• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Една молба -да пращате на Лазар неразопаковани чували по 15 кила , че лесно да си ги складира :lol: шега де. :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма значение 15, 25, каквито имате - такива :-D . Майтап. Значи дотук 3 производителя пътуват насам и аз имам 3 - стават 6. Във Вторник ги пращам и до края на седмицата се надявам да има резултат., който ще обявя в табличен вид
kok - специалист
и два вида костилки от сливи и от череши :wink: :-D
glorious - специалист
1.Баумакс- цена за 66 чувалчета х 6.49лв -аз съм доволен от качеството, не и от цената
2.Ямбол - пелети на фирма Technowood гр.Разлог - 1чувал/15кг/ х 5.85лв , за 66 чувалчета - 4.95лв, пелетите са малко тъмни, изгорих едно чувалче за проба,изгоря доста бързо- 5-6 часа.Водата не достигна голяма температура.Пепелта не бих казал,че е много повече от колкото от пелетите на Баумакс, които при едни и същи настройки на печката горят доооста по-дълго време.
3.Рогош-......
4. Айтос - .....
LazarGanev написа:
ами специално тези не стъклообразуват, ама пълнят горелката за няколко часа. Не може да продаваш Клас Е за Клас А. Купени са от Лакал - няма какво да го спестявам, и то в голямо количество - човека искаше да спокоен за зимата
Ако не стъкообразуват значи нямат примеси, а просто на горелката и трябва повече въздух за да имат пълно изгаряне, не изгарят затова задръстват горелката. Не съм ползвала на тази фирма, говоря по принцип.
Пепелното съдържание на пелетите на Танита е 1,06% това е от изследване правено в Ерато, едно приятелско семейство бяха правили пробата, не знам за други показатели, не ги запомних, но при допустими по европейски стандарти <1,50, смятам че е добре. Тяхната цена е 300лв/тон - на място. За транспорта зависи (лятото беше безплатен за по-големи количества, сега незнам). Ако се брои в списъка се надявам да съм била в помощ.
filmatoplo - майстор
Миналата година не разбрах кой колко е изгорил със котлето си пелети за съответната квадратура -то и от качеството зависи , кой от срам кой послъгваше -надявам се тая зима да си кажете честно :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Понеже голям шум се вдигна за тая горелка, пратиха човек от Хасково да се увери на място за какво става въпрос. Цял предиобяд се въртяхме около нея , но никакви забележки към настройката на горелката и системата не откри. Дори леко намали въздуха от вентилатора, но без ефект. Взе проби от пелетите и като излязоха резултатите стана ясно, че пепелното съдържание е 3,9%, което по класификацията на Ерато отговаря на категория E-F, а горелката е предназначена да гори максимум категория В - пепелно съдържание до 1%.
http://erato.bg/otoplenie/bg/biomasa_de ... and_id=761 (шарената таблица)
Пламен (собственика на горелката) е моряк и преди да замине на курс отиде и купи 7 тона пелети от Лакал, като му ги дадоха за категория А! Аз го упреквах, че е можел да вземе и категория В, за да мине по-тънко. А то какво се оказа - нелоялно отношение от страна на търговеца. Той го няма за да отиде да ги рекламира, но и как се връщат 7 тона - за чия сметка ще е хамалогията и транспорта - като знам къде са навряни - луда работа.
filmatoplo - майстор
Продавачите на пелети подценят някакси хората но скоро ще се отсеят качествените пелети на пазара -това също е нож с 2 остриета защото търсенето ще им вдигне цената , което пак ще доведе до търсене пак на евтини и некачествени пелети :wink: той пазара така се саморегулира .Като квартирите по морето :lol:
LazarGanev - "Велик майстор"
Снощи пуснах в действие още една горелка работи перфектно с пелети от Стара Загора - никаква пепел. Пратил съм и от тях за изследване - ще видим резултатите.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: