Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
ivannik_uvigi ти искаш за здраве ли да ги дава?
ivannik_uvigi - помощник
ivannik_uvigi написа:
an1id написа:
ivannik_uvigi написа:
Трон не ви ли е далеко - от Казанлък до Бургас колко ви излиза превоза?
Поръчвам ги от регионалния дистрибутор тук, в Бургас . Не знам колко струва доставката им до Бургас.
Дистрибутора на заводски цени ли продава или и той си топва човката в меда?
Истинските дистрибутори работят на заводски цени,като ползват отстъпка,която им се дава от производителя!Всички други са обикновени търгаши!
syncho - майстор
Ти май не си запознат с понятието "заводска цена". Това е цената, на която купуваш дадена стока от завода. След това има транспорт, заплати, механизации и още куп други работи и чак след това и печалба, защото никой не работи за тоя дето клати дърветата.

Така че щом мислиш, че на някой цената е незаслужено завишена се свързваш с производителя и си ги докарваш от там по начин, който на теб ти е изгоден. Никой не ти е сложиш примка на врата и да те кара да купуваш от дадено място. В крайна сметка айде да си гледаме нашата паничка, а не на другите - ако може изкарва повече, като няма кой да му ги купува няма да изкарва - елементарно.
ivannik_uvigi - помощник
syncho написа:
Ти май не си запознат с понятието "заводска цена". Това е цената, на която купуваш дадена стока от завода. След това има транспорт, заплати, механизации и още куп други работи и чак след това и печалба, защото никой не работи за тоя дето клати дърветата.

Така че щом мислиш, че на някой цената е незаслужено завишена се свързваш с производителя и си ги докарваш от там по начин, който на теб ти е изгоден. Никой не ти е сложиш примка на врата и да те кара да купуваш от дадено място. В крайна сметка айде да си гледаме нашата паничка, а не на другите - ако може изкарва повече, като няма кой да му ги купува няма да изкарва - елементарно.
Абе,апап,кой ти е гледал в паничката на тебе?Когато аз въртях далавера на времето ти си бил на баща си в ташаците!!
Последна промяна от Virtex на чет фев 08, 2018 6:16 pm, променено общо 2 пъти.
Причина: Потребителят получи предупреждение, поради неспазване правилата на форума.
Svezar - специалист
LiquidSun написа:
ivanovhr написа:
От къде си? Ако е по еконт няма ли да излезнат златни макар и подарък като платиш транспорт?
Да, забравих да вметка за къде.
Някой колега от Бургас и околията :D
Ела до Поморие и ще ти дам два чувала ако си толкова мераклия :) Иначе цената в момента е 400лв....ама няма налични,моето паленце стоеше самотно в празното хале :-D
ndg - помощник
ndg написа:
Благодаря на m.eit за отделеното време и споделената информация!
Ориентирах се (не и без конюнктурата на пазара :) ) към иглолистни на Пелетисимо Брезник. Надявам се да са качествени пелетите.
След изгорени около 3 палета от Пелетисимо Брезник, бих казал, че в сравнение с предишните букови от Копривщица чувствителна разлика в разхода не се наблюдава. Малко по-висок е при иглолистните, но по абсолютна стойност. Не съм правил сравнение спрямо температури, макар че тази зима до сега май е по-топла от миналата. При пепелта обаче нещата не стоят така. От 2 до 3 пъти повече пепел при сегашните и котела чистя по-често. Да не говорим и за шлаката, която се пбразува. Не знам как ги раздават тези сертификати и каква отговорност се носи за тях?! Както и при всичко друго е въпрос на късмет май...
За следващата зима смятам да се ориентирам по-отрано и да си взема букови: от Копривщица или от някъде другаде и да се надявам, че съм уцелил правилните :)
wpw - специалист
Д.хаджийски написа:
Вече има и сайт на Български език.
http://www.pellet.just.bg
"Д.хаджийски" сайта не работи, телефона грешен или непълен - дано не фалирахте? Има ли пелети?
Liarrr - помощник
Някой да знае, къде продават Трон около Пловдив и на каква цена? Или в краен случай други подходящи пелети, че ми писна от боклуци.
svetlin2 - напреднал
Liarrr написа:
Някой да знае, къде продават Трон около Пловдив и на каква цена? Или в краен случай други подходящи пелети, че ми писна от боклуци.
Трон има в Златитрап цената преди десетина дни беше 430
judas - специалист
diqn88 написа:
Някой горил ли е от тези http://pirinpelletrazlog.com/prices.php
Да, добри са.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: