• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Понеже този въпрос за подпомагане на отоплението от слънцето постоянно се повдига, а и много се спекулира с него от страна на търговци от една страна или невежи хора от друга страна, то искам да дам един прост пример за ориентир. Ако човек погледне статистиката за едно жилище ще види, че за отопление се плаща грубо около 10 пъти повече отколкото за топла вода - например 20лв за топла вода и 200лв за отопление, т.е. за отопление е необходима 10 пъти повече топлина, отколкото за затопляне на битова вода. По тази логика, ако през зимата 1 панел не е достатъчен за осигуряване на БГВ, то с достатъчна точност може да се каже, че 10 панела няма да са достатъчни за отопление.
filmatoplo - майстор
Преди 10 тина години на Пловдивския панаир видях -една фирма презентираше вакумен панел свързан директно към водно подово.Момчето което обясняваше -каза че така се свързвало :) -какво ли е станало с някой клиент. :?
filmatoplo - майстор
Е забравих да се похваля :) - в понеделник започвам монтажа на 1 инсталация , водно подово с площ 120 квадрата на приземния етаж и радиатори на горния.Само че над подовото ще има гранитогрес :wink: а в стаите с радиатори - ламинат или мокет , не е изключен и паркет.Догодина октомври ще видим резултата :wink: тогава започва отоплителния сезон , котела ще е на пелети марка -Понаст.Може да пратя някоя снимка ,все ще се научи нещо покрай това.В случая клиента се отказа от слънчева инсталация , и с парите закупува по качествен котел който е икономичен естествено и лятото ще се топли водата на пелети.Бойлера е 500 литра , я му идат 250-300 кила пелети я не, за лятото.
kuuuuuul - майстор
А да ли ще му дърпа хубаво комина в жегите :?
filmatoplo - майстор
Тук имам няколко котела свързани към БГВ за лятото, уж работят - тоест не са се оплаквали .Ами ще разчитаме на вентилатора на котела да свърши работа , аз по принцип никога не съм монтирал котел без вентилатор , с изключение на Виадрусите но от тях нямам за лятото. :) А ааа, аз се чудя защо ми пропушва барбекюто лятото :-D
filmatoplo - майстор
А този клиент от въпросната тема с водното подово и ламиниран паркет -иска да му монтирам слънчеви панели за- бгв .Щото Виадруса не му се пали през лятото , въпреки че за 15 минути се къпел след палене на котела. :wink: само че освен този 300 литров бойлер ще монтираме и 1 брой 500 литров бойлер.
evdoki - специалист
filmatoplo и аз натам съм се запътил, и те моля за повече снимков материал.
Благодаря
filmatoplo - майстор
А аа , някой неща са засекретени :wink:
evdoki - специалист
filmatoplo завърши ли проекта?
Пусни снимки да видим.
filmatoplo - майстор
Ако става дума за слънчевата инсталация , отдавна е готова.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16

Тема "Водно подово и ламиниран паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: