Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Ама то и зима нямаше, че да се срине енергопреносната мрежа :)
Айде стига глупости, при заварено положение всичко е ОК за отопление. И дърва, и пелети, и ток. Просто си е нужна добра и отлична изолация, това е.
пет мар 10, 2023 8:33 pmkalin72 написа:
Ама то и зима нямаше, че да се срине енергопреносната мрежа :)
Айде стига глупости, при заварено положение всичко е ОК за отопление. И дърва, и пелети, и ток. Просто си е нужна добра и отлична изолация, това е.
Я, видиш ли как се обръща плочата?!
"Няма начин....15 иляди ..."
И за термопомпата леко си уврял, ама не съвсем.
Да ти изтипосвам ли минали възражения?
Мисля няма нужда.
Те затова уважавам хора, дето не се отмятат, макар да не ги харесвам по всички параграфи.
"Стига глупости". Чуеш ли се- зима нямало, все едно спряхме да арчим ток?!
При -15-20, всеки ще си включи резервата за седмица, максимум две. Това разтоварва ли жицата?
silent - майстор
Първо зимата не беше зима.
Второ хората се сгънаха яко и голяма част моржуваха
И трето дядо казваше подготви се за зима пък ко дйде лято хубаво.
Никой не знае ако беше стегнал яко студ като преди 40г какво щеше да има и какво нямаше да издържи. Нищо че бг и евро капути повтарят през ден как лично те преодолели руски зависимости и щот са много кадърни свалили и цените на тока и на газа и на петрола....даже и на лена гащите...свали ги дедо боже...ма простаците им вярват....
Всеки ще включи резерва ....аха ма на голяма чаат резервата е ел.резерва...щот друга нямат...
Те това е проблема. Концентрират народа да им е под ръка, става зависим и правят с него каквото си искат. Хранят го както си искат, плащат му както си искат, масово го оставят да се спасява, пак както си искат.
Мойта вече лесна- кучета ме яли, щом си плащам да остана насаме с природата.
А младите, на които държавата се надява да създава потомство- пчели труженички?!!

Преди 40 години имаше зими, но липсваха бедствени положения. Спях до прозореца, на който лимонаденото шише замръзваше и сутринта излизах на занятие. Никой не се замисляше за резерви.
kalin72 - майстор
Само магаре на мост се инати въпреки всичко.
Всичко се променя, и това, че миналата година исках ТП, а тая не, не значи, че не държа на думата си.Значи, че мисля трезво в момента.
И никога не съм бил против изолацията.
Прав си, така е.
Е, не съвсем...
вт дек 24, 2019 2:15 pmkalin72 написа:
Хехе, с Трифон сме си говорили не веднъж, че и на живо дори, и съвсем не мисля, че е заядлив :) Помага, както и 99% от хората в тоя форум, за което съм ужасно много благодарен!!!
...........
...ама ко да са прай!!!
Абе, здраве да е, пък пелети все ще се намерят, каквито и да са!
...и на каквато и да е цена.
viewtopic.php?f=10&t=27143&p=1107869#p1107869
Тези прогнози са при цена 450, вероятно и нагоре, видно от мнението ти в началото на предната страницата, 12 дни по рано. Като вземем предвид скоростта на покачване...
Мен не ме бива с финасите и прогнозите.
Пак някъде там, Лазар съветва да се купуват. Който не е купил тогава, после ги е платил с ок 20-30% по скъпо.
viewtopic.php?f=10&t=27143&start=2710#p1107157
Помня, някой се беше запасил още в началото на годината. Мисля не сгреши.
Сега ви се предлагат на съвсем прилична цена, но да видим.
Тарикат мъж не пискал, разправят.
kalin72 - майстор
Трифоне, и прав съм бил, помагаш, когато някой има нужда. И съм сгрешил - заядлив си, видно е :)
И с тия линкове към минали постове не мога да разбера какво искаш да кажеш. Ама ти си знаеш :)
Че не само мен не ме бива. Поне не опитвам.
Пишлигара пък мисля спести няколкостотин и си изкара спокойно лятото.
viewtopic.php?f=10&t=27143&start=2540#p1099473

Дано паднат още през лятото, за да си купя още едно пале.
Още сега бих, но спестяванията заминаха по дяволите.
pepi3196 - специалист
Днес поръчах 5 паленца слънчоглед на 305 лв. За тон от MNJ с 65. Лв транспорт до вкъщи.
Чувалите са без надписи, има малко пепел но горят добре.
Става въпрос за София🙂
lakosste - специалист
Здравейте колеги,
Поста ми е за пелети DIAMAN
От доста време ги ползвам на Грейко РБ 20
От 3 години насам обаче попадам на голямо дърво.
Пелетите горят много добре ,обаче започнаха да ги правят отвратително дълги при което на тези горелки е голям проблем.
Мислех да не пиша но след като ми изгоря накрая запалката заради тях не мога да не предупредя.
На други горелки незнам дали има проблем .
За тази година мислех че ще са си оправили проблема обаче на никой не му дреме май.
Не се знае в кой момент ще задръсти от голям пелети и си оставаш на студено и днес за капак и запалката даде фира заради десетките опити да запали без пелети.
Не стига че надуха цените ами се подиграват с хората.
Ползвам над 10 тона но вече да имат да вземат-да не казвам по-лошо дума😠
Един познат от склад ми каза че има същите оплаквания от клиенти и спира да ги взема.
Давайте в същия дух с цена и качество и ще си намерите каквото търсите.
И накрая повтарям че горят добре но това не ме успокоява в случая.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: