Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Цецо - специалист
Който е с котел с присадена горелка има алтернатива.Вади горелката , затапва отвора и минава на дърва.Ако му е изгодно ,както е при мене.Освен това , ако има режим на тока спира и горелката.
kalin72 - майстор
Има генератори за тая цел.
шоп - майстор
ср авг 17, 2022 9:55 pmsilent написа:
Сега тука се кефите повечето колко скъпо е на пелети и газ и как пердашите дявола във въздуха с евтин ток и термопомпите....ма трябва да знаеш че мечката кат вършее в чуждия двор въпрос на време е да прескочи в твоя...в момента вършее наред по борсите и е въпрос на време да ти изкочи през електромера....
Тц, никога не с кефя на чуждото нещастие, но съм доволен ако някой не ме е послушал и се е качил на клона с многото маймуни и той се чупи.

Никога не съм бил фен на пелетите и не съм ги препоръчвал. Няма логика да използваш скъпо гориво ( ток и газ ) за да правиш пелети и псевдо автоматизация от евтина суровина.
Писал съм го многократно тук във форума. Може да се провери. Има търсачка. Не съм проверявал, но ако се напише "маймуни на клона" колко и какви мнения ще излезат.

Относно тока...пак пиша, че и тук ще има леден душ. Не случайно въпреки, че съм с ТП заприходих 40м3 дръвца. Бяха евтини и все още са без пари на фона на очакваното.

Всегоривната ми горелка ще почива. Донбаски въглища няма или са над 900 лв/тон. Нищо, ни хляб ни вода иска чугуна:-)
ср авг 17, 2022 9:55 pmsilent написа:
Нито се кефя, нито злорадствам. Щом е така работата, ще карам Порше.
Дано ти стане ясно!
Времето и нервите са ми по скъпи.

пп. 840лв дървесни, 560лв слънчогледови, до Аветисян, ул "Девня", Варна.
Фитилчо - майстор
ср авг 17, 2022 10:17 pmшоп написа:
Донбаски въглища няма или са над 900 лв/тон.
Като се вдигне тока Ще я караме на пернишки и дърва- хубаво, лошо, каквото е-такова.Малко фитнес не е излишен никога. Всегоривните реторни пак се връщат на дневен ред сякаш :)
А и както се спомена, засега все още тока е евтин, варианта с акумолиращите печки си е на дневен ред. :)

Иначе, не злорадствам, просто искам да ви накарам да се усетите, че на 1000 лева тон, няма ама АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ смиъл тая хамалогия и идиотщина.
Аз камината я продадох, още като станаха на 600, защото предположих, че българските дребни душички веднага ще ни нашият възможно най високите цени,макар, и да няма никакво осонование за това.
В интерес на истината, един ден бях на едно място и се заговорих по темата с един познат производител на пелети. Отговора беше"ако щеш", с надменен поглед, все едно ми го каза Бил Гейтс.
Камината в продавалника и довиждане, два дни след тази сценка.
feikot - специалист
Пичове пишете тук да не литне и тая тема viewtopic.php?f=45&t=68834
silent - майстор
ср авг 17, 2022 10:17 pmшоп написа:
ср авг 17, 2022 9:55 pmsilent написа:
Сега тука се кефите повечето колко скъпо е на пелети и газ и как пердашите дявола във въздуха с евтин ток и термопомпите....ма трябва да знаеш че мечката кат вършее в чуждия двор въпрос на време е да прескочи в твоя...в момента вършее наред по борсите и е въпрос на време да ти изкочи през електромера....
Тц, никога не с кефя на чуждото нещастие, но съм доволен ако някой не ме е послушал и се е качил на клона с многото маймуни и той се чупи.

Никога не съм бил фен на пелетите и не съм ги препоръчвал. Няма логика да използваш скъпо гориво ( ток и газ ) за да правиш пелети и псевдо автоматизация от евтина суровина.
Писал съм го многократно тук във форума. Може да се провери. Има търсачка. Не съм проверявал, но ако се напише "маймуни на клона" колко и какви мнения ще излезат.

Относно тока...пак пиша, че и тук ще има леден душ. Не случайно въпреки, че съм с ТП заприходих 40м3 дръвца. Бяха евтини и все още са без пари на фона на очакваното.

Всегоривната ми горелка ще почива. Донбаски въглища няма или са над 900 лв/тон. Нищо, ни хляб ни вода иска чугуна:-)
Автоматизацията хич не е псевдо....а си е реална...сега ти че имаш огнище в което влиза вол и 5 тона буфер и си постигнал някаква автоматизация на дърва не означава че всеки може хоп троп да направи същото от днес за утре дори да има парите а масата въобще и с пари не могат....Не всички живеят в прогимназии......докато всички лесно и бързо автоматизират отоплението с пелетна камина или котел....
толкова за автоматизацията ...аз за себе си съм решил че няма да си тровя живота с отопление на дърва на никаква цена ...евентално само в пост апокалиптично време след ядрен взрив или както щастлив пенсионер огняр дремещ по цял ден до печката...в крайна сметка живота не е само икономии и мизерстване...
oberst - специалист
Някой има ли наблюдения в Турция какви са цените? Чувам разни хора от приграничните области ходят и си носят от там.
Фитилчо - майстор
На "границата" яко ще ти се зарадват
Като им платиш транспорт от майната си, и ДДС + мито , сметкатата ще е готина
Фитилчо - майстор
чет авг 18, 2022 1:08 pmsilent написа:
[аз за себе си съм решил че няма да си тровя живота с отопление на дърва на никаква цена
Хиляа леффа тона не е огромна цена! Споки :lol: ш'те ппитам, кат ти свършат тия на 600 :cool:
Ти затва голем го даваш, щото си купил на 600!
Нищо де, времето "работи за теб" :lol:
После пак ми викай, че "злорадствам"! Кат почнеш да ги купуваш на 15 лева чувала, пак ще си говорим!
Последно ги купувах на 5 пари!! Е@ем ти автоматизацията аз!
Както искаш, така го смятай

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: