Най - вълнуващия въпрос зимно време.
digitalpr - специалист
Някой може ли да споредли впечатления за тези иглолистни пелети?
Ракитово - Golden Holz
и
Кърджали - Still Pellets
пон фев 13, 2017 12:41 amники_ник написа:
Да сме живи и здрави - имам си обица на ухото за следващия отоплителен сезон
Здравейте! Имат известен опит с няколко вида пелети до сега. С камина съм и е малко претенциозна. За последно пробвах от зед-3 Трифоново и останах много доволен. 400 лв им беше за тон, също и доставят. Белички са и нямат никаква пепел. Изглежда хората си разбират от работата :-D . :partyman:
gnt69 - майстор
съб сеп 07, 2019 10:57 pmGrigor32 написа:
Здравейте! Имат известен опит с няколко вида пелети до сега. С камина съм и е малко претенциозна. За последно пробвах от зед-3 Трифоново и останах много доволен. 400 лв им беше за тон, също и доставят. Белички са и нямат никаква пепел. Изглежда хората си разбират от работата :-D . :partyman:

LazarGanev - "Велик майстор"
съб сеп 07, 2019 11:13 pmgnt69 написа:
Ко каза? Ко?
Иска да каже, че никой не му купува пелетите и си търси будали тук :wink:
съб сеп 07, 2019 10:57 pmGrigor32 написа:
... Трифоново и останах много доволен... и доставят. Белички ........ :-D . :partyman:
В мойто село само хубаво или нищо!
Christo - специалист
Знам, че хората от големите градове купуват от търговци и е трудно да се достигне до конкретния производител. Аз ходя до производителя, гледам му двора, от колкото се може по-близо. Ако видя, че суровината не се бели, преди да се мели, мелят се капаци, останали от разбичване, материалът е складиран в калта, или е много замърсен, задрасквам го от списъка и точка. То и с хубави суровини и с калпави машини и/или работници резултатът ще е пак минус, но да се влезе в производството е по-трудно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре, че ги има грейковците да горят пелетите от капаци, че иначе баси екологичното гориво :-D
нед сеп 08, 2019 11:10 amLazarGanev написа:
Добре, че ги има грейковците да горят пелетите от капаци, че иначе баси екологичното гориво :-D
Това беше грубо в бъбрека.
С високопарни думички, за реклама (ВЕИ, клас А...), напраиха пари, като изсякаха гората- изнесаха дърва, напраиха пелети....Е как няма да са скъпи, нали ни е трудно да излезем от периода на натрупване на капитала, пък и няма достатъчно еко суровина.
Истинските Еко, също станаха скъпи, манджата им!
Christo - специалист
За мен са най-изгодни производители на мебели. Ползват отпадъка от производството, на далавера са, защото не сушат талаша и не дробят едра дървесина. Иначе там са най-големите разходи на енергия. Аз пък съм на далавера, защото в пелетите няма кора. Не, че не искат да слагат, ами няма от къде да я вземат :-D

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: