена става непродаваемо :) Та, айде недей да стане мяу, по-скоро цените ще паднат до 900 лева и така. Както слънчогледовите в момента са 600-620 лв за тон, а търговците ги спрягаха на над 800 лева. Е, кой ще им ги купи?
silent - майстор
Мисля че след нова година напук на статистиката досега пелетите ще слязат до към 800лв...където верятно е по приемливата цена за двете страни....но ще видим.....при цена на тока левче и пелети на 700-800лв...пак ще са станат конкурентни....
съб окт 08, 2022 8:08 pmkalin72 написа:
Шопе, нализнаеш, че нещо с нереално висока цена става непродаваемо :) Та, айде недей да стане мяу, по-скоро цените ще паднат до 900 лева и така. Както слънчогледовите в момента са 600-620 лв за тон, а търговците ги спрягаха на над 800 лева. Е, кой ще им ги купи?
https://peletimarket.com/portfolio/%D1% ... %82%D0%B8/
Ако щеш!
Нека не е Мяу, Бау да е!
Искам да са достъпни за всеки. Бих си купил на 300, инак да си ги продават!
liverpool-64 - специалист
Утре отивам да си купя един тон на цена 1000лв. Миналата седмица други бяха на 1050лв. Вече съм претръпнал откъм цени,кака Кури казваше,че всичко е наред. Проблем е , че освен цените в нашия край ги нямаше известно време пелетите. Козлодуйски район.
krasi92 - майстор
Мааалко и трябваше още на кака да управи всичко.Зимата ще стигнат 1500 така че сега не е страшно на 1000
Краси, за пръв път изпитвам осъзнат, плашещ оптимизъм.
Наскоро Лидл започна да ги предлага на ок.1200.
Добрата новина е, че са на дребно.
Лошата- не към чул да предлагат на едро.
Фитилчо - майстор
съб окт 08, 2022 8:18 pmsilent написа:
при цена на тока левче и пелети на 700-800лв...пак ще са станат конкурентни....
Айдеее, пак почнахме с глупостите.Викаш, ти може и по 1000 да ги плащаш, ако нас на тока ни таковат на левче. :lol:
Това никога няма да стане, споко. По-скоро ще ти свършат евтините купени пелети и после ще се чешеш там,където не те сърби и ще станеш рЕско фен на ТП, както сега според теб е безмислено.
Между дргото, аз купих 4, докато на теб ти е безмислено. :wink:
krasi92 - майстор
съб окт 08, 2022 9:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
Краси, за пръв път изпитвам осъзнат, плашещ оптимизъм.
Наскоро Лидл започна да ги предлага на ок.1200.
Добрата новина е, че са на дребно.
Лошата- не към чул да предлагат на едро.
А на теб за какво са ти пилети. Ако искаш на едро и държиш на лидълското качество ще те уредим.
Сайлънта сякаш беше писал, че има климатици, но не му харесва да се отоплява основно с тях. Просто си държи на пелетите- вярно, топлинката е друга и в повече, пък и топлата вода е на корем.
silent - майстор
съб окт 08, 2022 11:31 pmФитилчо написа:
съб окт 08, 2022 8:18 pmsilent написа:
при цена на тока левче и пелети на 700-800лв...пак ще са станат конкурентни....
Айдеее, пак почнахме с глупостите.Викаш, ти може и по 1000 да ги плащаш, ако нас на тока ни таковат на левче. :lol:
Това никога няма да стане, споко. По-скоро ще ти свършат евтините купени пелети и после ще се чешеш там,където не те сърби и ще станеш рЕско фен на ТП, както сега според теб е безмислено.
Между дргото, аз купих 4, докато на теб ти е безмислено. :wink:
Абе ти верно си малоумен...ходиш наляво и надясно да сереш след мен и се биеш в гърдите с тъпата си помпа....ти не разбра ли че имам климатици...и че ако съм искал помпа да съм сложил...имам и газови печки и за готвене и за топлене и газови бойлери...имам и водна риза на твърдо гориво и дърва имам ...и зидана камина и циганска любов... И аварийно на генератор....даже ако се наложи слизам в София и тец имам...и да не забравя имам и 3тона хубави пелети на 650 дето ти бодат толкоз очите...а теб с пършивата ти помпа треска те тресе ако някой спомене скъп ток или липсата му....ма ти викаш неее сичко ще е върви нагоре енергийна криза е ма тока ще е евтин....ти в училище не си ли учил че нещо което е търсено и евтино.... го няма....а тук си говорим и разсъждаваме кога как...ако стане...какво би било...
И нигога не съм казвал че ТП е безмислена..но не споделям оптимизма ти че винаги ще е най-смисленото...и че отоплението на ток ще остане завинаги много по евтиното отопление...това го имаше единствено тогава когато тока го нямаше...и сега но докога...
На нищо освен портфейла си не държа...ако цените на пелетите не станат конкурентни ще паля пелетарника само на коледа и нова година или при екстремно ниски температури поради спицифични мои съображения....

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: