Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Фитилчо - майстор
Пак започваме с глупостите!
на 1200 лева тон, няма НИКАКЪВ начин да се върна на пелети! Повтарям НИКАКЪВ !
За 1200 лева ток на месец, ше топля и басейна на двора с бързовари :lol:
пон сеп 26, 2022 6:43 amsilent написа:
1 чувал пелети е 70кв.ч. ток.....
Истинският въпрос е, колко Кв/ч ЕНЕРГИЯ отдава един чувал пелети, за това- което струва, а не колко ток е в пари.....
Да не говорим, че това количестово е толкова вариращо според партиди пелети, че е по вариращо от настроението на 46 годишна съпруга....
Иначе да, ти пак ехидно чакаш тока да стане по скъп от пелетите за да се мислиш колко си далновиден, оставайки на пелети, понеже си ги купил на 600 лева :lol: НЯМА КАК ДА СТАНЕ при тези им цени в момента. И друго нещо! Ако сега пелетите струват толкова, това е защото се оправдават, че тока за производството им е скъп. АКо тока поскъпне още, как точно ще паднат пелетите- не разбирам, пшитам по твоята логика как ще стане :lol:
Черногледството, "Важно Вуте да е зле", си е типично нашенско.
В "другият", преди година, кога минах на ток, взеха да ми обясняват колко съм тъп и за доказателство ми "направиха сметката". Понеже не цепя басма на никой, модито им ми го нацепи- Бан. В момента пак съм баннат- трети път. Ебал съм ги! В момента монтират климатици. Някои от тях са и модератори- за тях Спамът е позволен.
Тук нещата са по "кротки" и без банове, но хейтъри се намират. Все намръщени, сърдити, все друг им е виновен.

Пелетарника ми е "За бой готов". Газовеца дори смятам да си го ползвам, но с бутилки на пропан-бутан.
Svezar - специалист
На пелети остават хора, който няма как да минат на друго заради разни фактори /големи квадратури, дълга и тежка зима, слаба инсталация и други подобни/ , или такива на които парите не са им проблем. Иначе ако сравниш цената, която плащаш за киловат топло от пелетите при тези цени /като не пропуснеш, че това което пише на чувала е относително, топлозагубите при изгарянето, КПД-то на котела или камината и други такива/ с тази която плащаш за киловат топло при читав климатик с COP над 4 ....ще забравиш веднага за котли, камини, горелки и други подобни :wink: Миналата година бях взел един тон, да има за големите студове, тази година предпочетох да сменя стария основен климатик с нов и качествен вместо да дам 900 лв за тон пелети.
Фитилчо - майстор
пон сеп 26, 2022 10:41 amТрифон П.Трифонов написа:

Пелетарника ми е "За бой готов". Газовеца дори смятам да си го ползвам, но с бутилки на пропан-бутан.
Моя е през три гаража и на две медни заварки(щото имах два еднакви) но към момента не мисля да го монтирам, просто няма смисъл.
Колкото до пропана- ако намериш начин да си пълниш бутилките през колата на бензиностанцията, то към момента няма по-евтино отопление. Но, е много несигурно и вариращо в големи границии за малко време... днеска е 80 стинки литъра, утре може да е и 2 лева!
Но е факт, че в момента имаме най евтиния пропан на бнзиностанцията от цяла Европа и то благодарение на Киро.
feikot - специалист
нед сеп 25, 2022 11:54 amТрифон П.Трифонов написа:

Това е идея. Дано има милостиви пелетмейкъри!

Аз и на милостиви плеймейтки няма да откажа...че може и 2 пъти да не им откажа :-D :-D

Газовеца си го дръж според мен на метанче, не си заслужава другото. Ще спестиш 50-100 лв.
silent - майстор
пон сеп 26, 2022 9:36 amФитилчо написа:
Пак започваме с глупостите!
на 1200 лева тон, няма НИКАКЪВ начин да се върна на пелети! Повтарям НИКАКЪВ !
За 1200 лева ток на месец, ше топля и басейна на двора с бързовари :lol:
пон сеп 26, 2022 6:43 amsilent написа:
1 чувал пелети е 70кв.ч. ток.....
Истинският въпрос е, колко Кв/ч ЕНЕРГИЯ отдава един чувал пелети, за това- което струва, а не колко ток е в пари.....
Да не говорим, че това количестово е толкова вариращо според партиди пелети, че е по вариращо от настроението на 46 годишна съпруга....
Иначе да, ти пак ехидно чакаш тока да стане по скъп от пелетите за да се мислиш колко си далновиден, оставайки на пелети, понеже си ги купил на 600 лева :lol: НЯМА КАК ДА СТАНЕ при тези им цени в момента. И друго нещо! Ако сега пелетите струват толкова, това е защото се оправдават, че тока за производството им е скъп. АКо тока поскъпне още, как точно ще паднат пелетите- не разбирам, пшитам по твоята логика как ще стане :lol:
Ехидно идваш ти в темата за пелети да обясняваш колко си умен и велик пък всички останали са тъпанари че не споделят оптимизма ти за вечно евтино отопление на ток...изхарчил си едни две три хиляди лева и не те свърта през седмица две да ни обесняваш удара на живота ти.....не че дължа обяснение но аз се топля в момента на климатици. ...и не знам да има нормален човек който да се надява тока а и каквото и да е друго да поскъпва...
Силенцио, започваш да правиш сметка другиму, също като в онзи форум го стори Лошият.
После почна да пита за тока, хаха.

Нещо за себе си да споделиш, мнение за пелети, нещо евтино за отопление, или поне по удачен вариант......или само ще се сърдиш?!

....А, браво, ударил си джакпота! Усмихни се малко де!
silent - майстор
Явно четем едно разбираме друго....ако мога конкретно да погна с нещо някому ще кажа какво мисля инак празни приказки и чесане на его не ме вълнуват...
Баси негатива!

Последните няколко десетки мнения са все в помощ някому.
gnt69 - майстор
Аз нещо не мога да хвана какво ревете толкова. Купих слънчогледови по 450лв/тон. Един килограм ми струва 45 стинки. В 45 стинки има 4кв топло или киловата струва 11 стинки. Моите сметки излизат, е няма КОП като климатиците ама има КЕФ от радиаторно парно. :partyman:

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: