Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Фитилчо - майстор
ср авг 03, 2022 12:02 pmIvanGeorgiev13 написа:
15 лева на чувал ,а под тази цена не мога да намеря .
:shock: :shock: :shock:
feikot - специалист
При все, че котела с който се топли апартамент (родителите ми) в зимните дни гори по 2 до 2.5 чувала на денонощие (30-40 кг), смятам че 30 лв, съответно 900 лв. трудно бих изгорил на каквото и да е друго. Проблема обаче стои в качеството, коментирах с познати, които закупиха тези дни пелети и се оказа, че не са 2 или 3то , ами най-вероятно сметени от земята. Трон-ски. За пореден път сме от грешната страна на кренвирша и не стига, че са мега скъпи ами и са най-некачествените.
kalin72 - майстор
Баща ми си взе пелети от Разлог, на 860 лева тона, и качеството е добро, почти няма прах в чувалите. Отоплението с каквото и да е вече е скъпо, въпроса е да е и удобно.
IvanGeorgiev13 - помощник
ср авг 03, 2022 4:29 pmXpacTa написа:
Баща ми взема по малко някакви NMG или нещо от сорта, по 13.50 от едно място на Околовръстното между Пушкин и Бъкстон. Без транспорт, но той като минава взема по 11 чувала. Ако ви интересува утре ще кача снимка на чувала.
Ако може качете снимка , благодаря.
Мнението ми, за всички производители на пелети е- няма да си мръдна пръста, при такива цени.
Една бърза сметка направих, провокиран от мнението на Фейкот.
Получих 5.95 киловата на час разходвана енергия, от електричество, а от пелетите е по малко- 5.55, при условен добив от килограм- 4 киловата. Това след корекция КПД и загуби в комина.
Дори Анди беше ги смятал на 3.5 усвоени, но хайде, 4 да са.
На който му харесва мазохизма, да ги изпуши на пелети, средствата си!
За някого смятах къде е границата- 840лв без да смятаме трудът по търсене превоз, складиране, сипване, чистене, главоболия.
С тези глупости, сметката за мен е поне 100 надолу.
На крайбрежната- ул. Девня, Варна, до Аветисян- 800лв дървесни, слънчогледови няма.
Миналия месец имаше на 480.
XpacTa - специалист
чет авг 04, 2022 10:46 amIvanGeorgiev13 написа:
Ако може качете снимка , благодаря.
Изображение
Преди няколко месеца бяха под 10 лева. Сега си е чиста спекула според мен...
feikot - специалист
чет авг 04, 2022 11:04 amТрифон П.Трифонов написа:
Мнението ми, за всички производители на пелети е- няма да си мръдна пръста, при такива цени.
Една бърза сметка направих, провокиран от мнението на Фейкот.
Получих 5.95 киловата на час разходвана енергия, от електричество, а от пелетите е по малко- 5.55, при условен добив от килограм- 4 киловата. Това след корекция КПД и загуби в комина.
Дори Анди беше ги смятал на 3.5 усвоени, но хайде, 4 да са.
На който му харесва мазохизма, да ги изпуши на пелети, средствата си!
За някого смятах къде е границата- 840лв без да смятаме трудът по търсене превоз, складиране, сипване, чистене, главоболия.
С тези глупости, сметката за мен е поне 100 надолу.
На крайбрежната- ул. Девня, Варна, до Аветисян- 800лв дървесни, слънчогледови няма.
Миналия месец имаше на 480.
Тука не те схванах нещо.
чет авг 04, 2022 2:31 pmfeikot написа:
чет авг 04, 2022 11:04 amТрифон П.Трифонов написа:
Една бърза сметка направих, провокиран от мнението на Фейкот.
Получих 5.95 киловата на час разходвана енергия, от електричество, а от пелетите е по малко- 5.55, при условен добив от килограм- 4 киловата.
Тука не те схванах нещо.
Няма нищо, който разбрал- разбрал!
viewtopic.php?f=10&t=27143&start=2810#p1108964
Не бях се "заслушал", но смятам разхода за повече от недопустим, що се касае за отопление на апартамент.
prascho - майстор
Държавата отива към свито потребление и свито производство на пелети в следващите няколко години. Част от потрбителите ще се откажат и ще минат на алтернативен източник, част от производителите ще си пренасочат поточната линия (ако е възможно) или ще затворят (пуснат кепенците). Така ще се поддържа висока цена при липса на конкуренция и свит пазар. Висока цена не гарантира добро качество. При липса на конкуренция качеството е ниско.
Прасимире, решението да бягам е взето преди 3 години. Тогава все още цените бяха нормални.
Де да съм имал акъл, та да пропусна една нота!!!

Когато се налага да напускаш кораба в последния момент, нещата не са никак розови.
Жалко е, за всички ни.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: