Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Christo - майстор
В моя случай цената се покачи близо два пъти за около година и половина. Въобще не е 500лв/тон, но пак ми е висока. И да бяха само пелетите, с мед да ги намажеш! Доходите ми си стоят същите, обаче! Имам климатици, които ползвам главно за охлаждане. Ще видим с колко ще ни подстрижат след Нова година с цената на тока. Нищо чудно да мина на климатици, въпреки че отоплението с тях няма нищо общо с парното. На термопомпа или на газ няма как да мина по технически причини. Проучвам възможността да преправя котела на чипс. Имам достатъчно собствена гора, шредер може да се купи или да се направи. Сушенето ми е мътно на този етап... Ще проуча подробно вноса на пелети със сигурност. Насила ще ме направят търговец.
tosco - специалист
Малко инфо за "търговеца" Петротерм София на бул. Климент Охридски 47. Преди месец, в олелията покрай пелетите ми предложиха да ми направят
"услуга" с 2 палкета широколистни от Кюстендил. Последните 3-4 години взимаме пелти от тях, нямаше драма. И сега когато застудя, какво се оказва:
Пелетите не били от Кюстендил, ами от Свищов.... И грам не горят, яко шлака- почти чогун. Очертава се 2 палета да заминат към реката.
maistora1965 - специалист
пон ное 22, 2021 8:55 amtosco написа:
Малко инфо за "търговеца" Петротерм София на бул. Климент Охридски 47. Преди месец, в олелията покрай пелетите ми предложиха да ми направят
"услуга" с 2 палкета широколистни от Кюстендил. Последните 3-4 години взимаме пелти от тях, нямаше драма. И сега когато застудя, какво се оказва:
Пелетите не били от Кюстендил, ами от Свищов.... И грам не горят, яко шлака- почти чогун. Очертава се 2 палета да заминат към реката.
Имаш лични.
vladko33 - специалист
Кажете от къде в или около София мога да взема що-годе нормални пелети на добра цена ? Не смятам да взимам голямо количество за сега, понеже цената е убийствена.
Gladiator_BG - специалист
Пореден тест. Пелети North Star. Произведени в Брацигово. Интересно, че фирмата е от 2019г, собственост на турски гражданин. Цената подлежи на предоговаряне при количества над тон. Имат много стока на склад. Не предлагат транспорт.
По същество - пелетите са от чам. Лесно се разпалват. Горят сравнително добре. Правят пламък. Опушват стъклото във светло сиво. Лесно се измива само с хартия и вода. Всяка торба е малко над 15кг /15,1-15,2кг/ за разлика от TRON-a /14,6-14,7кг/
Като калоричност мисля че са еквивалент на останалите марки на пазара. Голямо количество кора, лесно се дробят, много пепел в чувалчето. Контейнера за изгорена пепел се пълни при изгарянето на 3-4 торби.
Пробвах и турските на NOK, но забравих да направя снимки за това ще ги коментирам друг път. Чакат ме още десеттина торби от други две марки.
-
Прикачен файл:
20211130_185525.jpg
-
Прикачен файл:
20211130_185459.jpg
-
Прикачен файл:
20211130_185332.jpg
-
Gladiator_BG - специалист
Актуално инфо от последните 3 дни.
Пелети с неизвестен произход BIOENERGY PELLETS. На опаковката няма производител, няма таблица със спецификации, няма баркод - само два телефона и ФБ. За купих ги от склад с дървен материал на карловско шосе на изхода на село Труд в дясно по посока Карлово.
Ниско калорични /не развиват нужната температура - вкарват камината в модулация/, голяма процент влага, трудно се разпалват, торбата тежи 12,5кг, а се продава за 15. Малко количество пепел в торбата.
Прикачен файл:
20211203_202927.jpg
Прикачен файл:
20211203_202941.jpg
Прикачен файл:
20211203_203049.jpg
Svezar - специалист
Само не си споделил цената на която се продава този "продукт" !? Както вече споменах по-напред в темата, при тази изкуствена истерия, всякакви боклуци ще се продават като пелети, на цената на златото :!: Аз също взех от "златните" по 670лв на Трон, но това понеже жената ревна , че като стане студено климатиците няма да смогват и ще и студено. Като и кажа, че ден топлене с тях ще и струва 20лв, както и е топло, така ще я избие студена пот :-D
ls1 - напреднал
Поне имаш точна цифра. Аз съм взел пелети на 350лв/тон (слънчоглед). Обаче сега са 600лв същите. Та, при положение, че 1 тон отива за месец, аз с 350лв ли се отоплявам месечно или с 600лв? :-) От една страна - 350, нали толкова съм платил. От друга като ги изгорим - минаваме на 600лв/месец.

Чакам да станат 300лв, Лазар нали така каза. Верно, за ноември беше прогнозата, но пък не каза кой ноември май... :-)

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: