Най - вълнуващия въпрос зимно време.
neznaiko - помощник
пет окт 29, 2021 2:09 pmLazarGanev написа:
пет окт 29, 2021 10:50 amfeikot написа:
чет окт 28, 2021 3:57 pmS7oyangeorgiev написа:

Ами не. Когато ми поставяха радиаторите, техника обясни, че единият радиатор трябва да е без термо глава.
За да не съм невъзпитан ще си спестя коментари и епитети, но названието техник не е подходящо за лицето в случая. Отворен кръг (без ТГ) се оставя ако инсталацията ти е на дърва,въглища,стърготини или всякакви други горива,които не подлежат на контролирано изгаряне. Обяснено по-просто, оставят ти един кръг да върти водата, за да не заври,защото няма какво да му каже на котела/печката - абе спри да подаваш гориво, защото в стаите е достатъчно топло и ТГ са затворили кръговете. Обаче при пелетните инсталации е кощунство да оставиш един отворен кръг, защото съсипваш цялата идея на автоматизирано изгаряне... Купи си кайен и му сложи джантите от жигулата. Най-лошото е че доста масово го срещам това явление и хората непрестанно се оплакват че или е Он Офф или гори много. С думи две, слагай ТГ на последния и свиркай.
Тц, не е вярно туй [-X
Камината веднага ще прегрее и ще спре с грешка или блокировка, защото няма кой да отдаде топлината от горивото в горивната камера. което ще догори след затварянето на последния радиатор :wink:
Слушай Лазар,енергията от догаряне не е малко.
liverpool-64 - специалист
Вчера един колега си взе 2т. пелети незнам какви на цена 940лв. тон от Мизия . Вече става ненормална работа!!! :finga: :finga: :finga: :finga:
prascho - майстор
Цена на слъчогледови Керпи от 595лв/тон. Нарастване от 115% за 74 дни (1.55% нарастване на ден/ 46.5% за месец). Сериозна инфлация.

Прикачен файл

peleti.jpg
peleti.jpg (111.58 KиБ) Видяна 1394 пъти
Gladiator_BG - специалист
Да се върнем към същността на темата. Похвалиха ми пелетите на TRON 670лв/т, но скиптика в мен заговори и реших да взема само 10 чувалчета за проба.
След изгорени 2 чувала /30кила/ за два дни - джама е опушен, пеплта е много и е полепнала навсякъде, понякога "пукат" в камерата.
Отделно когато ги купувах бяха извън навес покрити само с найлон. При разтоварването установих, че капектите са мокри.
Вероятно ще пробвам друга марка следващата седмица.

ПП: Снимките как да ги направя една до друга?

Прикачен файл

IMG_20211114_135044.jpg

Прикачен файл

IMG_20211114_135021.jpg

Прикачен файл

IMG_20211113_214407.jpg

Прикачен файл

IMG_20211113_214330.jpg

Прикачен файл

IMG_20211113_214241.jpg
burner - специалист
съб ное 13, 2021 10:03 pmliverpool-64 написа:
Вчера един колега си взе 2т. пелети незнам какви на цена 940лв. тон от Мизия . Вече става ненормална работа!!! :finga: :finga: :finga: :finga:
При нас във Видин дървесните пелети са 10,50 торбата вече дни наред, има ги и стоят на витрината, току-що минах покрай тях. Мискантус - май е 9,40 при покупка на поне един тон, слънчогледовите миналата събота бяха 6 лева торбата.
Chefo77 - майстор
Във Варна на крайезерния, до Аветисиян, стои плакат - слънчогледови пелети 530 лева за тон.
savagebs - специалист
колеги гледам че цената за торба от 15 кг дървесни пелети е станала 15 лв, или 1500лв за тон, това се чудя някакъв майтап ли е, да вадя ли нафтовата печка или да се занимавам да си прекарвам тръби за парно в новата къща този месец ?
оказа се че има и по 17лв за 15гк чувал , това нещо дали някой го купува ?
LazarGanev - "Велик майстор"
вт ное 16, 2021 10:26 pmsavagebs написа:
колеги гледам че цената за торба от 15 кг дървесни пелети е станала 15 лв, или 1500лв за тон,
15лв за 15кг е 1000лв/тон, а не 1500лв/тон. Има пелети по 600лв/тон, което вече смятам, че си е съвсем нормална цена, на фона на повишението на цените на останалите енергоносители
Christo - майстор
При положение, че цената на тон пелети от чам в Одрин е 200лв, няма да дам 600 на местните мошета! Да, ще има телефони, банкови преводи, тир, транспорт, разтоварване, претоварване, мотокари и т.н., митници, ДДС и цялата одисея. Ще трябват и ортаци. Не вярвам цената да надвиши значително 300лв/тон франко моето мазе. Тези с хилядата лева може сега да ловят закъсали нещастници, но ще е до време!
шоп - майстор
ср ное 17, 2021 7:46 amChristo написа:
Не вярвам цената да надвиши значително 300лв/тон франко моето мазе.
Повярвай ми, ако за 300 лв тези чамови пелети стигаха до моя склад, щях да съм един от многото вносители и цената щеше да е 400 лв/т и да работя на опашка.
Да ама не.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: