Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
вт апр 12, 2022 8:15 amkrasi92 написа:
Изхождаике от манталитетот на бай ви ганя бг и от 30 години опит с бг бизнесменчета трябва да търсиш нещо качественно извън страната. Гърция и Ромъния евентуално. Всеки ганьо като се накълве малко с кинти и почва да променя рецепти и да оптимизира нещата за по добри печалби и накрая се оаква. Нещо което е било добро миналата година сега не е гаранция че ще е така сега. Всичко е на късмет. Много хора минаха на пилетки и гарантирано се кипиват всичките произведени дидронки с каквото и качество да са произведени.
Това на 6 ракии ли е писано :)
Да предположим, че е провокация, както стана модерно от петък насам.
Жако - специалист
пет апр 08, 2022 3:58 pmpi6ligara написа:
Хора, как вървят сега пелетите като пари? Рано ли е още да се търсят за следващия сезон, дали ще паднат цените май, юни? Днес питах на едно място в Плевен за пелети за нови сезон и ми предложиха широколистни Рико Стил Троян на 700лв палето :shock: :?
Здрасти колега незная колко си близко до Троян но аз си намерих един малак производител на букови пилети.
Близко до Троян с.Калеица.
Човека разбичва само Бук и от отпадака прави пилетки няма кори чиста дървесина слага малко чям за слепване.
Много добро качество.
Няма щлака няма пепел и нагари по ретортата.
Горят много силно няма и сажди по турболатори и стените на котела всичко побеля и кадето имаше сажди изгоряха.
За прелични 600лв.
Поръчял съм си вече два тона.
За първо време.
До сега несъм горил толкова силни и чисти пилети.
Жако - специалист
пет апр 22, 2022 4:45 amЖако написа:
пет апр 08, 2022 3:58 pmpi6ligara написа:
Хора, как вървят сега пелетите като пари? Рано ли е още да се търсят за следващия сезон, дали ще паднат цените май, юни? Днес питах на едно място в Плевен за пелети за нови сезон и ми предложиха широколистни Рико Стил Троян на 700лв палето :shock: :?
Здрасти колега незная колко си близко до Троян но аз си намерих един малак производител на букови пилети.
Близко до Троян с.Калеица.
Човека разбичва само Бук и от отпадака прави пилетки няма кори чиста дървесина слага малко чям за слепване.
Много добро качество.
Няма щлака няма пепел и нагари по ретортата.
Горят много силно няма и сажди по турболатори и стените на котела всичко побеля и кадето имаше сажди изгоряха.
За прелични 600лв.
Поръчял съм си вече два тона.
За първо време.
До сега несъм горил толкова силни и чисти пилети.
Ето това да каже всеки за полза на другите ако има опит от пилети които е ползвал.
Зада може да се ползват и другите ако имат нужда.
Фитилчо - майстор
пон апр 11, 2022 8:22 pmpi6ligara написа:
Днес купих 3 палета от тези Рикостил Троян по 700лв, чудих се 3 дни дали ще паднат, дали няма, а дали няма да стане като миналата година да търсиш и да няма, и се навих. Я станали по 550-600лв я не,риск печели риск губи. :partyman:
Най добрите пелети, които съм горил - като калоричност. Правил съм си експерименти с 3 вида други, с кофти резултат! В момента, в който метна Рикостил и става два пъти по топло на същата степен и настройки. С камина-котел италианска съм ако има значение.

Откъде ги купи- от фабриката ли?
IvanGeorgiev13 - помощник
Търговците от NMG много набутват с превоз ,некачествени пелети и т.н . Тази година лятото не мисля ,че ще паднат много и май ще се отоплявам не електричество. Случайно да знаете къде мога да купя през лятото на нормални цени ?
feikot - специалист
пет апр 22, 2022 4:45 amЖако написа:

Здрасти колега незная колко си близко до Троян но аз си намерих един малак производител на букови пилети.
Близко до Троян с.Калеица.
Човека разбичва само Бук и от отпадака прави пилетки няма кори чиста дървесина слага малко чям за слепване.
Много добро качество.
Няма щлака няма пепел и нагари по ретортата.
Горят много силно няма и сажди по турболатори и стените на котела всичко побеля и кадето имаше сажди изгоряха.
За прелични 600лв.
Поръчял съм си вече два тона.
За първо време.
До сега несъм горил толкова силни и чисти пилети.
Братчед, българин ли си ?

Запомни, не се слагат борови,чамови,иглолистни и други измишльотини за да слепват,защото слепват от температурата и лигнина в дървесината. Това са абсолютни бебешки глупости.
вт апр 26, 2022 12:36 pmfeikot написа:
Браво, Фейк! Каза му го.
Сега олекна ли ти? По добре ли се чувстваш, победител такъв?

Баси реакцията на стари вестници!!!
Е, намери се един..............
feikot - специалист
Може човека да е писател като теб и периодично да се пише една и съща информация за лигнина,барем някой се сети да прочете.
Жако - специалист
вт апр 26, 2022 2:05 pmfeikot написа:
Може човека да е писател като теб и периодично да се пише една и съща информация за лигнина,барем някой се сети да прочете.
Приятелю наистина рядко влизам и рядкочета защото си имам приятелче което ми помага много със информация и той е също във форума.
Асега ти отговарям че това са ми казали и това пишя но това ми минава от еднното ухо та през другото какво сами казали за легнините неги слушям.
Но взех и пробвах сто кг. и това гледам аз, че горят отлично.
За две зими ко боклуци съм тествал но от тези по силни несъм намерил..
Та мен неми пук че се палите нито се сърдя.
Всеки със характера си.
А това инфо за лигнина,
незная дали правилно го пишя, несъм го чел.
Кажи в коя тема и каде е.
:) :)

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: