Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alexpell - помощник
440 тон,палето е 1080 кг. 72 чувала
А пелета е най-добрия които съм ползвал.След 4 чувала отворих за почистване и имаше една шепа пепел. :finga:
bmahob - майстор
чет фев 13, 2020 9:42 amalexpell написа:
440 тон,палето е 1080 кг. 72 чувала
А пелета е най-добрия които съм ползвал.След 4 чувала отворих за почистване и имаше една шепа пепел. :finga:
Не знам ко се радваш , като моите ги взимах 350лв/тона пепелта не е повече :-D и гори до 11-12 дена без никакво отваряне, 440лв/тон е 475лв палето 6,80лв чувала :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
alexpell - помощник
чет фев 13, 2020 2:46 pmbmahob написа:
чет фев 13, 2020 9:42 amalexpell написа:
440 тон,палето е 1080 кг. 72 чувала
А пелета е най-добрия които съм ползвал.След 4 чувала отворих за почистване и имаше една шепа пепел. :finga:
Не знам ко се радваш , като моите ги взимах 350лв/тона пепелта не е повече :-D и гори до 11-12 дена без никакво отваряне, 440лв/тон е 475лв палето 6,80лв чувала :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Нищо не се радвам,човека пита за "ред меджик" а аз отговарям.Това е цена сега, а не лято.В магазина имаше и от 380 лв.,но ние говорим за "РЕД МЕДЖИК" КАПИШ !!!!
Стефан77 - специалист
Отлежалите пелети не горят ли? Защото имам едни от 2г.но са най назад.
съб фев 15, 2020 9:26 amСтефан77 написа:
Отлежалите пелети не горят ли? Защото имам едни от 2г.но са най назад.
Нищо им няма, но все пак гледай да си ги изгориш по навреме!
Горя от 2018та, като са редени направо на земята (пръстен под)Най долните, дето са лежали на пръстта, са овлажнели и спечени. Бия чувала (25кг,чувал от сезал) няколко пъти в земята и мятам в бункера. Слънчогледов пелет, в горелка Грейко. Веднъж само, по голяма бучка задръсти големия шнек, който беше блокирал. Нито изгорял бушон, нито нещо повредено по мотор и редуктор. Ако продължа да си купувам пелети, ще редя върху палети.
Стефан77 - специалист
За новия сезон ще им дойде реда на палети са на сухо и проветриво.Благодаря.
silent - майстор
съб фев 15, 2020 9:26 amСтефан77 написа:
Отлежалите пелети не горят ли? Защото имам едни от 2г.но са най назад.
горят си...аз миналата седмица привърших пелетите които заредих 2018лятото ..под навес са навън...като се изкючи това че малко по-бавно палят (като че ли)нямат разлика с тези които купувам в момента...това е моят опит...
съб фев 15, 2020 8:06 pmsilent написа:
...нямат разлика с тези които купувам в момента...това е моят опит...
Чудех са и аз, що палят на 3тата минута, а като млади са възпламеняваха за минутка по малко?!! Явно поетата влага си казва думата. Инак, после си горят доволно.
Все пак, извода е, че не трябва да залежават, щото губим част от енергията, за изпарение на поетата влага.
...и това не е болка за умиране, ако са случи. Спечелили сме от другата страна.
RightClick - напреднал
ср фев 12, 2020 5:16 pmalexpell написа:
ср фев 12, 2020 3:48 pmbmahob написа:
ср фев 12, 2020 9:43 amalexpell написа:
Вчера взех 5чув.по 7 лв. от Благоевград ще ги видим,но за прането няма да им се доверя!
Къде това в Благоевград?!
Вече писах,да не стане като реклама обаче съм много доволен от тях.Магазина е до пазара ул."14 полк 2 А " имат и от буковите пелети
на RED MAGIC но не посмях да взема заради настроиките.Имат и транспорт и са единствените що годе любезни и обяснителни търговци.
Здрасти, пелетите които говорихме(Red Megic ) ,че си си взел с тъмен цвят ли са? На чувалите пише калоричност 4.6 , а на страницата им 5.3, според теб защо има такова разминаване:)?
alexpell - помощник
вт фев 18, 2020 12:25 pmRightClick написа:
ср фев 12, 2020 5:16 pmalexpell написа:
ср фев 12, 2020 3:48 pmbmahob написа:


Къде това в Благоевград?!
Вече писах,да не стане като реклама обаче съм много доволен от тях.Магазина е до пазара ул."14 полк 2 А " имат и от буковите пелети
на RED MAGIC но не посмях да взема заради настроиките.Имат и транспорт и са единствените що годе любезни и обяснителни търговци.
Здрасти, пелетите които говорихме(Red Megic ) ,че си си взел с тъмен цвят ли са? На чувалите пише калоричност 4.6 , а на страницата им 5.3, според теб защо има такова разминаване:)?
Да,пелетите са доста тъмни.Незнам защо има разминаване по мое мнение са най-калоричните които съм ползвал.В чувала няма грам прах, а след изгаряне на един чувал остава по-малко от една шепа пепел.Догодина съм на тях със сигурност. :tonqe:

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: