Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жако - специалист
вт апр 26, 2022 11:35 amIvanGeorgiev13 написа:
Търговците от NMG много набутват с превоз ,некачествени пелети и т.н . Тази година лятото не мисля ,че ще паднат много и май ще се отоплявам не електричество. Случайно да знаете къде мога да купя през лятото на нормални цени ?
Ако си в региона Троян Ловеч ще ти кажя но ако си далеч с тези скъпи горива няма смисъл да ти казвам.
Пробвах тази зима и на NMG много силни много добри чиста дървесина пак чист БУК ползвах.
Изгорих 300кг. Просто нямам думи никаква шлака почти няма пепел камерите на котела неможяха да се изцапат изобщо..
Няма пушяк само горещи газове.
Но едно не харесах неса коректни в килограмите на човалчетата. И за това се отказах,
мислих от тях да зареждам за идната зима.
Теглил съм повече от едно и си казвах дано да са се объркали нещо, като единичен случай, но за съжеление всичко което претеглих не е 15 кг.
А всички варират между 14.650кг.и
14.700кг. на човала пиши 15 кг.
без да е указано проценти плюс минос.
Svezar - специалист
ср апр 27, 2022 12:01 amЖако написа:
Ако си в региона Троян Ловеч ще ти кажя но ако си далеч с тези скъпи горива няма смисъл да ти казвам.
Пробвах тази зима и на NMG много силни много добри чиста дървесина пак чист БУК ползвах.
Изгорих 300кг. Просто нямам думи никаква шлака почти няма пепел камерите на котела неможяха да се изцапат изобщо..
Няма пушяк само горещи газове.
Но едно не харесах неса коректни в килограмите на човалчетата. И за това се отказах,
мислих от тях да зареждам за идната зима.
Теглил съм повече от едно и си казвах дано да са се объркали нещо, като единичен случай, но за съжеление всичко което претеглих не е 15 кг.
А всички варират между 14.650кг.и
14.700кг. на човала пиши 15 кг.
без да е указано проценти плюс минос.
вт апр 26, 2022 12:36 pmfeikot написа:
Братчед, българин ли си ?
И мен ме гложди този въпрос :-D
IvanGeorgiev13 - помощник
не знам за чУвалите колко са им , но най-лошите пелети , които горих са на NMG , много внимавайте.
ср апр 27, 2022 10:06 amSvezar написа:
вт апр 26, 2022 12:36 pmfeikot написа:
Братчед, българин ли си ?
И мен ме гложди този въпрос :-D
Няма гаранция дори за Трифон Панайотов Трифонов, да не говорим за Жако, Svezar, feikot и още много, които пишат на български, кой както може.
Е и?!! Ще се съмняваме, самоопределяме или ще си пелеткаме празни приказки, изречени от грешници надменни?!!
Съвсем на аба, аз го определям като български мюсюлманин. Нещо против?!!

пп. Бе, да не би да е циганин?!!
feikot - специалист
Фатмаков, освен спам, друго не ръсиш ! Въпроса ми беше към човека с цел да избегне някой друг да го нагруби или нахрани заради правописа. Ако е чужденец, никой няма да хвърли камъка, но ако е нашенец, би трябвало да положи малко повече усилия, поне от уважение към четящият. А ти,ти си... Трифон.
ср апр 27, 2022 3:58 pmfeikot написа:
Фатмаков, освен спам, друго не ръсиш ! Въпроса ми беше към човека с цел да избегне някой друг да го нагруби или нахрани заради правописа. Ако е чужденец, никой няма да хвърли камъка, но ако е нашенец, би трябвало да положи малко повече усилия, поне от уважение към четящият. А ти,ти си... Трифон.
А да, а ты большой барабанчик, който освен обиди, написа и куп други глупости. Затова и цитирам чаршафчето. Нагрубяваш го ти, за да не е друг- егаси !!!
Да видим каква форумна история имаш- стана ми интересно, предпазителю.
Аха, гледал съм я и друг път- защо ли. Нищо, в полза някому, просто.....потребитгел.
Нещо за пелетите, в минало време?
Жако - специалист
ср апр 27, 2022 12:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср апр 27, 2022 10:06 amSvezar написа:
вт апр 26, 2022 12:36 pmfeikot написа:
Братчед, българин ли си ?
И мен ме гложди този въпрос :-D
Няма гаранция дори за Трифон Панайотов Трифонов, да не говорим за Жако, Svezar, feikot и още много, които пишат на български, кой както може.
Е и?!! Ще се съмняваме, самоопределяме или ще си пелеткаме празни приказки, изречени от грешници надменни?!!
Съвсем на аба, аз го определям като български мюсюлманин. Нещо против?!!

пп. Бе, да не би да е циганин?!!
БЛАГОДАРЯ ТРИФОНАРИ, че си баланс между емоционалните и грешно пишещите.
Колеги полагам осилие, от малък съм си такъв с лош правопис.
Няма да ме поправите колкото искате критикувайте уважавам мнението на всеки който пише в този форум не поради правописа, а поради това че сте човеци. И всеки е достоен за уважение какъвто и да е, освен ако прави пакости на другите.
Но ако несе държим добре към другите със друг вид възпитание,
арогоантен модоел то вие сами себе си вече несе уважавате защото излизате от рамката на човеците и влизате в обществото на хората.
Нищо лично, с уважение към всички ЖАКО. :) :wink:
Здравейте колеги, пиша за първи път.
От 4 години съм на Пелети и за сега съм много доволен, само веднъж случи на много кофти уж Букови Пелети от Турция на "Bio pellet".
Сега ми предлагат пак турски "EFE". Та се чудя някой пробвал ли ги е и как са като качество? :?
n_todorov - помощник
Здравейте. Някой с мнение за пелети Земен, добри ли са. Гледам мн рекламаим правят, фабриката е нова от 2019 г. Аз досега купувах от NMG груп, румънските и съм доволен от тях но тая год. се чудя да сменя с други.
Жако - специалист
пет май 13, 2022 2:34 pmn_todorov написа:
Здравейте. Някой с мнение за пелети Земен, добри ли са. Гледам мн рекламаим правят, фабриката е нова от 2019 г. Аз досега купувах от NMG груп, румънските и съм доволен от тях но тая год. се чудя да сменя с други.
Здраве колега от кой регион сте зада мога да дам информация инак ако си далеч от тези пилети които ще ти посочя е безсмислено. Пиши на лично ако искаш дай телефон да се чуем.

Как са по подробно казано NMG. Неса Романски, NMG.
Тази година опитах малко от тях чисто и силно гориво са.
Отговарят на това което са писали 5.3kw/h.
Огъня в котела се вдигва до горния капак, всички чернилки изголяха няма пушек няма сажди, а пепел, от 300кг. съвсем нищожно.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: