Най - вълнуващия въпрос зимно време.
borchoyor - специалист
ср яну 23, 2019 10:42 pmliverpool-64 написа:
Pirina Pelets- видите ли такъв надпис с зелен цвят на чувалите ,бягаите и не се обръщаите назад ,абсолютен боклук, първо при свалянето на чувалите-найлона им е като вестник , вземаш чувала и се къса в ръцете ти ,там където е лепен не е докрай и след теб става диря до помещението,скъсани чували на палето ,прах вътре в голямо количество. Чистя кошничката два пъти на ден, правят шлака много,зор ще видя докъдето ги изгоря, Слава Богу остават още около 15 чувала. :finga:
Pirina са от Драглище, ама дали Долно или Горно не знам
burner - специалист
В момента доизгарям последните няколко торби на Кладово. Сръбски, клас А2. Не видях това миналата година, когато купих един тон. Правят пепел, но палят бързо и горят отлично. Поне са написали истината, че при нас само А+++ се продават, а иначе са мани, мани...Зет ми е с Бисолид, няма проблем, харесва ги, а съседът с не знам какво е, но реве че му правят шлака, а като увеличи вентилатора, хвърчат извън горелката. После пак минавам на Екоинд, пелети от Говежда. Никаква пепел, купих ги лятото, юни месец, на 5,40 торбата. В Бърнит горят супер.
bobi65 - специалист
Привет, и аз да кажа в темата от кой да бягате.
Миналата година хвалбите от румънски пелети ме накараха да потърся на пазара.
намерих на околовръстното след Казичане и взех няколко тона. Уж ги разтварях в вода за да видя дали имат прах и лепила и да преценя материала но се оказа голяма мъка с тях.
За калоричност имат... за кори нямат... за влажност са супер... за пепелност е малко...
НОООО оказва се че имат пресован кварцов пясък в тях ( предполагам технологично вложен за да не запичат дюзите на пресата и да се само почиства )
Резултата е че се топи този пясък смесва се с пепелта и се образуват такива здрави буци и шлака в горивната камера че всеки ден трябва да се почиства..
Преди 10 дни ги свърших и се родих.. Новите са просто фантазия никаква шлака и малко пепел.. по 10 дни без да отварям котела за чистене.
И най ме е яд че и цената която е обявена в момента е 520 лв.. а бяха 450... просто се пазете от тях.
Ето и как да ги познаете. Може и да има и други румънски който да са добри но тези са МЪКАААА

Прикачен файл

romanski.jpg
Ивелин Петров - специалист
чет яну 24, 2019 10:34 ambobi65 написа:
Привет, и аз да кажа в темата от кой да бягате.
Миналата година хвалбите от румънски пелети ме накараха да потърся на пазара.
намерих на околовръстното след Казичане и взех няколко тона. Уж ги разтварях в вода за да видя дали имат прах и лепила и да преценя материала но се оказа голяма мъка с тях.
За калоричност имат... за кори нямат... за влажност са супер... за пепелност е малко...
НОООО оказва се че имат пресован кварцов пясък в тях ( предполагам технологично вложен за да не запичат дюзите на пресата и да се само почиства )
Резултата е че се топи този пясък смесва се с пепелта и се образуват такива здрави буци и шлака в горивната камера че всеки ден трябва да се почиства..
Преди 10 дни ги свърших и се родих.. Новите са просто фантазия никаква шлака и малко пепел.. по 10 дни без да отварям котела за чистене.
И най ме е яд че и цената която е обявена в момента е 520 лв.. а бяха 450... просто се пазете от тях.
Ето и как да ги познаете. Може и да има и други румънски който да са добри но тези са МЪКАААА
На снимката изглеждат супер. В такъв случай - благодарим за съвета!
bmahob - майстор
За благоевград не знам , от наше село има 4 производителя пробвал съм всички по малко, горял съм сериозно един два, ми нямат яд. Това са пелетите на с.Полена, с.Крупник, с. Черниче и Стаматов Симитли са си супер, поне за алфата. Форил съм и от еелшница, също добри бекото също, горял съм и швайн.... Те ми бяха най зле
liverpool-64 - специалист
Още едно положително мнение за ЕКОИНД Говежда от мен. Много добри пелети. Горя и едни уж украински, добри са,но незнам как да ги похваля като нищо не пише на чувалите. :?
diqn88 - специалист
нед яну 20, 2019 8:49 pmikaloyanov написа:
Здравейте колеги , от скоро съм с пелетна камина от Mareli Systems 12 KW PSN , от Банско съм и имам проблем с пелетите , тук в целият регион не мога да случа на качествени пелети ( а всички пишат на торбите клас А1 ... дрън дрън .... качество никакво , контрол никакъв .... пробвам от кой ли не вече пелети и не мога да улуча качествени .... вече схванах настройките на камината след многократно идване на техника от Марели и вече станах спец ... Но проблема ми в момента са пелетите ... от местните производители или са с много пепел и задръстват под кошничката с пепел и не може да пали или са с шлака или нямат калоричност.... Сега последните 2 дни горя Schneider 100 % бор от Самоков , един приятел ми прати 2 чувалчета и да Ви кажа доволен съм но цената им много скъпа дори и лятото .... Пепел си има но поне под кошничката не натрупва , че тези от Разлог които горя които са само от трици правени уж горят добре но са ситни пелетките и с много боклук в чувала и трици и явно шнека като ги мята в кошничката като са ситни и пепелта директно се утайва под кошничката .... Препоръчайте ми НАИСТИНА КАЧЕСТВЕНИ ПЕЛЕТИ да пробвам че тук в Благоевградския регион всеки взе да произвежда пелети , а контрол и качество 0 !!!! Благодаря ви предварително !
Здравейте, бихте ли сподели ли настройките съответно коя за какво е?
нед яну 11, 2015 10:21 pmбати 100ю написа:
който гори слънчогледови да не взима от Биоенергия-Сливен, лятото взех 1 тон бяха добри но взех преди нова година половин тон горят трудно с гаден мазен пушек запушват котела на 15 чувалчета по стените тече мазна течност миришат на отработено масло пълна отврат са
Аз пък купих 1 тон преди Нова година и изобщо не правиха такива ефекти, точно обратното котела ми започна да отделя по-малко пепел и според мен си струваше всяка стотинка.
съб фев 23, 2019 9:01 amLegna написа:
нед яну 11, 2015 10:21 pmбати 100ю написа:
който гори слънчогледови да не взима от Биоенергия-Сливен, лятото взех 1 тон бяха добри но взех преди нова година половин тон горят трудно с гаден мазен пушек запушват котела на 15 чувалчета по стените тече мазна течност миришат на отработено масло пълна отврат са
Аз пък купих 1 тон преди Нова година и изобщо не правиха такива ефекти, точно обратното котела ми започна да отделя по-малко пепел и според мен си струваше всяка стотинка.
Ти па къф са извъди?
Като го изгори тончето, после кви купи, че да дадеш мнение и за тях?
pechkata - специалист
ср ное 21, 2018 1:01 pmИвелин Петров написа:


Очевидно по малко и от двете: http://peleti-macroline.eu/contact/
Та има и в Белене и в Калейца.. Моите миналогодишните бяха директно от фабриката в Белене.
В момента и аз горя такива - много съм доволен...

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: