Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб юли 20, 2019 10:23 pmtzetz009 написа:
...Чета темата и дотам !
:partyman: :partyman: :partyman:
Продължавай!
a_stoev - специалист
Извинявайте за офтопика.
Определено дразни да прелистваш половин страница цитати за да стигнеш до едноредово мнение. На телефон е още по ужасно.
fbr - майстор
Имам съмнения че, голяма част от отговарящите смятат, че се отговаря с бутон "цитирай". Ако са проблем цитиранията, шефовете на форума могат да го запратят на по-затънтено място.
Всеки може да си направи трудът да цитира елегантно, без да се пълни една страница с пет поста.
Ако за някой не е проблем да прелиства три фермана, докато накрая прочете "благодаря", така да бъде.
Някой горил ли е пелети Red Magic?
liverpool-64 - напреднал
Колеги,някой знае ли нещо за Зед-3 с. Трифоново обл. Монтана,производител на пелети .На външен вид буковите са доста светли ,не са натрошени ,чувалите здрави,пакетирани старателно. Нов производител ли е ,има ли реноме или сега навлиза в бизнеса?
Лично аз съм почти решил да си взема от тях ,но все пак бих изслушал мнения ,ако има такива.Цената е 430 лв. на палет-1050кг. :supz:
pechkata - специалист
нед май 12, 2019 5:55 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед май 12, 2019 11:29 amklitchko83 написа:
Взехте ли пелети вече и от къде ,че нещо не намирам добри оферти
Не още, но дано е скоро момента, когато ще вляза в затвора и малко по късно ще си изляза с два тона слънчогледови от Пелетимаркет- Варна.
Не зная колко са калорични, че ги горех в края на този сезон, но не правят буци. Изгарят си чисто.
Чували от сезал по 25 кила. Обявени са по скъпо от миналата година, ама тъй ше е вече.
Костилка а майка - взех от вишна 6 тона около 4-5 кубика изсуших ги на нашия плац и ги прибрах...
И ако се наложи ще взема някой др. чувал пелети от Троянските на Калейца...
Фитилчо - майстор
нед авг 11, 2019 11:57 ampechkata написа:

Костилка а майка - взех от вишна 6 тона около 4-5 кубика изсуших ги на нашия плац и ги прибрах...
В какво ги гориш?
Rumen89 - специалист
Здравейте, някой запознат ли е за кюспе от кафе. Един комшия ми го показа вчера но го гори в печка на твърдо гориво. Кюспето е гранулирано като пелети само, че има доста дълги около 4см.
Radoslaw - специалист
Не е кюспе или ,както там го наричаш.При производството на кафе,се отделя ,една тънка люспа,хайде ,така да я наречем.Нещо ,като при фъстъка.Спесифичната технология при печенето на кафето ,изисква ,малко преди да стане готово,да се подаде ,известно количество вода,за да придобие спесифичния си вкус.и иманно тогава тази люспа поема доста вода.и съотвено ,като отпадъчен продукт,производителите,се сетиха,вместо да се чудят ,къде да го изхвърлят,да го направят на пелети.
С доста ниска ,калоричност,с голяма пепелност при изгарянето и ,поради високото съдържание на вода ,много лесно залепване по стените на котела,и свързаното с това евентуално неудобство.Влошаване на КПД ,необходимост от често почистване.А иначе стават,ако пренебрешнеш тези недостатъци и приемеш ниската цена,която е определяща за българина.
Не знам дали сте виждали ,но така изглежда кафето при брането си.Прилича на черешка

Прикачен файл

Без име.png
pechkata - специалист
нед авг 11, 2019 12:59 pmФитилчо написа:
нед авг 11, 2019 11:57 ampechkata написа:

В какво ги гориш?
Във Притито гори всичко - каквото му сипя не го връща... :supz:

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: