Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dimitkovec - напреднал
съб юли 07, 2018 3:46 pmsispol написа:
Здравейте. Някой знае ли къде има качествени пелети във Варна. Пробвах доста, влючително румънски и украински, но повечето са чиста проба реклама. Специално за тези питам: https://peletimarket.com/portfolio/пелети-naturpan/. Или ако някой от опит знае добри, да сподели моля. Знам че, въпросът е субективен и зависи от настройките на горелката. С екоспар камина 25 на фабрични настройки.
Здравей, ранната пролет на 2016 взех 20 чувала за проба. Пправеха доста шлака, и горенето не беше добро. Аз само хубави(скъпи) пелети купувам, и тези бяха най- лошите които съм пробвал.
П.П и аз не съм решил още какви да заредя.има време. :roll:
diqn88 - специалист
съб юли 07, 2018 3:46 pmsispol написа:
Здравейте. Някой знае ли къде има качествени пелети във Варна. Пробвах доста, влючително румънски и украински, но повечето са чиста проба реклама. Специално за тези питам: https://peletimarket.com/portfolio/пелети-naturpan/. Или ако някой от опит знае добри, да сподели моля. Знам че, въпросът е субективен и зависи от настройките на горелката. С екоспар камина 25 на фабрични настройки.
Здравейте, аз съм взимал, но ми правеха мн шлака...
Който е от района на Варна да пише какво ще взима таз гидина, че се почва със чуденето пак. Миналата година бях с разложки Пирин. Добре бяха, но сега ги няма.
Чираче - майстор
Взех 3 чувала за проба от фирма Диаман ООД Перущица. Дават добър пламък, лесно палят, не правят шлака, и съвсем малко пепел. Реших да купя 3 тона. Като ги изгоря през отоплителния сезон, ще напиша отзиви. Дано не съжалявам.
diqn88 - специалист
Чираче, освен в Перущица има ли другаде от тях и къде
kalin72 - майстор
460 лева за тон??? Златни ли са, аз все още намирам иглолистни на 390-400 лв с транспорта....
Привет колеги :)

Някой да има мнение за Vesta Pellets? https://vestapellets.com/%D0%BF%D0%B5%D ... %B5%D0%BB/

Пише, че имат 100% гаранция от производител и ще си вземат пелетите, ако са проблемни.

На теория звучи супер, но някой да ги е пробвал?
Лятната цена е 450/т

Поздрави!
filmatoplo - майстор
:wink: Пробвай ги и ти ни кажи как са .
bmahob - майстор
кви са тия летни цени 450лв :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :?
шоп - майстор
чет юли 12, 2018 3:00 pmbmahob написа:
кви са тия летни цени 450лв :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :?
Ми...летни:-)
Щото зимните може да са 550-650..според студа и търсенето.

Аз за цените на пелетите се ориентирам спрямо цената на донбаските въглища. В момента те са на цена 300-330 лв/тон....ама мокри та мокри. Обаче скочи ли долара, застуде ли и ако по дунава тръгне ледоход гледай каква ще е цената.

В този ред на мисли имам 8-9 тона пернишки въглища в 50 кг чували, фракция 5-15 мм за продаване.
От миналата година са, сухи на барут, но минах на термопомпа и изобщо не искам да паля полската универсална горелка.

Ако има мераклии за София...на лични. Цена народна:-)
lebendi - специалист
чет юли 12, 2018 3:00 pmbmahob написа:
кви са тия летни цени 450лв :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :?
+1
Аз заредих за сезона м/у 10 и 20 май
1 пале иглолистни на Мастер Копривщица 360лв/тон
1 пале иглолистни на СД Кресна Пелет 340лв/тон
1 пале иглолистни от Велинград 340лв/тон.
Лични впечатления имам само от последните и то е, че са доста по-калорични от повечето,но всяка партида има различно количество пепел,а тази от която заредих 2.5т за целият сезон (2017-2018г) беше пълен ужас-огромно количество пепел и шлака.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: