Най - вълнуващия въпрос зимно време.
При 450 пари......нещата все още са......на някъде, хаха. Почнах и аз, като Силенцио, с многото точки.
При нас няма под 600. На повечето места няма под 600.
Няма го кефа от радиаторното парно, но пък при климатиците го няма "кефа" от разнасянето на пелети и пепел.
За мен, тантото на кукуригуто е при 300лв цена на пелети.
Забравил съм ги.
За сега съм на Райко, а като дойде реч- вадя дистанционните от шкафа- On (бастър копчи) и обратно в шкафа, докато ме устройва.
шоп - майстор
пон сеп 26, 2022 9:33 pmgnt69 написа:
Купих слънчогледови по 450лв/тон. Един килограм ми струва 45 стинки. В 45 стинки има 4кв топло или киловата струва 11 стинки. Моите сметки излизат
Сложи един топломер, изкарай зимата и сподели накрая колко топло усвояваш от 1 кг пелети :partyman:
Шопе, Грейко си взима минимум 4 киловата, стига да не са някакви слънчогледови трошляци.
Лично аз, никога не съм ползвал нискокачествени.
Горил съм русенски пелети- ако са същите, дори над 4 киловата ще се оползотворят. Грейко е сила.
gnt69 - майстор
5 ги дават ама 4 да хвана берекет. Каквото му трябва на Грейкото сьм сложил. Пружини, буфер 1000л, стаен термостат, гори с 4 кила пелети в час ама по няколко часа на ден. Всяка година си купувам по 3 тона, тая 4.
Фитилчо - майстор
пон сеп 26, 2022 10:24 pmgnt69 написа:
5 ги дават ама 4 да хвана берекет. Каквото му трябва на Грейкото сьм сложил. Пружини, буфер 1000л, стаен термостат, гори с 4 кила пелети в час ама по няколко часа на ден. Всяка година си купувам по 3 тона, тая 4.
Разхода ти е много добър(3 тона на сезон), но и аз като Шоп се опасявам, че не вадиш 4Кв. от 1 кг пелети а хем съм с триходова камина висок клас.
При нас в София под 1000 лв пелети и под 600 слънчоглед няма. Ако ги транспортираш от далече пак такава става сметката.
djogobg - специалист
Точно вчера разпитвах за пелети, да видя, как вървят цените, че в някой момент трябва да допълня с около тон.
от едни доставчици в района на Банкя:
990 - иглолистни турски
70/30 и чист бук са по 1040

от едни на околовръстното, от които зимата взех НМГ:
nmg оранжево(в момента нямало, щяло да има) - 1200
930 - велинградски иглолистни - костхол
950 разлог - иглолистни
965 зелен нмг

не знам, дали някой ще го категоризира като реклама това... просто от там съм си взимал досега и затова на тях звъня.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт сеп 27, 2022 10:43 amdjogobg написа:
990 - иглолистни турски
Ахам, тя Турция се слави с вековни борови гори :-D
Chefo77 - майстор
Днес гледам един колега във Варна продава пелети, иглолистни. Викам да го питам каква им е цената ... 995 лева на тон. Очакват другата седмица да са на 1050. Лудница!
шоп - майстор
пет окт 07, 2022 9:56 pmChefo77 написа:
Викам да го питам каква им е цената ... 995 лева на тон. Очакват другата седмица да са на 1050. Лудница!
Това са цени, когато навън са 25 градуса.
Когато станат отрицателни Т и има сняг ще стане голямото МЯУ. Февруари, първите дни след войната доста мои приятели взеха на 650лв и доста хора им се смяха, но най-добре се смее този, който последен се смее.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: