Най - вълнуващия въпрос зимно време.
judas - специалист
Здравейте! Някой знае ли да се продават слънчогледови пелети около София? В Суходол са 280 лв/т!!!!!!!
ники_ник - специалист
С удоволствие ПРЕСЯХ последния чувал от двата тона RIKO от Троян закупени септември 2016 . За да издържи горелката 10-12 часа работа без прекъсване добавям в бункера 20 % Пелетисимо или Швайхофер.Борбата с шлаката и силикатите е сериозна.Хапнах от пелетите :-D на 7 производители, за 5 месеца изтрих бутоните на горелката от настройки и се убедих , че наистина ни е калпав матеряла .
gnt69 - майстор
ники_ник написа:
С удоволствие ПРЕСЯХ последния чувал от двата тона RIKO от Троян закупени септември 2016 . За да издържи горелката 10-12 часа работа без прекъсване добавям в бункера 20 % Пелетисимо или Швайхофер.Борбата с шлаката и силикатите е сериозна.Хапнах от пелетите :-D на 7 производители, за 5 месеца изтрих бутоните на горелката от настройки и се убедих , че наистина ни е калпав матеряла .
Ще случиш и ти на пелети. Аз за почти 2 години съм горил само слънчогледови на един производител. Има разлика и при тях зависи може би от сорта на слънчогледа, дали са го торили или не на северен или южен склон е расъл, дали е била дъждовна годината или сушева. Сега горя едни на година и половина бяха затиснати по тазгодишните. нямат пепел, горелката ги гори без проблем, но горят странно по различно от тазгодишните.
Един производител все слънчогледови ама и те имат разлика. :partyman:
ники_ник - специалист
Да сме живи и здрави - имам си обица на ухото за следващия отоплителен сезон
elviris - помощник
Chefo77 написа:
elviris написа:
Нали шефа на EcoEnergy Center - Атанас Ловчинов-е брат на "шефката" на ЕЛВИРИС-ООД...............
Този същият Атанас Ловчинов от Х-Фактор ли е???


Личен контакт с него не съм имал-не го познавам.Но знам,че е участвал в Х-фактор.
ivo_steel - специалист
gnt69 написа:
Ще случиш и ти на пелети. Аз за почти 2 години съм горил само слънчогледови на един производител. Има разлика и при тях зависи може би от сорта на слънчогледа, дали са го торили или не на северен или южен склон е расъл, дали е била дъждовна годината или сушева. Сега горя едни на година и половина бяха затиснати по тазгодишните. нямат пепел, горелката ги гори без проблем, но горят странно по различно от тазгодишните.
Един производител все слънчогледови ама и те имат разлика. :partyman:
От слънчоглед до слънчоглед има балкан разлика ! Различните хибриди слънчоглед съдържат различна масленост (маслеността варира от 35 % до 50 %) , също така зависи и до каква степен е почистен ,слънчогледа ,преди да бъде обелен , така че няма как да са еднакво калорични пелетите от слънчогледова люспа , колкото и да е съвестен производителя ! При дървесните пелети ,разликите в партидите ,могат да се сведат до минимум , друг е въпроса кой производител държи на качество !
filmatoplo - майстор
Слевенлията развали качеството ,как може в тах да има фракция от чакъл и мозайка и др примеси .Изложи се язък .Айде да не излезе че нещо искам да вредя на бизнеса ,и други ще ревнат и ще се откажат от него-парите които плащаме са си качествени .За сега не съм открил забележки и промяна в пелети на Трон дано се задържат.В Малко Търново стартира нова и модерна фабрика за пелети ,първа партида бива ,новата ще я видим - дано са сериозни .
wankata7108 - специалист
Добри отзиви има и за пелетите на Керпи и тези които се произвеждат в гр.Попово и двата вида са слънчогледови и горят идеално.
all4all - специалист
kabel96 написа:
Не знам за тия пелети ама моя комшия си докара 6 тона костилки от маслини и ви казвам няма такова горене и топлене.
Определено се заинтригувах от тая история с костилките ... :?
Въпроса е друг обаче трябва да се преработядо до пелети или може горелката да ги гори като натрушени и ако е второто ,каква трябва да е горелката... Всегоривна или друга?

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: