• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kok - специалист
2.Ямбол - пелети на фирма Technowood гр.Разлог - 1чувал/15кг/ х 5.85лв , за 66 чувалчета - 4.95лв, пелетите са малко тъмни, взех един чувал за проба

не са от иглолистна дървесина и сигурно има много кора вътре :wink:
glorious - специалист
Въпроса е да топлят и да нямат смола, да зацапват тръби,комини и т.н

И дали си струва разликата с пелетите на Баумакс.
kok - специалист
glorious написа:
Въпроса е да топлят и да нямат смола, да зацапват тръби,комини и т.н

И дали си струва разликата с пелетите на Баумакс.
ще топлят къде ще идат за смола едва ли може да ти правят повечко нагар но той е под формата на пепел така че ще го почистваш по често примерно 2-пъти месечно би трябвало да имаш инструкции как става това а разликата в цената с баумаксовите е 30% за калоричноста не се притеснявай толкова едва ли ще има 30% разлика между едните и другите а комина ти е най малкият проблем аз вече карам трета зима и не съм го пипнал тя камината ти нали вади изгорелите газове принудително навън така че намирай най-евтините и газ на каминката провери и Айтоските (мисля че са към 300лв/тон) на каква цена са въпросът е да не ти дойде на същата цена с транспорта като Рогошките
glorious - специалист
Според книжлето, трябва да чистя нагара по тръбите,по която върви водата,тоест "водната ми риза", всеки ден.Засега го правя,то имам 3 дръжки,трябва да ги дръпна по един-два пъти и това е.Не знам това ли имаш предвид?

От Айтос някой се беше оплаквал,друг пък ги хвали.Тяхните май са от слънчогледови пити.Сигурно ще правят още повече пепел.
Каква е разликата между пелети и еко брикети и кое по добре отоплява?Някой ако знае каде в Пловдив продават еко брикети нека сподели.
glorious - специалист
"Екобрикетите са подходящи за горене в обикновени печки, камини и котли на твърдо гориво. Могат да се използват като самостоятелно гориво, както и комбинирано с дърва /особено ако са влажни или мокри/. Пелетите могат да се изгарят само в специално произведени за тях отоплителни уреди - пелетни печки, горелки и котли. " цитат от http://bioplam.com/
LazarGanev - "Велик майстор"
Днес от Ерато ми дадоха резултатите от една проба за пепелно съдържание на едни пелети и се оказа, че то е 4 пъти над нормите и горелката се задъхва. Пелетите са купени за клас А, горелката може да гори и клас Б, а тези са далече по-зле. С една дума не трябва да се вярва на това което пише на опаковката. Замислям се по една идея - да съберем проби от различни производители и да ги дадем за изследване. Така ще имаме достоверна информация за различни пелети при еднакви условия и като си дава човек парите, да знае за какво ги дава. За целта идеята ми е да помоля който има желание да ми изпрати по 2 шепи от това, което има на разположение, добре е да бъде в оригиналната опаковка. Аз ще се заема да ги номерирам и да ги сложа в еднакви опаковки и така да ги пратя за изследвания за да няма жокери. Така ще се види кой производител лъже и с колко. Какво ще кажете?
bili&steki - специалист
Лазаре, няма смисъл - между това дет пише на чувалите и резултатите от пробите винаги има разлики, пък макар и само в някой параметри(дори на на тези от баумакс дет би трябвало да са с 5 KWh/kg :lol: ).То и пепелното съдържание не е кой знае какъв проблем ,стига да не стъклообразува.Пък и от Ерато да вземат да си подсигурят с гориво клиентите като имат таква високи изискавания към пелетите :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
ами специално тези не стъклообразуват, ама пълнят горелката за няколко часа. Не може да продаваш Клас Е за Клас А. Купени са от Лакал - няма какво да го спестявам, и то в голямо количество - човека искаше да спокоен за зимата
kok - специалист
ок за пращането на проби ама дали ще има ефект :? сигурно ги правят с повече кора и нерачествена стърготина :? ако трябва да ги правят както трябва дали няма да се отрази и на цената им :lol: а станат ли масово колкото Баумаксовите май ще излиза доста скъпо удоволствие да се топлиш с пелети :lol: в крайна сметка да ги пуснат по-евтино като знаят че правят некачествени пелети :lol: ама като повечето неща в България "кучетата си лаят кервана си върви" :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: