Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen89 - специалист
пон юни 24, 2019 6:59 pmmilenskior написа:
пон юни 24, 2019 4:17 pmRumen89 написа:
пон юни 24, 2019 10:32 ammilenskior написа:
Някакви отзиви за слънчогледовите пелети на Росина Ойл с. Ресен?
300лв в София са слънчогледови пелети!
Търся мнение за качеството и, а не за цената
Имам две палета на Росина и ми се струват доста ситнеш също така ми правеха бучки на горелката.
Ивелин Петров - специалист
Здравейте,

Напазарувахте ли вече пелети? Аз пак съм с ТРОН, тъй като Белене/Калейца нямаха налични в нашия регион, а ТРОН бяха на цена от 380 лв/тон, което що-годе се ядва (увеличение с 15 лв/тон спрямо миналата година).
a_stoev - майстор
Какво мислите за пелети от слама? Предполагам че на теория ще има повече пепел - от праха по самата слама и от повечето минерали в нея.
gnt69 - майстор
съб юли 06, 2019 6:00 pma_stoev написа:
Какво мислите за пелети от слама? Предполагам че на теория ще има повече пепел - от праха по самата слама и от повечето минерали в нея.
Добри са ама не се харчат много. Ти в какво искаш да ги гориш.
Radoslaw - специалист
съб юли 06, 2019 6:29 pmgnt69 написа:
съб юли 06, 2019 6:00 pma_stoev написа:
Какво мислите за пелети от слама? Предполагам че на теория ще има повече пепел - от праха по самата слама и от повечето минерали в нея.
Добри са ама не се харчат много. Ти в какво искаш да ги гориш.
А как реши .че са добри.Не се харчат,защото няма горелка ,която да се справя с тях.Има една единствена в България на kostrzewa,kоято гарантиря ,че може да ги гори.С 2 годишно тестване.само ,че цената и е 4800 лв.Освен това ,сламените пелети ,съдържат ,страшно ,много сяра и освен горелката е необходим и специализиран котел.а познай ,колко ще струва и той.

Тъй ,че малко по внимателно с тези пелети.

Прикачен файл

Kostrzewa.agromatic_001.png
РадослаW като изпраска нещо и настава примирие.

...........ъъъъ затишие.
Нищо лично, Радо, просто констатирам, а и да побутна темата, че сега е времето за обмен на информация и за купуване на гориво.
Нищо, че качеството може да е различно от миналогодишното.
Като си поговорим, по лесно се вземат решения.
шоп - майстор
съб юли 06, 2019 10:36 pmRadoslaw написа:
Освен това ,сламените пелети ,съдържат ,страшно ,много сяра и освен горелката е необходим и специализиран котел.а познай ,колко ще струва и той.

Всеки чугунен котел би се справил със ситуацията. Цена 300-500-800 лева

Обаче...
аз лично познавам само 5-6 пром. обекта, които горят слама. И я горят балирана. Няколко оранжерии, които горят стандартна 10-12 килограмова бала и една спиртоварна, която гори 450-500 килограмови бали.

П.П. ако ми изпадне сламен пелет бих го тествал в чугунен котел и чугунена горелка. Миналата година ми дадоха 100 кг пелети с уверението, че са от слама и ги изгорих безпорблемно в екоенергията и виадруса, обаче 99% в мен остана съмнението, че пелетите бяха от сл. стъбла и царевични стъбла.
gnt69 - майстор
нед юли 07, 2019 2:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
РадослаW като изпраска нещо и настава примирие.

...........ъъъъ затишие.
Нищо лично, Радо, просто констатирам, а и да побутна темата, че сега е времето за обмен на информация и за купуване на гориво.
Нищо, че качеството може да е различно от миналогодишното.
Като си поговорим, по лесно се вземат решения.
Той Радослав го остави като се е вторачил в тия полските горелки за него други не съществеват. 90% от тях са направени за кюмюр, може и да са хубави ама кюмюр нямяме в Русе къде да копаем. Копаме си слънчогледа и си го горим в Грейкото.
Няма сяра у слънчогледа само топло. Той сигур не знае ама и у въглищата има сяра.
Timoti - специалист
Колеги някой горил ли е пелетите на Копривщица Мастер пелет да каже как са?
пон юни 03, 2019 7:06 pmant-man написа:
пет май 31, 2019 5:42 pmburner написа:
нед май 12, 2019 6:20 pmшоп написа:


За съжаление тъй ще е:-(

Като се вдигне шоково ел.енергията пелетите и те ще последват тренда.
Ако лятото е дъждовно ще се затрудни дърводобива и съответно и това е сериозен ценообразуващ фактор.
Бензина и дизела също са елементи участващи в крайната цена на пелетите (особено агропелетите).

Лично според мен по-евтини пелети от предлаганите в момента ще са химера.
Да разбирам ли, че при цена за сносни пелети от 380 лева на тон, да купувам без колебание? Миналата година ги купих на 360 лева.
Сносни пелети на 380- купувай!!! :-D
За Русе - румънски- 460 лв/тон, "Рико стил" - (75% бук, 15% дъб, 10% ела, кал.5.5 kWh/кг :roll: :? ) -430 лв/тон. Цените са от събота. Мнение за двете марки мога да дам догодина по това време :) На първо четене май трябваше да купя само от румънските :? .
Здравей. Мога ли да попитам от къде взе Рико стил на 430 лв/тон в Русе? По-миналата зима ги горих и съм по-доволен от миналогодишните на Кастамону.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: