Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ndg - помощник
Голям проблем с доставката на пелети в Сф тази година. Бях решил тази година да взема от тези на Скравена, но след над 2 месеца разговори с представителя им се отказах. Имам усещане, че не му се продава: първо на море, после няма, после завода не работи ...
След няколко позвънявания виждам, че май в момента търсението е повече от предлагането на пелети и продавачите дават срокове за след седмица или 2
Търся широколистни (Бук или Бук в комбинация с друга), ако някой има предложения - ще съм благодарен.
Тези от снимката, някой да ги е ползвал? Изображение
filmatoplo - майстор
Много пелетни устройства се появиха затова търсенето се увеличава ,аз утре ще поръчам и ще чакам - да видим колко :lol: .Ще ми дойдат пред гаража на 375 лв т.Пелетите от Трон .
borkata99 - специалист
filmatoplo написа:
Много пелетни устройства се появиха затова търсенето се увеличава ,аз утре ще поръчам и ще чакам - да видим колко :lol: .Ще ми дойдат пред гаража на 375 лв т.Пелетите от Трон .
Супер си си.
Колкото-толкова.
Важното е да има топло като за бръска суграшицата. :wink:
Само да не забравя да сменя батерийките на терморегулатора.......... :lol: не е едно за което да мислиш за тази Зима................
m.eit - специалист
ndg написа:
Голям проблем с доставката на пелети в Сф тази година. Бях решил тази година да взема от тези на Скравена, но след над 2 месеца разговори с представителя им се отказах. Имам усещане, че не му се продава: първо на море, после няма, после завода не работи ...
След няколко позвънявания виждам, че май в момента търсението е повече от предлагането на пелети и продавачите дават срокове за след седмица или 2
Търся широколистни (Бук или Бук в комбинация с друга), ако някой има предложения - ще съм благодарен.
Тези от снимката, някой да ги е ползвал? Изображение
Ако толко държиш на широколистни във мартина макс на симеоновско шосе има.Имат и иглолистни А2 и А1 качествени.Миналата година горих от А2 от тях със горелка грейко и не виждам причина да купувам букови.Тези от скравена даваха по висок разход от А2 иглолистни.
:weedman:
Ето и една таблица със енергийната стойност на различната дървесина!
Прикачен файл:
Capture.PNG
Capture.PNG (57.54 KиБ) Видяна 3092 пъти
От таблицата е видно че букът е с по-ниска енергийна стойност на килограм,от смърча и бора.Не ми става ясно как производителите на букови пелети правят алхимията от по-слаба суровина да получат по-силно гориво от иглолистното и то без никакви добавки.За мен това е чиста заблуда(измама) на клиента да му продават мечти за супер гориво. Това което пише на чувалчето според мен е доста далече от истинската енергийнна стойност на продукта.Но понеже Българина колкото е недоверчив точно толко е и наивен ,по-добре е да пробва,така че купете си за проба и едни качествени пелети от чам които най-вероятно ще са по-евтини от буковите и пробвайте! :weedman:
m.eit - специалист
Пак качвам таблицата със енергийната стойност на дървесината,защото в горният ми пост вече не се вижда

Вижда се вече в прдишният ми пост!
Последна промяна от m.eit на ср сеп 20, 2017 7:28 pm, променено общо 2 пъти.
Christo - майстор
Със сигурност иглолистните пелети са по-калорични заради смолата в тях. Някои смесват суровината за да ползват смолата като лепило при производството. Това им позволява да държат температурата на пелетиращата машина малко по-ниска. Друг е въпросът дали конкретната горелка ще може да гори добре чисто иглолистни пелети. Почти сигурно ще трябва да се пипнат настройките(ако не се правят автоматично). Аз например, ако имах възможност, бих горил чисто иглолистни, но по нашия край няма такива. За картинките, най-вероятно поради малко памет на дисковете просто са изтрили всички картинки. Евтиното си е евтино....
ndg - помощник
Да попитам тези с повече опит в отоплението с иглолистни пелети: Не остава ли продукт от горенето на смолата по комина? Имам предвид дали ще се натрупат повече сажди в комина.
То не, че търговците в момента имат и иглолистни ...
m.eit - специалист
ndg написа:
Да попитам тези с повече опит в отоплението с иглолистни пелети: Не остава ли продукт от горенето на смолата по комина? Имам предвид дали ще се натрупат повече сажди в комина.
То не, че търговците в момента имат и иглолистни ...
При добре настроени на горелката, въздух и гориво няма разлика,дали са иглолистни или широколистни!Налепи и сажди може да има ако пелетите са с повишена влажност по някаква причина. :weedman:
ndg - помощник
Благодаря на m.eit за отделеното време и споделената информация!
Ориентирах се (не и без конюнктурата на пазара :) ) към иглолистни на Пелетисимо Брезник. Надявам се да са качествени пелетите.
Здравейте колеги!
Предстои ми закупуване на пелети за този сезон и искам да попитам дали някой е ползвал продукцията на Golden Holz - гр. Ракитово.
Дават ги клас А1 и са 370 лв/тон, заедно с доставка на адрес в София.
Ето и линк към обявата:
https://www.olx.bg/ad/peleti-direktno-o ... 6Q1wh.html

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: