Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n_todorov - помощник
ср сеп 30, 2020 3:29 pmn_todorov написа:
Взех за проба пелети от NMG GROUP Pellets, едните са някакви нови който те ги произвеждат в Търговище 70% дъб и бук и 30% бор, на цвят са тъмни видимо нямат много пепел в чувалите и другите който взех пак от тях Румънските пакетирани в техни си опаковки, на цвят много светли , видимо няма пепел. Някой ползвал ли е от тези два типа пелети да сподели, чудя се кой да взема :?

Утре и едни от Копривщица ще взема един чувал.
Така , понеже никой не ми отговори, да си отговоря аз пък може да някой и аз да съм полезен. Пробвах горепосочените пелети и накратко за тях. Коприщеските иглолистни - нямат много пепел в чувалите , леко тъмни на цвят. Горят добре пепел имат но мисля че не е много.
NMG GROUP Pellets 70% дъб и бук и 30% бор - тъмни на цвят, разпалват се добре но горят някак по слабо от горните, затоплят добре. Пепел правят повече , даже доста.
NMG GROUP Pellets Румънските иглолистни - мн светли на цвят, мин количество пепел в чувалите, горят добре, пепел остава мнogo малко.
Реших от Румънските да купя , дано са добри.
naydenov.anton - специалист
Здравейте,

първо се извинявам, че пускам такава тема и ако администраторите решаш нека я изтрият.

На 27-ми този месец очаквам доставка на слънчогледови пелети в Панчарево във Биг бегове. Човека, който трябваше да вземе 10 тона от тях се отказа в последния момент и в момента са ми свободни.

Ако някоя му трябват нека пише лично съобщение за повече инфо.

Идеята е да дойде направо да ги натовари от ТИР-а за да не ги разтоварваме, товарим отново и т.н.

Надявам се с някой да си бъдем полезни. Поздрави!
nikolatch - напреднал
ср окт 14, 2020 12:32 pmn_todorov написа:
ср сеп 30, 2020 3:29 pmn_todorov написа:
Взех за проба пелети от NMG GROUP Pellets, едните са някакви нови който те ги произвеждат в Търговище 70% дъб и бук и 30% бор, на цвят са тъмни видимо нямат много пепел в чувалите и другите който взех пак от тях Румънските пакетирани в техни си опаковки, на цвят много светли , видимо няма пепел. Някой ползвал ли е от тези два типа пелети да сподели, чудя се кой да взема :?

Утре и едни от Копривщица ще взема един чувал.
Така , понеже никой не ми отговори, да си отговоря аз пък може да някой и аз да съм полезен. Пробвах горепосочените пелети и накратко за тях. Коприщеските иглолистни - нямат много пепел в чувалите , леко тъмни на цвят. Горят добре пепел имат но мисля че не е много.
NMG GROUP Pellets 70% дъб и бук и 30% бор - тъмни на цвят, разпалват се добре но горят някак по слабо от горните, затоплят добре. Пепел правят повече , даже доста.
NMG GROUP Pellets Румънските иглолистни - мн светли на цвят, мин количество пепел в чувалите, горят добре, пепел остава мнogo малко.
Реших от Румънските да купя , дано са добри.
Пробай тези от иглолистно оранжевия чувал на НМГ https://nmg-group.bg/%d0%bf%d1%80%d0%be ... g-pellets/ . Попринцип пелетите са от Велинград един мой приятел ги прави скъпа апаратура има и без да си крива душата са му едни от най-добрите в моя регион.Може да ги пробваш,ако не си.Този от НМГ може да те излъже,че той ги прави но ги взима с ТИР от моя човек,Знаете в БГ вече всичко е бизнес,Тука при мен ги дава 390лв. 1050кг.Не знам този от нмг явно им слага надценка.
Svezar - специалист
Аз си продължавам на Трон,като засега всичко е без изненади /неприятни/ ,стабилно качество,само цъкнах копчето с миналогодишните настройки и всичко си продължи все едно не съм я гасил изобщо :) Цената - 390лв за тон с включена доставка до вратата.
Mkilla - помощник
NMG GROUP Pellets 70% дъб и бук и 30% бор , горя такива в момента. Оставят от време на време бучки в пепелника ( не знам шлака ли се казваше? ). Не е всеки път и не мога да разбера защо. Няма проблем с паленето, разхода е нормален както на предишни "уж" също А1. Пепел си имат повече от други които съм ползвал.
pepi3196 - специалист
Колеги, някой гори ли в момента слънчогледови пелети Керпи ?
Мисля да ги пробвам на едно Грейко.
kalin72 - майстор
ср дек 23, 2020 10:28 pmpepi3196 написа:
Колеги, някой гори ли в момента слънчогледови пелети Керпи ?
Мисля да ги пробвам на едно Грейко.
Да, гори ги Грейко 20, на котел Бош 32Квт. Няма никакви проблеми.
pepi3196 - специалист
ср дек 23, 2020 10:42 pmkalin72 написа:
ср дек 23, 2020 10:28 pmpepi3196 написа:
Колеги, някой гори ли в момента слънчогледови пелети Керпи ?
Мисля да ги пробвам на едно Грейко.
Да, гори ги Грейко 20, на котел Бош 32Квт. Няма никакви проблеми.
Благодаря, след празниците скачам на две палета.🙂
emskia - специалист
Здравейте. Някой може ли да ми препоръча читави пелети за района на Бургас ? Сега съм с ЕКО пелети от Несебър и се радвам че са на привършване. Горя ги в котел Viadrus U 22, с горелка Bisolid GP_25B.
Svezar - специалист
вт дек 29, 2020 12:15 amemskia написа:
Здравейте. Някой може ли да ми препоръча читави пелети за района на Бургас ? Сега съм с ЕКО пелети от Несебър и се радвам че са на привършване. Горя ги в котел Viadrus U 22, с горелка Bisolid GP_25B.
По-горе съм писал,че за мен Трон са ок /цяла седмица мога да не чистя скарата от шлака/ ,би трябвало да има в Бургас,ако няма мога да ти дам телефона на човек от Поморие - 390лв беше цената преди месец.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: