Най - вълнуващия въпрос зимно време.
welder_enthusiast - напреднал
Има една фирма в Монтана.Занимава се с изработка на дървени играчки.Предлагат и пелети.Мой приятели си взимат от тях и са много доволни.
чет юли 02, 2020 5:44 pmkalin72 написа:
Ами то е елементарно - https://www.olx.bg/oblast-sofiya-grad/q ... %82%D0%B8/
Калине, елементарно е на пръв поглед.
Ако харча два тона в топъл апартамент, изобщо не ме бъркат 100-200лв, при положение, че плащам и нямам проблеми с шлаки, пепеляци и др. гадости.
Нещо доказано, не стреляш в тъмното.
Ако харча много и нещо ма стиска за джоба, търся евтино и са кръстя.
Слънчогледа е друга бира- там най много калорията да е обратно пропорционална на пепеляка, хахаааа.
silent - майстор
От това което си приложил аз качествени пелети за 320лв не виждам.....единствените що годе добри пелети с вариации в качеството са Пелетисимо- Брезник с цена 370-400лв/т.....всичко останало е или куча марка или неизвестни пелети с неясно качество. Пи положение че съм с камина при това не от най капризните и последните 5 чувала пелети марка Голдън Флеймс с много хубава опаковка клас А1 с по три шепи прах във всеки чувал с цена 400лв/тон ми скъсаха нервите, то не благодаря купувайте си ги вие тези неизвестни пелети за 320-350лв на тон....
Само ще вметна че допреди няколко години редовно ходех във фабриката в Брезник-Пелетисимо, и на входа ивън нея имаше едни огромни наистина огромни купища кора от дървесина високи по 4-5 метра...преди няколко години тези купчини кора изчезнаха и повече така и не се появиха нови на тяхно място....не казвам че кората влиза в пелетите им но има логика и в подобни съмнения...от там и голямото вариране в качеството на отделните им партиди за което се говори тука таме.......
За мен средно качество пелети които стават са:
Пирин Пелетс
Тера вера пелет(пак техни)
МК Пелет
Голдън Флейм-категорично не стават за камина-много прах ниска калоричност избягвайте ги...
kalin72 - майстор
Ами щото мен много, много не ме вълнува качеството на пелетите, затова и не гледам марка, гледам цена.
Затова и горя слънчоглед.
Трифоне, не те разбрах, но както и да е :)
Инак събота-неделя отивам да си пръскам лозята, на юг.
HDH
Здравейте, какво ви е мнението за Кастамону Lifepellet?
Предлагат ми ги на 400 лв тона
tianos777 - помощник
Здравейте, решил съм тази година да тествам пелетите, произвеждани в гр. Земен. Единственото което ме притеснява е това, че пелетите са малко по-дълги от стандартните 6 см. , дали това няма да окаже някакъе проблем за настройките на горелката и шнека. Ако някой вече има впечатления за тях нека ги сподели.
Благодаря предварително !
шоп - майстор
Не съм виждал 6 см пелети, пък даже и стандарт да са :shock:
ср юли 08, 2020 8:14 pmtianos777 написа:
...
Имах предвид, че въпросните пелети на Земен са по-дълги от обикновенните и дали това няма да е проблем. :yawinkle:
За някои горелки е проблем, за други никакъв.
Зависи от шнека, който ще ги пелети. Ти с какъв котел си?
tianos777 - помощник
ср юли 08, 2020 8:34 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср юли 08, 2020 8:14 pmtianos777 написа:
...
Имах предвид, че въпросните пелети на Земен са по-дълги от обикновенните и дали това няма да е проблем. :yawinkle:
За някои горелки е проблем, за други никакъв.
Зависи от шнека, който ще ги пелети. Ти с какъв котел си?
Greiko Ekspert 30

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: