Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, в интересни времена живеем :cool:
prascho - майстор
Времената по-скоро са дебилни, но манипулацията на новото "нормално" е на пълни обороти...Както и да е, това е друга тема. За жалост трябва да свикнем с вирусите. Планетата не може да понесе 20 милиарда през 2100 и ще направят всичко възможно да повишат смъртността и да потиснат индекса на раждаемостта.
ls1 - напреднал
Слънчогледа е 600лв вече, уау.
Buliviv - специалист
пет ное 12, 2021 10:53 pmls1 написа:
Слънчогледа е 600лв вече, уау.
Ако е истина, това вече излиза дори извън представата за спекула. По - скоро бих го нарекъл демаготия.
Убеден съм, че цените другата година ще се нормализират. Просто няма как в държавите около нас, цените да са с 50 -60 % по - ниски и това да продължи дълго. Свободната пазарна икономика не търпи такива аномалии. Явно за в момента има пирова победа на спекулантите и всяка истерия на потребителите подхранва и същевременно завишава цените.
Buliviv - специалист
Темата е за друго и не смятам да влизам в полемики по езикова култура и структуриране на изречение..
Моля, мненията ми да бъдат изтрити. И без това се бях зарекъл да не публикувам.
Последна промяна от Buliviv на съб ное 13, 2021 1:23 pm, променено общо 1 път.
idealist - специалист
Ако някой живее в близост до ГКПП-та с Гърция, да сподели коя е най-често изнасяната стока.
slavista - специалист
В този форум има ли модератори или администратори , защото последните мнения положението е тотална щета ...
Най-евтините пелети , които намерих са на цена 640 лева за тон :toimonster:
шоп - майстор
пон окт 18, 2021 3:25 pmLazarGanev написа:
Слънчогледовите ще се отпушат след първи ноември, от новия слънчоглед. Досега не е било никога да не остане от старата реколта, винаги са се застъпвали. Миналата година нямаше слънчоглед, купуваха скъп внос, семето стана скъпо, не върви и оттам нямаше достатъчно люспа. Сега докато се звърти колелото с новата реколта, да се натрупа достатъчно люспа отпадък, се бавят пелетите. Но си мисля, че там няма много да се бавят, защото при този глад, който започне да бълва първи количества, той ще спечели повече, защото после цените ще се успокоят надолу. Всеки има интерес да си продаде отпадъка на по-висока цена и при глад на пазара.
Да ти кажа честно и аз така мислех. Такава е икономическата логика.
Обаче реалността е друга.
Като прочетох тук в тази тема сл. пелет 600 лв/тон си помислих, че има МАЗОХИСТИ!
Мазохизъм е да даваш 600лв/т да мъкнеш, чистиш и дишаш мизерията от пепелта и пушека. Да си батисваш имота от прах, дим и мизерии. Да чистиш комини и да трепериш да не се запали и да не тръгне конденз.

Една акумулираща пека или един климатик и мазохиста ще се прероди:-)
шоп - майстор
съб ное 13, 2021 11:54 amslavista написа:

Най-евтините пелети , които намерих са на цена 640 лева за тон :toimonster:

Намери ли ги или ти ги докараха пред Вас?
Защото един приятел още чака пелети на 550 лв/т

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: