Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Gladiator_BG - специалист
пон дек 19, 2022 3:18 pmivangeorgiev4524 написа:
Започнаха леко да свалят цените , но навсякъде качеството е отвратително . Аз направо не мога да повярвам тази година какво стана ...
Миналата година бях много доволен от макспела ... чистих камината в седмицата по веднъж /9-10 торби/. Залагайки на "сигурно" взех 2 тона тоя сезон от тях въпреки по високата цена - ама греда ... пушат повече при разпалване и след 5-тата торба контейнера за пепел вече прелива ... Щом започнаха да изкупуват изгнили палети явно се пресова всичко де що може да гори ...
silent - майстор
Започнаха доста сериозно да свалят и още ще свалят щото всичко над 600-650лв е непродаваемо...моите "пелети " от почти 1300лв. по едно време и 1200 преди нова година сега са 930лв за пале...още 300лв надолу и да се молят пелетарите да има кой да им ги купува...
Аз карам на климатици и тая година съм изгорил покрай нова година 15тина торби...и ако се задържи такова времето я изгоря още някой друг чувал я не....щот се оказва че на ток е и по мързеливо освен по евтино.....та ще имам пелети за пет години напред с такъв годишен разход ...отделен е въпроса какво ще стане с тях след втората година например... та мен например са ме загубили зa идните години като клиент ако не и завинаги....
защото продължавам да си мисля че това помпане на цените последните месеци си беше чиста спекула и нямам угризения ако тепърва страдат....
Чираче - майстор
ср яну 04, 2023 8:30 pmsilent написа:
Започнаха доста сериозно да свалят и още ще свалят щото всичко над 600-650лв е непродаваемо...
И аз съм на същото мнение. Бих казал, че над 400 лв. е спекула. Макар и да съм на промишлен ток, едва ли разхода ми ще е над 400 лв за месец. А при 1 тон пелети за месец отива над 1000 лв. Във всяка стая имам инверторни климатици. Явно ще мина на такова отопление.
Лека полека хората се усещат, че и климатиците могат. Късно и не всички (климатици), но...
Малко преди Нова година, видях табела 850 за дървесни. Преди това е била максимум 960.
MamaMy - майстор
Той и тока няма да се забави много. В Чехия от 01.01.23 тока е нагоре за битови потребители със 100%. Дигнали са и кафето ама аз без кафе мога, но без ток не.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср яну 04, 2023 8:38 pmЧираче написа:
И аз съм на същото мнение. Бих казал, че над 400 лв. е спекула.
Аз пък бих казал, че цена на брашното над 2лв/кг е спекула, а продавачите му са спекуланти и трябва да бъдат гонени от закона! Не може да се @бават с насъщния :cool:
Svezar - специалист
ср яну 04, 2023 8:48 pmMamaMy написа:
Той и тока няма да се забави много. В Чехия от 01.01.23 тока е нагоре за битови потребители със 100%. Дигнали са и кафето ама аз без кафе мога, но без ток не.
И 100% да вдигнат тока, пак на климатик ще е много по-евтино при цена на пелети над 500 лв. и поне знаеш, че плащаш за това което получаваш, а не да плащаш за качество А+ , а в чувалите....боклук !
nikolson - майстор
Постепенно съотношението между различните източници ще се възстанови.
liverpool-64 - специалист
ср яну 04, 2023 8:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Лека полека хората се усещат, че и климатиците могат. Късно и не всички (климатици), но...
Малко преди Нова година, видях табела 850 за дървесни. Преди това е била максимум 960.
Същите пелети ,които взех за 1000лв. лятото ,сега са 850лв.
6osi6 - майстор
нед дек 25, 2022 10:18 am6osi6 написа:
... пелети Тера вера, Пирин лес, Фало.
След 19 дена преди и след почистване
Изображение
Средна темп. на газовете около 135-140°С и над 160 при нужда от загряване на топла вода.
След почистването се бъгна, щото е умно. Три пъти прегрява над 66°C и си гони високите температури на димните, без да отчита зададената 61°С на котела. С рестарт на управлението се оправи и след 20:00 правеше 110-115°С на димните до 130 при ново палене или греене на БГВ.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: