Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Liarrr - помощник
svetlin2 написа:
Liarrr написа:
Някой да знае, къде продават Трон около Пловдив и на каква цена? Или в краен случай други подходящи пелети, че ми писна от боклуци.
Трон има в Златитрап цената преди десетина дни беше 430
Може ли малко инфо - къде точно в Златитрап да ги намеря, има ли постоянно или трябва някакви заявки\поръчки? И телефонен номер става, ако не разполагаш с такава информация.
svetlin2 - напреднал
Liarrr написа:
svetlin2 написа:
Liarrr написа:
Някой да знае, къде продават Трон около Пловдив и на каква цена? Или в краен случай други подходящи пелети, че ми писна от боклуци.
Трон има в Златитрап цената преди десетина дни беше 430
Може ли малко инфо - къде точно в Златитрап да ги намеря, има ли постоянно или трябва някакви заявки\поръчки? И телефонен номер става, ако не разполагаш с такава информация.
имаш номер на ли4ни
metom - помощник
Здравейте колеги.Искам да споделя мнение за производителя от Синя вода-Лознишко. Използвам ги от 2-3 години.Бяха мн.добре до тази година.Вече са отвратителни.За 5-6 часа горене на котела,чашката се пълни с нещо средно между шлака и неизгорели пелети.Помислих,че е от котела,но като пробвах 2-3 вида други /включително техни от миналата година/,всичко беше перфектно.Сега имам 1.5 тона и с голяма мъка ще ги горя-чистене по два пъти на ден,но повече няма се набутам с техни пелети.Дано съм помогнал на някой,който се чуди дали да вземе от там.
Ивелин Петров - специалист
gnt69 написа:
ivannik_uvigi написа:
Ето така се маха кората дърветата преди да се направят пелетите в нормалните държави! :shock:
Те и нашите производители уж я махат ама какво я правят. Не съм срещал обява че продават кора от дървета. :partyman:
По принцип от пелетно производство продажба на кори не може да очакваш. Тези, които са сложили корообелваща инсталация (дори и побългарена), в последствие използват отделените кори за горене в котел, който произвежда пара, а произведената пара използват в сушилнята при производството на новите пелети. Така цикъла се затваря и се пестят енергийни разходи, тъй като горивото което използваш, реално си го платил при покупката на дървесината за пелетите. Отделен е въпроса, колко от производителите процедират по този начин.
nokoniko - специалист
Интересува ме производители на пелети в района на Кюстендил и Дупница. Фирми, качество и цена....
sispol - напреднал
wpw написа:
Д.хаджийски написа:
Вече има и сайт на Български език.
http://www.pellet.just.bg
"Д.хаджийски" сайта не работи, телефона грешен или непълен - дано не фалирахте? Има ли пелети?
Фалира. И ако ти предлага, не се главоболи. Обикновен мошенник е. Един колега още чака да му донесе ПРЕДПЛАТЕНИ пелети.
bmahob - майстор
Ще има скок май на цените, лани взимах на 310лв/т, сега ми предлагат 360лв/т. а не вярвам да паднат още цените през лятото. На друго място където съм горял 320лв/т но без транспорти и са ми далеч..........
шоп - майстор
bmahob написа:
а не вярвам да паднат още цените през лятото.
Аха,... май всички се ослушват с колко ще се вдигне тока :shock:
Тогава ще се ценообразува :snakeman:
bmahob - майстор
От едната фирма малко ги знам и ми казаха ЕВЕНТУАЛНО до 2 седмици ще се знае. Не ми се чака искам да си взема навреме една 3ка с гарнитура и от лани имам половинка да си се пека на спокойствия под чадъра :-D пък съм решил до края на лятото да сложа нещичко каквото и да било на плочана спалнята/само тя ми е гола .......... с тая жега следващата зима едва ли ще е толкова топла :?
liverpool-64 - специалист
шоп написа:
bmahob написа:
а не вярвам да паднат още цените през лятото.
Аха,... май всички се ослушват с колко ще се вдигне тока :shock:
Тогава ще се ценообразува :snakeman:
И горивото ще скача, нещата стават сериозни. :проба:

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: