Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Цецо - специалист
Цената се определя от търсенето и предлагането.Очакването на новата цена на тока ще доведе до повишаване на търсенето и оттам и до повишение на цената на пелетите.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт юни 13, 2023 2:25 pmЦецо написа:
Цената се определя от търсенето и предлагането.Очакването на новата цена на тока ще доведе до повишаване на търсенето и оттам и до повишение на цената на пелетите.
:-D ... а един мърмот навива шоколада в станиол... И производителите на пелети 2 години лежаха на тая кълка, ама търсенето от ден на ден и от месец на месец пада. Съответно падат и цените, но търсенето не се увеличава. Изгубено доверие много трудно се възстановява. Трябва да минат поне още 2 години, за да се види резултата от вдигането на цените на тока и тогава да се преценява. Дотогава я камилата, я камиларя... Хората масово се ориентираха към климатици и термопомпи, та ще видим. Преди 3 години на 20 пелетни съоръжения монтирахме по една термопомпа, а сега на 10 термопомпи, един пелетарник. За всичко са си виновни производителите с техния ламтеж за бързо забогатяване. Как така при една и съща цена на тока, от една и съща поточна линия сега излизат пелети по 650лв, а миналата година излизаха по 1300лв? Как така миналата година никой производител не ми вдигаше телефона да ми даде един ТИР да сложа в склада, пък тази година всички се скъсаха да ме търсят и да ми свалят звезди, ама сега аз не им вдигам, защото няма на кого да ги предлагам
Цецо - специалист
Конкретно за Видин се предлагат иглолистни пелети от Разлог по 9.50 на торба и се купуват.
ivangeorgiev4524 - помощник
Хайтек ООД какво ви е мнението за тези производители ? Някъде бях чел ,че от капаци ги правят и много пепел ? цената им е 610 лева за 66 или 67 чувала?
Премиумпелетс точка бг им е сайтът , но да не го правя на реклама няма да слагам точния адрес.

Последно говорих с тях и ми обявиха цена от 640 лева с превоз за пале (70 чувала) ,преди да взема от тях искам да чуя някое мнение дали си заслужава да взимам от тях или да търся от друг производител.

Изображение май това са им скъпите пелети

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: