Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ивелин Петров - специалист
съб сеп 25, 2021 11:46 ampi6ligara написа:
Някой да е пробвал иглолистни пелети Екотекника Свищов? Чувалчето е с оранжеви надписи?
Здравей,

аз съм от Свищов, тази година съм заредил иглолистни от тях. Имат няколко вида принципно, като са познати най-вече с по-ниското качество и цена на широколистните, но от година-две правят нови видове, купуват хубава дървесина (поне това което виждам в завода) и изглеждат доста добре. Аз взех бук, но мисля че имат и чамови. Като цяло тук в региона е страшен дефицит и сега товарят яко камиони, замислете се. Всичко върви нагоре (ток, дървесина) и се чува, че доста компании са спрели да произвеждат, така че може би скоро ще се отвори голяма дупка на пазара и цените ще са леле мале... аз купих на 380 лв/тон, но сега май са по 430 лв/тон от производителя тук.
pi6ligara - специалист
Днес ще скачам на 3 палета иглолистни, тук в Плевен само тези намерих налични и са на 480лв за пале! На всякъде другаде има само списъци, но наличности йок! И не стига че няма пелети ами цената расте още преди да са докарали! На една борса като питах човека ми отговори "Разбери че преди производителите се молеха да купуваме а сега ние и се молим и няма!" За това хубави, лоши вземам пък каквото стане.
pi6ligara - специалист
Не ги знам колко ще горят и колко са добри тези Екотекника, но накиснах малко от тях във вода и малко от тези от миналата година Зехир от които съм си доволен, но ни отказаха доставката, малко се заплеснах и като ги погледнах след 10мин и двете се бяха разпаднали и изсмукали водата, но! Зехира имаха доста черни парченца вътре, което според мен си е кора и бяха на по едри парчета, докато Екотекниката си беше без примеси и доста по светла на цвят, също така меришеше на борче доста по силно от Зехира, вярно че той е от миналата година де. Може пък да съм отцелил без да искам :).
ls1 - напреднал
Мнение за слънчогледови Керпи? Окъсняхме тази година, то па и няма...
pepi3196 - специалист
пет окт 01, 2021 11:42 pmls1 написа:
Мнение за слънчогледови Керпи? Окъсняхме тази година, то па и няма...
Добри са, миналата зима изгорих 3 палета но бяха 210лв. Тон, сега при цена от над 300 лв. За тон не знам дали има смисъл.
Нямат пепел, калорични са и не правят шлака🙂
ls1 - напреднал
Благодаря. Скъпи са, но и дървесните поскъпнаха, така че...аз съм си виновен, че не заредих овреме, но такива са времената.
шоп - майстор
съб окт 02, 2021 12:23 pmls1 написа:
Скъпи са, но и дървесните поскъпнаха, така че...аз съм си виновен, че не заредих овреме, но такива са времената.
Купувай, че по-евтини няма да станат и може и да ги няма след януари. Вдигането на природния газ ще повлече всичко в посока нагоре.
ls1 - напреднал
Купих миналата седмица Керпи на 336лв. Тази седмица са 453лв. Осмислям още факта.
ЮлианВ - напреднал
Наглеците от Hotz ми казаха 700лв/т букови утре ги чакали... НАГЛИ, НАГЛИ. Пускам климатика и до нова година е ясно, след нова година до февруари ще изкарам с каквото има, после ще махна горелката и ще карам на дърва. Нагли гадове.
prascho - майстор
вт окт 12, 2021 1:59 pmls1 написа:
Купих миналата седмица Керпи на 336лв. Тази седмица са 453лв. Осмислям още факта.
На 30.08 заредих на 290лв/тон. Спекулацията изпреварва реалната инфлация...450лв за слънчоглед, не ми се вярва....

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: