Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Двама поне знам които ги държат под навес без стени и нямат оплакване ,вече трета година .
Това е добре, защото съм направил навес, чиято основна цел е съхранението на пелети. :)
Привет и Честита Нова Година !
Здрави и много късмет !
Това ми е "боклука" от началото на сезона до 1.01.2018 г. вкл. - /от големия пепелник+малката скаричка за почистване в горелката/
натискайте в/у снимката за да се зареди по-голям формат, по-добре се вижда :roll:

Изображение, Изображение

А това е новото зареждане на "кошчето" :lol:

Изображение

Изгорените пелети за периода са ТРОН 90% + 10% Швайгхофер/schweighofer - никакви проблеми, доволен съм - то и зима няма засега ! :lol:
:-D ЧНГ ,моята пепел е 1/3 от тази почти подобен цвят леко по сива и по финна .нямам забележки .Миналата година по това време какви снимки с преспи качвахме не е истина . :wink:
:-D ЧНГ Единия изгорял 30 чувала до сега другия 40 :-D :drinkers:
Изображение
bmahob написа:Единия изгорял 30 чувала до сега другия 40

пък филма каза че пепелта му е 1/3 от моята...............Изображение
или някои се занася или bmahob нещо май яко обърка сметките !!!
Изображение
Здравейте колеги и за много години! Аз като абсолютен новобранец в материята засега повечето време прекарвам в тоя прекрасен форум в четене.Много неща научих,за много неща ще питам ,но едно по едно.Сега по темата- горя иглолистни пелети на ИВИ 2008-Тетевен и едни без надписи на чувалите уж широколистни . Колкото теми има във форума не прочетох никой да пише и да гори от тях,но аз съм доволен.Широколистните са абсолютен боклук,но като незнам кой ги е произвел..... :finga:
Полвал съм Трон, украйнски и т.н. но сега въпроса опира вече и до цената, разширих освен вкъщи и в 2 цеха отоплението на пелети и въпроса е къде намирате евтини пелети в съотношение с качество, говорим за около 20 тона месечно

дайте примери ако имате с цена за тон и от кой производител са, слънчоглед не ща с него само проблеми
Ч.Н.Г. на всички колеги. За първа зима съм с пелети и поради липсата на време не можах да изчета цялата тази тема, но след като вече се набутах НЕ препоръчвам тези пелети http://peletimarket.com/portfolio/%D0%B8%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B3%D0%B0%D0%B1%D1%8A%D1%80-%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%87/
Котела се чисти по два пъти на ден, камерата се пълни с пепел до тръбата, от която падат пелетите и подпира падащите пелети и т.н. Нямат надпис на чувалите, влажността им е по - голяма от обявената, котела не може да развие мощност. Не КУПУВАЙТЕ ТЕЗИ ПЕЛЕТИ или поне вземете 2 чувала да ги пробвате. Не съм пробвал другите на тази фирма и за тях нищо не мога да кажа. Успех на всички през Новата година!
wpw написа:Ч.Н.Г. на всички колеги. За първа зима съм с пелети и поради липсата на време не можах да изчета цялата тази тема, но след като вече се набутах НЕ препоръчвам тези пелети http://peletimarket.com/portfolio/%D0%B8%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B3%D0%B0%D0%B1%D1%8A%D1%80-%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%87/
Котела се чисти по два пъти на ден, камерата се пълни с пепел до тръбата, от която падат пелетите и подпира падащите пелети и т.н. Нямат надпис на чувалите, влажността им е по - голяма от обявената, котела не може да развие мощност. Не КУПУВАЙТЕ ТЕЗИ ПЕЛЕТИ или поне вземете 2 чувала да ги пробвате. Не съм пробвал другите на тази фирма и за тях нищо не мога да кажа. Успех на всички през Новата година!

''ИГЛОЛИСТНИ ПЕЛЕТИ ЗА ОТОПЛЕНИЕ ОТ ГАБЪР, СМЪРЧ И ГЛЕДИЧИЯ''-цитирано от линка.
Това изречение нещо му куца.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”