Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
съб апр 09, 2022 3:34 pmsilent написа:
Аз съм заредил за 2сезона напред...надявам се дотогава да се изяснят нещата...пак ще кажа не се замозаблуждавайте че ще има евтина алтернатива....всичко ще върви нагоре към изравняване....или а дано надолу към изравняне ма надали....не съм адвокат на производителите но добива на дърва със сигурност е поскъпнал...реже се с бензин за 3лв.извозва се с високо проходими машини с дизел за 3лв и газ 1.60...тока скъп за газта да не говорим хората които работят по веригата искат повече пари... ми по скъпо ще е ...колко обаче и дали има спекула това е отделен въпрос...
Едно стойностно и аргументирано мнение!

Ще добавя за любителите на агропелети. Липса на торове или такива на висока цена. Много агрономи, ще ги икономисат и съответно добивите от единица площ ще намалеят. Скъпа газ, скъпи торове, скъпи течни горива, скъпа ел. енергия, скъп човешки труд, ИНФЛАЦИЯ....забравете за евтини агропелети.
Времето, когато сушенето на заготовката на слънчогледова щлюпка с евтин природен газ е в миналото!
Страха също е фактор в ценообразуването. Няма инвеститор или производител, който да ценообразува сега да кажем 1000лв за тон при несигурността с получениете 1000лв/тон да не може дори да си плати енергоресурсите, амортизацията, заплатите и осигуровките за следващата партида и сезон. За печалба изобщо не говорим.
feikot - специалист
В казанлъшко гледам взе да се раздвижва пазара и са между 540 и 570 лв./тон
silent - майстор
и в Софийско им раздвижване на пазара ....въпроса е обаче колко от тези пелети за по 500-550лв са пелети и дали ще успеят да дръпнат читавите марки надолу...защото който не е горил пелети боклук той не знае че подобна икономия ще му излезе през носа...и сто пъти ще се проклина за спестените пари...
pi6ligara - специалист
Днес купих 3 палета от тези Рикостил Троян по 700лв, чудих се 3 дни дали ще паднат, дали няма, а дали няма да стане като миналата година да търсиш и да няма, и се навих. Я станали по 550-600лв я не,риск печели риск губи. :partyman:
Финал на турнир по футбол.
Отборът на пелетопроизводителите излиза с фланелки "Направи си сам".
Съдията преглъща въпросително....???!!!
Капитана на нашите, услужливо;
- Тия са ни спонсори. Свиркай, докато не са развалили договора!
Жако - специалист
пон апр 11, 2022 9:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
Финал на турнир по футбол.
Отборът на пелетопроизводителите излиза с фланелки "Направи си сам".
Съдията преглъща въпросително....???!!!
Капитана на нашите, услужливо;
- Тия са ни спонсори. Свиркай, докато не са развалили договора!
Ейиичовеко голямо въображение имаш от къде ти идват на акъла 👍👍👍👍👍😀
Жако - специалист
чет апр 07, 2022 9:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет апр 07, 2022 9:09 pmkrasi92 написа:
Какво общо имат пелети с пилети според теб.
Е, не съм даскал по граматика, ама му разбирам (на Жаксъна).
Въпреки някои дразнещи неща, по възрастните трябва да се уважават.
Затуй си позволих спамът.
Запетайка и въпросителен не ползваш ли? Не те критикувам- само питам.

пп. Редактирах, за да поясня какво "му разбирам".
Здравейте момчета, колеги.
Въпреки граматическите грешки
ми помогнахте с коментарйте си.
Благо даря За разбирането Трифонари много благодаря за разбирането беше ми много полезен с подробния разчет, Който уписа в другата тема.
Съжелявам за грешките, ще се старая повече, несе убиждам.
Винаги съм казвал на клиентите си преди време, неми казвойте хубавото защот то си е хубаво и се вижда, а кажете ми грешките та да се поправя и следващия път да бъде по качествено и по хубаво което ви продавам.
Жако - специалист
пон апр 11, 2022 4:41 pmsilent написа:
и в Софийско им раздвижване на пазара ....въпроса е обаче колко от тези пелети за по 500-550лв са пелети и дали ще успеят да дръпнат читавите марки надолу...защото който не е горил пелети боклук той не знае че подобна икономия ще му излезе през носа...и сто пъти ще се проклина за спестените пари...
Аз точно за това най вече и аз питам.
Защото който е опитал буклуци грубо казано, които имат добра цена на глед и
надписани хубави калорични качества, а после като разбереш фалшя си казваш що стисках още 50/100лв.на тон сега да гуря пилети които трупат нагар и щлака.
И както казва Трифонари зада мие добре трябва всеки ден да си наглеждам огъня. Това е право, спасяваш положението с повече грижя и труд.
Но още по лошото е за което пиша и питам е това че като купиш по скъпи, да ги прежалиш тези 100лв. на тон които стават и 600 за сезон, като купиш
6 тона.
550 на 650 на тон и тогава пак фалш и красиви обищаващи надписи, най калорични, ЕКО, А++,
и пак запича ретортата и пак има шлака.
Става като петълка в ретортата на Грейко
Та за това търся нещо опитано което от опит се знае че работят добре. Независимо скъпи или евтини.
silent - майстор
Ред меджик, Холтз, Пелетисимо, Тера вера, Пирин пелет - това е моят опит с пелети които стават. Горил съм и боклуци добре че бяха 5 чувала през няколко часа пълнеше пепелника, гаснеше не палеше....ужасТ...и ако се набълбукаш с няколко тона такива пелети-жална ти майка...
krasi92 - майстор
Изхождаике от манталитетот на бай ви ганя бг и от 30 години опит с бг бизнесменчета трябва да търсиш нещо качественно извън страната. Гърция и Ромъния евентуално. Всеки ганьо като се накълве малко с кинти и почва да променя рецепти и да оптимизира нещата за по добри печалби и накрая се оаква. Нещо което е било добро миналата година сега не е гаранция че ще е така сега. Всичко е на късмет. Много хора минаха на пилетки и гарантирано се кипиват всичките произведени дидронки с каквото и качество да са произведени.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: