Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pipbel - майстор
Карай бе, дръвца има. Все още излиза над 2 Х по-евтино с тях (и по-топло също).... :cool:
Ама ще пристъпя към реализацията на това само ако ми се появят проблеми с конденза/влагата във въпросните стаи.
То там и климатици ще има, а те си имат функцията изсушаване повечето сегашни модели. Но само въртят въздуха, не го обменят .
Тия дето го правят струват майка си и баща си, не мога да сложа такъв във всяка стая я..
filmatoplo - майстор
Няма климатик който духа свеж въздух , това може да стане с вентилация -която да вкарва свеж въздух отвън и да вади навън стария .Като зимата входяшия се затопля от климатична касета или водна , лятото входящия се охлажда .
LazarGanev - "Велик майстор"
Функцията "Изсушаване" е само в режим "Охлаждане".
vanko68 - специалист
filmatoplo-има доста климатици,които вкарват отвън свеж въздух.Почти всяка голяма марка има такива модели. Уруру Сарара на Дайкин е най-яркия пример-вкарва свеж въздъх и напълно контролира влагата в стаята.Във външното тяло има модул за улавяне на влага отвън и при необходимост я вкарва вътре. На дистанционното направо можеш да си нагласяш влажността,която желаеш.Шарп,Санио,Дженерал също имат аналози.Мидея и Хайер и Електра от евтините сущо могат да вкарват въздух отвън.Става елементарно-малко вентилаторче и маркуч с Ф40-50 мм.
Лазар-функцията "изсушаване" при марковите климатици си работи винаги,на Уруруто дори докато си топли една секция от топлообменника на вътрешното леко се охлажда,за да обере влагата.
LazarGanev - "Велик майстор"
vanko68 написа:
Лазар-функцията "изсушаване" при марковите климатици си работи винаги,на Уруруто дори докато си топли една секция от топлообменника на вътрешното леко се охлажда,за да обере влагата.
Стига бе, това не го знаех! Все едно едното колело да върви назад, а другите - напред. И к'во става с КОПа в такъв случай - никой не споменава, нали? И въпреки всичко Уруру Сарара си е едно изключение, поне в Бг и поне за момента, няма какво да си говорим. Интересно ми е ти примерно, колко такива си монтирал?
vanko68 - специалист
Ако питаш за Уруруто-само няколко.Все пак цена от 2500-3000 лв за 28ца ( 10ка) не е за всички.
Онлайн Психрометричен калкулатор за работна точка: http://hvac-eco.com/bg/hvac-calculators ... point.html

Оналйн психрометричн калкулатор за смесване на потоци: http://hvac-eco.com/bg/hvac-calculators ... flows.html

Ако Ви вършат работа - ползвайте ги! Ако ли пък не - кажете какво да подобря, така че да вършат.
syncho - майстор
Здравейте колеги и колежки. Аз имам едно чудене относно влагата в жилищно помещение. Винаги съм имал проблеми дали в едната или в другата граница. Миналата зима взехме един от тези обезвлажнители, които приличат на мини бар (подвижни) и събират влагата в един контейнер, който после се изхвърля.

Чудя се дали е удачен този вариант за намаляне на влагата, защото няма абсолютно никакво регулиране и измерване на влагата във въздуха. :?
hygro - майстор
syncho написа:
защото няма абсолютно никакво регулиране и измерване на влагата
Доста съмнително изделие. Днес дори най-евтините еднодневки имат хигростат.
syncho - майстор
какво да ти кажа, за толкова пари толкова :) . Трябваше ни нещо спешно и нямахме кой знае колко време да гледаме. Просто се случи, че това беше зърнато и...

Тема "Каква е идеалната температура и влажност в жилището" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: