• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
glorious - специалист
Честито ново увеличение на пелетите в Баумакс! 7,99лв за чувал, и при закупуване на 66 чувала- цена за чувал 6,75лв
filmatoplo - майстор
Лазаре обясни малко за котела и горелката -какви по вид и мощност . :? Днес бях на среща с колегата БилиСтеки при един от монтираните им котли КР 21 -доволен съм от видяното -котела е класен .Пелетите бяха Айтоски , клиента немец щом той ги харесва , пелетите от Баумакс не му харесали -сега това е негово мнение -но си водеше статистика за 2 сезона по ден и час колко и какво гориво е слагал :shock: направо ме смая немеца с прецизност и точност -подредил в папка всички фактури от пелетите които купува.
LazarGanev - "Велик майстор"
Уф забавиха резултатите от изследванията и аз съм зает и пропуснах да напомням. Последната горелка беше GP20+, 20kW, а котела У22, 4 секции. В това топло време още няма кой знае какви отзиви - сега май не го палят дори
filmatoplo - майстор
:) Виадруса няма мърдане , ние тука с келяви дърва ги кладем и пак работи , камоли с пелетна горелка .
glorious - специалист
Дайте някакви координати на производителя в Айтос? Пелетите от слънчогледови пити ли са?
filmatoplo - майстор
Айтос лес -май пишеше на торбите :? :)
bili&steki - специалист
"Айс-Лес" ООД - ще намериш координати в нета

помежду другото слънчогледовите пелети ги правят от люспи , а не от питите :)
filmatoplo - майстор
Нещо като кюспе ли :) Били харесахме котлето .
bilici - специалист
Здравейте , преди месец си монтирах италианска горелка сун п7 на дакон дор 32. Пробвах пелети от :
Баумакс - няма забележки
Баня - не знам за вида на дървесината - за един час работа образува се втора скара от шлака -300лв без ддс
Джебел - от бял и черен бор - за един час работа образува се втора скара от шлака -250лв без ддс
Айтос - широколистно - за един час работа образува се втора скара от шлака-300лв без ддс
Тимарево - от лека дървесина - без забележки -300лв без ддс
Рогош - бор - няма забележки -372лв със ддс , не ги дават без ддс
Опитах различни настройки при проблемните пелети , но не успях да премахна ефекта на шлаката.

Рязхода ми е чувалче при работа от 16 до 9ч сутринта на 1степен(14KW) и темп. диапазон 40-60градуса. Отоплявам керпичена къща с вътрешна изолация и пвц дограма (110квадрата). Системата е отворена с естесвена циркулациия и в последствие добавена помпа ( правена през 84г). Панелни радиатори и един конвектор в хола. Бойлер 80л със вакумно тръбен панел , но още не съм го пускал през парното.
LazarGanev - "Велик майстор"
Поиграй си малко с дебита на въздуха, ако можеш за да намалее тази шлака
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: