Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср юни 02, 2021 9:27 pmpepi3196 написа:
...на пазара вече има "обогатени" пелети с АВТОМОБИЛНА гума🤬
Не знаех и не си го представях.
Не го смятам за екологично, особено при "контролирано" изгаряне в битови пелетарници, където горенето може да е под всякаква критика.
bmahob - майстор
350лв тона още преди месец и вече са в гаража ми, местен бук с чам, за първа година, комшията с екошпара е 3 сезона с тях и се роди, преди с чама чистеше като луд
lebendi - специалист
ср юни 02, 2021 10:55 pmbmahob написа:
350лв тона още преди месец и вече са в гаража ми, местен бук с чам, за първа година, комшията с екошпара е 3 сезона с тях и се роди, преди с чама чистеше като луд
А как се казват, би ли споделил?
Най-добрите пелети, които съм ползвал в камината са били все от смесена дървесина.
Преди 3-4 месеца взех за проба едни pj's pellet бук и габър - много добри,палят лесно, калорични, малко пепел и тъкмо щях да си купя за сезона и греда - в склада вече не ги предлагат, че цената им взела да става неприлична...
bmahob - майстор
Ще снимам чувала, но продават май само рук, Симитли, и за износ, Гърция, Италия. Пелетите са им вторична дей ост, основно се занимават с дървопреработване. Лани бях пак със смес мнн добри но от друг от Мурсалево пак дървопреработвателен цехтв бяха Ламкор
Пепелта не е от чама, ат от качеството.
Най хубавото, което съм горил и с най малко пепел, беше украински чам.
bmahob - майстор
чет юни 03, 2021 9:07 amТрифон П.Трифонов написа:
Пепелта не е от чама, ат от качеството.
Най хубавото, което съм горил и с най малко пепел, беше украински чам.
Нетвърдя обратното и аз най-доброто което съм горил бяха едни бял бор ушким капучинено кафяви, страшно "ароматни" карал съм 10-12 дена без да отварям камината :)
silent - майстор
ср юни 02, 2021 9:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
Който държи на качество, има Red Magic.
Последно известна цена 440 пари. Препоръчвам!
Че са хубави хубави са, но не са чак толкова по хубави та да са на тази цена.Едни 400лв ще са им по по мярка
bmahob - майстор
Направо 1000лв/тона и готово, все пак се вдигна цената на желязото
pepi3196 - специалист
нед юни 06, 2021 8:15 amsilent написа:
ср юни 02, 2021 9:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
Който държи на качество, има Red Magic.
Последно известна цена 440 пари. Препоръчвам!
Че са хубави хубави са, но не са чак толкова по хубави та да са на тази цена.Едни 400лв ще са им по по мярка
Всичко над 300 лв.е чиста спекула :axe:
bibobore - специалист
Днес си поръчах 1500 кг. иглолистни пелетки-някаква червена мечка имаше нарисувана на чувала. 570 лева е цената. Минала година дадох 760 лева за два тона Захир-Етрополе. Днес във Видин цената е 860 лева. :axe:

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: