Най - вълнуващия въпрос зимно време.
djogobg - специалист
NMG купих миналата година един тон. От оранжевите им чували, които са 100% иглолистно. Бяха наистина без кора и правеха много малко пепел, без шлака, ама нещо при пресоването на пелетите бяха спестили, защото много лесно се трошаха пелетите и бая прах се събра в бункера. Някак си... сурови и нежни изглеждаха пелетчетата... Иначе във вода си потъваше пелета добре. Цъфваше доста бързо и се раздробяваше изцяло, като се намокри.
Тази година, юли, предлагаха същите пелети на 900+ лева, когато взех своите на 810 от друго място. Сега не им знам цената.
prascho - майстор
То освен производители и търговци други по веригата няма. Първите продават тирове и не се занимават с такива като мен....Такова е времето, че не очаквам „удовлетворение”. Последното зависи както от качество на работа на производителите, така и от умереност в печалбите на търговците....
venyfill - напреднал
пон авг 08, 2022 8:54 pmprascho написа:
Коректни ли са НМГ, че се оглеждам за слънчоглед?
Това за коректнистта ще го разбера зимата като почна да ги горя, по принцип горелката на котела не е капризна, просто най-вероятно топлината няма да е същата при същия разход....
Фитилчо - майстор
Темата замрЕ!
Що така?
В тея периоди е била винаги най активна.... ти да видиш :wink:
15 лева чувалчето, вика :lol:
Цената е идеална! За тея пари ше се топля с акумулиращи печки и пак ще ми е по евтино :drinkers:

Ааахахахаха- първата обява, която ми попанда в olx :lol:
Тия пичове си праят майтап с нас вече :проба:
Пелети - налични!
550 лв

Доставката се поема от: купувача

Състояние: ново

ОПИСАНИЕ
Налични - 3 вида дървени и 2вида слънчогледови! Цената е според вида на дървените за тон е от 850 до 900 лв. а на слънчогледовите е от 540 до 560 лв. Не предлагаме транспорт! Налични в гр. Тутракан и гр. Главиница!
Последна промяна от Фитилчо на пон авг 15, 2022 8:10 pm, променено общо 1 път.
Те, тия раздели, направо си умреха.
Гледам има движение при "вентилация, климатици и термопомпи".
Нормално- тая година дините и пъпешите са скъпи, догодина всички ще гледаме бостани.
Фитилчо - майстор
пон авг 15, 2022 8:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
Гледам има движение при ...
Има, вярно е! Ама и там са плахи! А и това, което не знаят е, че наличности НЕМА ! Иначе у сайтовете пише богато как си треа, и като отидеш и ти викат- предплащаш 100% и чакаш два три месеца доставка...
Както беше казал-= който реши да сменя в киреча, ше яде бахура :wink:


ПП Тва смЕтай тия пелетиза 900 лв, като ги транспортираш от тутракан пет тона :lol: :lol: :lol:
Последна промяна от Фитилчо на пон авг 15, 2022 8:16 pm, променено общо 2 пъти.
пон авг 15, 2022 8:11 pmФитилчо написа:
пон авг 15, 2022 8:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
Гледам има движение при ...
Тва смЕтай, като ги транспортираш от тутракан пет тона :lol: :lol: :lol:
Ей, запалил си фитила май?!!
Ако съм са решил да си ги транспортирам от Тутракан, по "еФтино" ще ми е през Карлуково.
Фитилчо - майстор
пон авг 15, 2022 8:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон авг 15, 2022 8:11 pmФитилчо написа:
пон авг 15, 2022 8:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
Гледам има движение при ...
Тва смЕтай, като ги транспортираш от тутракан пет тона :lol: :lol: :lol:
Ей, запалил си фитила май?!!
Не бе, смешно ми е ! Аз камината я продадох на пелети, ся да не снимам празното място! Другата няма да я монтирам зася :lol: ако паднат на 400 лева, ше я монтирам за два часа- на две медни заварки ми е ! Ако не паднат, ще продъжа да им се смея на производителите :lol:
пон авг 15, 2022 8:15 pmФитилчо написа:
...да им се смея на производителите :lol:
Напълно те подкрепям.
Нищо не съм рязал или разпродавал, но на тези цени.....
Бе не мога да разбера- къф дебил трябва да си, че да мъкнеш, насипваш, чистиш, настройваш, дишаш прашоляк и пр. гадости, при положение, че поне до 31.12 ще ти е по еФтино на Ток!!!
После (до края на отоплителния) си караш по енерция, но без горните тъпни и ти идва поне наравно, като финанси.
За следващият отоплителен, зависи от конюнктурата.
Малко на запад от нас вече са на режим- 6 има, 2 няма.
https://www.24chasa.bg/biznes/article/12285171

Очаквам бум в продажбата на ЮПСи и генератори, при режим на тока, както и рязко повишение на цените им.

Споко, Другари, не съм специалист в предсказанията!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон авг 15, 2022 8:24 pm, променено общо 1 път.
Фитилчо - майстор
пон авг 15, 2022 8:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Бе не мога да разбера- къф дебил трябва да си, че да мъкнеш, насипваш, чистиш, настройваш, дишаш прашоляк и пр. гадости, при положение, че поне до 31.12 ще ти е по еФтино на Ток!!!
После си караш по енерция, но без горните тъпни и ти идва поне наравно, като финанси.
После, зависи от конюнктурата.
Малко на запад от нас вече са на режим- 6 има, 2 няма.
https://www.24chasa.bg/biznes/article/12285171
Тряа си тотално изтрещял, аз така мисля!
Иначе не им се връзвай на тея сайтове, само помпат да плашат ората!
В тоя ред на мисли, гравитачно на дърва си е най добре (имам и тая опция)

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: