Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
Кастамону за мен са по-добри от Трон,ама по нашия край се намират само в Топливо на кофти цена !
ivanovhr - специалист
И според мен е така, просто имат нужда от повече въздух за да горят добре. Сигурно такива ще търся догодина, че и тук са врътки при закупуването нищо, че завода е на 10 км.
damyaniq - специалист
чет мар 12, 2020 5:55 pmivanovhr написа:
И според мен е така, просто имат нужда от повече въздух за да горят добре. Сигурно такива ще търся догодина, че и тук са врътки при закупуването нищо, че завода е на 10 км.
Колега сподели с какви настройки ги караш тия пелети? Благодаря!
Стефан77 - специалист
Миналата година взех за проба АХИРА за мен горят като трона но бяха с по-висока цена
Restaurant - напреднал
Здравейте! Някой да ползвал гръцки пелети от Алфа пелет в частност Grune holz? Благодаря!
ant-man - помощник
Здравейте!
След първи сезон на пелети, да споделя мнение за ползваните от мен- "Рико Стил" (изгорени 70 чувала) и румънските HS Schweighofer- само 3 чувала, останаха ми още 63 за другата зима :supz: . Рикото е по-калорично от румънските определено! Запалват и горят добре, бързо вдигат градусите, правят нормално количество пепел, пренебрежимо малко шлака по горивната кошничка. При редовно почистване (всеки ден или през ден) няма проблеми. Като минус - цапат повече стъклото, малко по-прашни са в сравнение с румънките (в чувала остават около две шепи прах). Също така цената им се доближава до румънските :? . Като цяло съм доволен от Рико-то, но вече от двама продавача чух, че е имало и оплаквания и било въпрос на късмет.
За следващата зима ще доизгарям румънските, но мисля да купя и още едно пале.
Искам да попитам има ли някой мнение за Ахира
Прикачен файл:
ahira.JPG
ahira.JPG (22.39 KиБ) Видяна 373 пъти
и ПиДжей'с
Прикачен файл:
pj-4.jpg
pj-4.jpg (22.81 KиБ) Видяна 373 пъти
? .
Решил съм да избирам между двата производителя :? . Ахира-та я дават иглолистна, а другите - широколистана като Рикото.
Ако някой е ползвал едни от тези пелети, нека сподели мнение.
ant-man - помощник
пон мар 30, 2020 7:17 pmСтефан77 написа:
Миналата година взех за проба АХИРА за мен горят като трона но бяха с по-висока цена
Колега, на каква цена бяха Ахира-та? Колко чувала си изгорил? Доволен ли си като калоричност, пепел, стъклото почернява ли? Като цяло по-скоро доволен или не? Такива неща. :)
Стефан77 - специалист
пет май 01, 2020 12:28 amant-man написа:
Колега, на каква цена бяха Ахира-та? Колко чувала си изгорил? Доволен ли си като калоричност, пепел, стъклото почернява ли? Като цяло по-скоро доволен или не? Такива неща. :)
Не съм чак такъв манияк да им сравнявам калоричността но от продукти със сходни качества избирам по-евтиния
ant-man - помощник
съб май 02, 2020 11:31 pmСтефан77 написа:
пет май 01, 2020 12:28 amant-man написа:
Не съм чак такъв манияк да им сравнявам калоричността но от продукти със сходни качества избирам по-евтиния
Балагодаря за "изчерпателния" отговор!

Някой друг с мнение? Може и по-кратко от на колегата!
Нали трябва да си помагаме, че нещо не разбрах духа на форума!? :?

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: