Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед юни 19, 2022 1:55 pmФитилчо написа:
нед юни 19, 2022 11:21 amТрифон П.Трифонов написа:
...някои с гравитачни инсталации...
Аз имам нещо по-добро!
Гравитачна отворен система с два цола щтрангове, която работи 40 години на самотек :wink:
Дето е текло, пак ще тече.
Фитилчо - майстор
нед юни 19, 2022 2:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
Дето е текло, пак ще тече.
Трифка, това като го спомена, сега ще минавам на термо помпа, мисля да пусна нови шрангове от медна 42-ка ама ме замисли и мисля да си оставя старите штрангове пълни с вода без да ги махам. Както се казва- не се знае, знае ли се. Само спечелих, че не махнах Симето...
LazarGanev - "Велик майстор"
нед юни 19, 2022 1:39 pmКумчо Вълчо написа:
Телевизията е TV1-България, предаването е ''Въпросите'', водеща е Емилия Милчева, скъпият гест е не кой и да е, ами самият той-бай Балин Балинов от Грийнпийс, годината е 2022, датата е 17-ти март. Чуй какви ги плещи пичът му с пич, чуй какви ги ражда умната му главица, какви блестящи решения предлага и по-подир ще кореспондираме, анализираме, прогнозираме и т.н. Интервюто с него е от 2:52 до 18:45. Култов е моментът с решението покрай разните му там вилички и селски къщички, е няма такъв случай! И как после човек да не закоментира разни самолети? Не самолети, ами и за парашути даже ще отвори дума, още повече, че в семейството имаме и военен пилот-щурман на ескадрила, и военен парашутист и то от ''онова'' време. Докога трябва да се занимаваме с разни шутове и с блестящите им идеологии? Нали го чуваш палячото.
Не разбрах какво не му хареса на идеите? Много правилно си говори човека, това е пътят, много хора го осъзнават и решават да действат, дори без да чакат разните му фондове. Масово хората имат интерес да си монтират волтаици, защото усещат какво ще става с тока и въобще енергията. Не казвам, че трябва да изоставим ядрената енергия, дори напротив - досега 100 пъти трябваше да монтираме този реактор, дето сме го платили и ръждясва. Преди гонехме стратегия 20-20-20, която на мен ми се виждаше илюзия, но май успяхме да я надминем, защото буквално преди 4 дни сме постигнали рекорд в износа на ток - изнесли сме 4000 МВтч и то на добра цена! Та изобщо не е химера самозадоволяването и мисля, че много бързо ще се случи, стига производството да насмогне, т.е. - да има материали
шоп - майстор
нед юни 19, 2022 5:34 pmФитилчо написа:
мисля да си оставя старите штрангове пълни с вода без да ги махам.
Моя съвет е да не ги махаш. Ако си си надвил на масрафа пускай мед.
У нас като срязах с флекса една 2'' тръба и видях, че е като нова и реших. Всичко остава по старо му. С наклони и ЕЦ
Само замених старите чугунени радиатори с вентилаторни конвектори, направих и подово заради ТП

Скрих с куфари от ГК вертикалните щрангове и всичко заспа.
Чираче - майстор
нед юни 19, 2022 5:36 pmLazarGanev написа:
Не казвам, че трябва да изоставим ядрената енергия, дори напротив - досега 100 пъти трябваше да монтираме този реактор, дето сме го платили и ръждясва.
Най-фаталната грешка беше да се унищожат първите 4 блока на АЕЦ с инсталирана мощност 1760 MW, без някой изрично да е искал това. Да има някой в затвора? Те БЯХА се изплатили, и можеха да работят още много години САМО НА ПЕЧАЛБА.
Прав си за цитата. До сега можеха да се изградят 7 и 8 блок в АЕЦ. Но по политически и икономически причини ЕС и САЩ не позволиха България да стане енергийна страна. Вече изгубих надежда, че това някога ще се случи.

По стечение на обстоятелствата съм участвал в изграждането на 4,5 и 6 блок в АЕЦ Козлодуй. Въобще не е проста работа, ей така да се монтира един реактор. Но можеше да стане.
нед юни 19, 2022 7:03 pmЧираче написа:
Чирак, напълно съгласен съм с теб.
Тръгнем ли, обаче, да кривим Темата в тая посока, ще затворят и Нея.
Едва се удържам, повярвай!
Освен псувни, нищо друго не мога да сторя, Мамка му!
Затова, нека се ограничим с безопасни мнения за пелети!
Фитилчо - майстор
нед юни 19, 2022 5:46 pmшоп написа:
нед юни 19, 2022 5:34 pmФитилчо написа:
мисля да си оставя старите штрангове пълни с вода без да ги махам.
Моя съвет е да не ги махаш. Ако си си надвил на масрафа пускай мед.
У нас като срязах с флекса една 2'' тръба и видях, че е като нова и реших. Всичко остава по старо му. С наклони и ЕЦ
Само замених старите чугунени радиатори с вентилаторни конвектори, направих и подово заради ТП

Скрих с куфари от ГК вертикалните щрангове и всичко заспа.
На много кофти място минават и трябва поне да ги преместя... но това значи и да преправям хоризонталните, и наклоните и тнт
silent - майстор
нед юни 19, 2022 10:24 amшоп написа:
нед юни 19, 2022 10:07 amLazarGanev написа:
нед юни 19, 2022 9:40 amsilent написа:
Рано или късно ще се равнят нещата или тока ще стигне пелетитите или пелетите ще стигнат тока или ще се срещнат някаде...ако някой потрива доволно ръце че ще преебе системата е в голяма заблуда....очертава се дефицит на тока идните години....и не е изключено да тръгне по стъпките на пелетите....хем скъп и хем го няма...
Абсолютно! Но пък тези непрестанни опити за (таковане) на "системата" водят до реална диверсификация, от която винаги има нужда :wink:
Те и сега са се срешнали цените.
Няма как тока да стигне пелетите. Ако тока скочи ще скочат и пелетите, защото при производството на пелети се влага ток и то МНОГО ток. В момента ситуацията е малко изкривена. Държавата субсидира промишленият ток и пелетите криво ляво излизат на сметка при производителите. Обаче и битовият ток е социално субсидиран за да има баланс. Знае ли човек какво ще стане утре?!
Иначе за девесификацията си 100% прав.
Един от пишещите тук който се занимава с пелети спомена сума от порядъка на 30-40 лв в повече за ток на тон спрямо миналата година и то при ток от левче за киловат...така че сегашните цени са силно нереални според него... има накъде да се равнят...ако е така...
шоп - майстор
пон юни 27, 2022 10:42 pmsilent написа:
така че сегашните цени са силно нереални според него
А дано, ама на дали!

От 14.06,2022 Свилоза Свищов е спрял работа заради липса на дървесина. 500 работника не работят.

Купуват по 40 000 тона дървесина на месец и няма
Купуват на цена 150 лв/тон мокра сурова дървесина и пак няма.

То не е само дървесина и ток.
kalin72 - майстор
Като че ли пелетите изчезнаха отново...нито лсънчогледови, нито дървесни се намират...това в района на Перник.
Вашите наблюдения?

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: