Най - вълнуващия въпрос зимно време.
judas - специалист
шоп написа:
Жокер!
Мина Перник вече произвежда освен пелети ф14 и пелети ф8мм...
На сайта нЕма такова жУвотно!!!
http://bgcoal.com/bg/content/produkciya
шоп - майстор
:) Сайта не го обновяват често.
Провери на телефоните дали има, че скоро един познат взе последните тонове.
digitalpr - специалист
Някой знае ли нещо за пелети от Свищов - смесица от бук и дъб?

Вероятно са Екотекника. Притеснително ли е, че се водят Клас Б?
bmahob - майстор
За тези конкретно не знам но съм попадал на пелети широколистни клас Б, за чувал и пепелника пълен до горе!
sispol - напреднал
digitalpr написа:
Някой знае ли нещо за пелети от Свищов - смесица от бук и дъб?

Вероятно са Екотекника. Притеснително ли е, че се водят Клас Б?
Не са много добри. Взех 5 чувала за проба. Пепел, твърди частици и нагар.
sispol - напреднал
Трифон П.Трифонов написа:
Тоя форум зе да става търговски, г.син Хаджийски.
Благодарение на форума успях да намеря качествени пелети. Така че, това е добре, че е търговски. Колегата ми даде едно чувалче за проба. Не искам да правя реклама,(обикновен краен потребител съм) но са добри. В камина Аурига (а те са доста капризни) горят съвсем нормално. Без нагар и др. такива вредни вещества. В началото мислех че са румънски, но се оказаха украински.
Последна промяна от sispol на съб авг 26, 2017 10:32 am, променено общо 1 път.
digitalpr - специалист
Да разбирам че Екотекника не са добър избор. Кофти. Никой нищо друго не предлага за София.
sispol - напреднал
Да си продължа мнението за румънските пелети. Живея близо до границата и имам контакти с потребители от Румъния. За миналогодишните отзивите са 50/50. Не знам дали зависи от партида или времето за производство, но има оплаквания от пелетите. Не съм питал за коя фирма по-точно става дума, така че говоря по втора ръка мнения.
Д.хаджийски - помощник
Сега да подскажа на колегите за класовете.
Клас А най висок стандарт ( всичко що е А1 А2 А+) е едно и също с разлика в KWh и пепелно съдържание но трябва да е произведено е сертифицирана по EN plus фабрика.
Клас B принципно се обозначава широколистна дървесина.

Нещо много важно... моля ви не гледайте цвета на пелетите, няма никакво значение. Цвят капучино е идеалната среда. С очите си видях как заради клиенти на дървесината се добавя брашно но пада калоричноста и се увеличава пепелното съдържание. Успех на всички... на 29 камиона пристига ако има желаещи има свободни 8 тона другото е продадено и ще чакаме седмица. Цената остава за сега не променена 380лв. Тел. За връзка 0877919494 Диян. Варна
digitalpr - специалист
А с какво широколистната дървесина е по лоша от иглолистната за производствоти ма пелети, че я оь ачават като Б?

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: