• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kok - специалист
да не променяме темата ако имаш наблизо баумакс взимай си пелетите от там и да има някой с сходно качество и на сходна цена ти си прецени как ще стане работата с доставката те и на bili&steki пелетите може да са хубави ама ако трябва да ти достави примерно 2тона на другия край на страната дали ще ти ги достави :?
glorious - специалист
аз чух за пловдивски производители на пелети...като мой познат е доста доволен, но ми каза,че също има хубави и не толкова хубави партиди,зависи какъв материал набарат.В баумакс вече има ли налични пелети и как да ги съхранявам без да увлажнеят?
bili&steki - специалист
lordvlad написа:
bili&steki
Кои пелети са добри спрямо твоя опит?
тези които ти вършат работа и си доволен :)

Чувал съм абсолютно противоположни мнения за едни и същи пелети... примерно..Така ,че тази тема е доста разтеглива и едва ли може да се даде еднозначен отговор.
glorious - специалист
Днес се отбих до Баумакс, Стара Загора, нз къде ги гледа цените за 360лв/тон. 15кг торба струва 7.99лв, което е равно на 0.53лв/кг.Ако обаче закупиш едно пале, 66 чувалчета, цената е 6.99лв/ => 0.46лв/кг ==> над 460лв/тон. :? работата е повече от дебела, в понеделник ще звъня в Рогош, преди месец имам инфо ,че са били по 280лв/тон крайна цена, дори са ги закарали на място.Като разстоянието между двете точки е над 100км в едната посока.
LazarGanev - "Велик майстор"
Купувайте си пелетите в извън отоплителния сезон за да сте сигурни. Фабриките не могат да издържат напъна през сезона
kok - специалист
май ще ударим по една молитва зимата да е по топличка :-D
glorious - специалист
Такаааа, вчера купих 3 чувала по 15кг от Баумакс.Пелетите не са румънски, а австрийски, прибрах ги в мазето и ке чакам пецата,че да ги пробвам и тях и нея :-D
Не знам какъв е бил проблемът с пелетите на "Танита" от Кюстендил, но вече две години се отопляваме с тях и не е имало проблем и наистина ни е било топло, тъй като къщата е голяма, най-сетне се стоплихме :) доколкото знам мн зависи от вида на котлето, чувала съм хора да се оплакват от тези на Ерато, и то мн. А по повод това, че е по-добре да се запасяваме през лятото съм 100% съгласна, наистина не насмогват зимата фирмите, защото чисто технологично зимата правенето на пелети става по-трудно, а и цената е по-ниска. Това е нашият опит. Засега.
glorious - специалист
Съфорумци, нека пообопщим в един списък фирми производители или предлагащи пелети и всеки да си казва мнението?

примерно:

1.Баумакс- цена за 66 чувалчета х 6.49лв -аз съм доволен от качеството, не и от цената
2.Ямбол - пелети на фирма Technowood гр.Разлог - 1чувал/15кг/ х 5.85лв , за 66 чувалчета - 4.95лв, пелетите са малко тъмни, взех един чувал за проба.
3.Рогош-......
4. Айтос - .....

И после всеки да споделя впечатления?Не бива да оставяме монопол на пазара :)
Последна промяна от glorious на пон окт 18, 2010 3:59 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: