• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
И бойлера може да си го направиш автомат да се зарежда и спира помпата след заряд.На изхода сложи контактен термостат нагласен на 68 градуса който да подава сигнал фаза на втори термостат вкаран в бойлера нагласен на колкото искаш да се загрее примерно 70 градуса.Значи първия термостат осети ли на изхода на котела 68 ще подаде сигнал на втория и ако температурата е под 70 на бойлера помпата на зареждането на бойлера ще се включи , ако през това време котела спадне естествено помпата спира , при нормално зареждане достигне ли водата 70 в бойлера помпата ще спре и силата на котела отива само за конвекторите :wink: , ако някой започне да се къпе и температурата спадне под 70 гр заряда стартира наново -и така докато котела падне под 68 гр.Тези градуси могат да се променят но тези са най близки до нужните.Така ти отпада ръчното он-оф :wink:
stefan4087 - специалист
filmatoplo написа:
И бойлера може да си го направиш автомат да се зарежда и спира помпата след заряд.На изхода сложи контактен термостат нагласен на 68 градуса който да подава сигнал фаза на втори термостат вкаран в бойлера нагласен на колкото искаш да се загрее примерно 70 градуса.Значи първия термостат осети ли на изхода на котела 68 ще подаде сигнал на втория и ако температурата е под 70 на бойлера помпата на зареждането на бойлера ще се включи , ако през това време котела спадне естествено помпата спира , при нормално зареждане достигне ли водата 70 в бойлера помпата ще спре и силата на котела отива само за конвекторите :wink: , ако някой започне да се къпе и температурата спадне под 70 гр заряда стартира наново -и така докато котела падне под 68 гр.Тези градуси могат да се променят но тези са най близки до нужните.Така ти отпада ръчното он-оф :wink:
Така ще бъде ама нали ти писах,че чакам за още един В2000.
stefan4087 - специалист
filmatoplo написа:
Докато има дърва не ти трябва газ :) , добре ти работи котела , един ден само ще си модернезираш смесителния вентил със задвижка и контрол и както ти казах някой часовник за комвекторите и си готов . :) да имаш още по голям комфорт и икономия .Щото сега малко прегряваш излишно стаите :wink:
Сега давам повече жега за да се темперират стайте.Конвекторите си изключват вентилатора при достигане на температурата която съм им задал.А задвижка и контрол ще сложим ама за следващия отоплителен сезон.Имам да пускам тръба и за летната кухня и към механата ама ми писна засега.Иначе на колекторите съм оставил 3 свободни изхода.
filmatoplo - майстор
Стефчо -как си бе бате :) сезона отоплителния е към края си , как беше до тук хавата , стопли ли се , разхода колко ти беше -плюсове-минуси. :wink:
stefan4087 - специалист
filmatoplo написа:
Стефчо -как си бе бате :) сезона отоплителния е към края си , как беше до тук хавата , стопли ли се , разхода колко ти беше -плюсове-минуси. :wink:

Здравей,филмче!Чак сега влизам.Нали знаеш,че се занимавам и със земеделие.Днес карах
дъщерята на В.ТЪРНОВО на изпити а утре пък ще я карам на СОФИЯ.
Ми какво да ти кажа за разхода.С мойте ,,клечки за зъби,,около 3куб.м на месец.Ползвал съм го около месец и половина-до към 20март.Тъй като съм и с изолация температурата
в стайте без да го паля е около 20гр.Понякога вечер палвам камината с 2-3 дръвца.
Досега декември-март съм изгорилкъм 8куб.м.Пускал съм и климатиците за по час
вечер понякога.Сега например вън е 9гр. а в стайте 20гр. без да съм палил нищо/няма и да паля тази вечер/.Просто при мен вариантите за отопление са няколко и в зависимост от външната температура си избирам за момента по-лесното.Пък и нямя смисъл да паля сега котела при тази темпер. в стайте.За април месец до сега съм изгорил в двете камини по-малко от половин кубик дърва.В момента седя по тениска с открехнат прозорец защото пуша.Преди лягане го затварям и сутрин ми е 20гр.При някои,които се отопляват на газ могат само да мечтаят за такъв разход и такива температури.Абе те температурите могат и да ги достигат ама срещу 400-500лв и нагоре.Масово в моя
град се отказват от газта за отопление.Оставят си само бойлера и за готвене евентуално.Иначе за къпане най-удачно излиза с газта,ама като сложиш първоначалните инвестиций май и в нея няма смисъл според доходите на масовата част от народа.
За есента ще ти пиша да ми вземеш една задвижка и контролер.Поздрави!
LazarGanev - "Велик майстор"
Е как става така, че при тебе без да палиш котел на отворен прозорец е 20*, а другите дават по 400-500лв? :-D
filmatoplo - майстор
:) Ха така -натрихме им носа на другите видове отопление .Ами радвам се за сполучливата система , тя още може да се усавършенства -тоест да ти пуща топличко само когато ти трябва :wink: , но в преходните месеци- ранна есен и пролет никой не му се хамалува на котел -знам :wink:
stefan4087 - специалист
LazarGanev написа:
Е как става така, че при тебе без да палиш котел на отворен прозорец е 20*, а другите дават по 400-500лв? :-D
Не казвам,че въобще не използвам никакъв начин за отопление.По-горе написах в зависимост от ситуацията какво използвам.През деня слънцето ми огрява три от стайте.
Отварям само моя прозорец постоянно че пуша.През деня целия/когато е слънчево/ а вечер е открехнат докато легна.В момента 17,02ч. навън е 17,4гр. в саята ми е 18,9гр.
Компютъра и телевизара са почти нон стоп включени/още един източник на топлина :supz:
Аз си спя а телевизора ме гледа :shock: Последните 4дни не съм пускал никакво отопление.Тази вечер също.За утре незнам какво ще е положението. Ако е хладничко
или 3 дръвца или 1-2 часа климатик/ци.Затворя ли прозореца температурата се покачва
но е около19-20гр сутрин.Поздрави!
filmatoplo - майстор
Днес запалих един Атмос , който бе купен втора употреба , естествено до сега 2-3 сезона е работил некадърно , изчистих го най щателно навсякъде и го подмладих в инсталация с 4 пътен вентил -заработи като швейцарски часовник , в долната камера забуча пиролизата :wink: .
vrangelov - специалист
filmatoplo написа:
Днес запалих един Атмос , който бе купен втора употреба , естествено до сега 2-3 сезона е работил некадърно , изчистих го най щателно навсякъде и го подмладих в инсталация с 4 пътен вентил -заработи като швейцарски часовник , в долната камера забуча пиролизата :wink: .
Филматопло, Вие сте специалистът на атмоси във форума. Колко години минимум трябва да издържи един пиролизен котел?
Ако гори постоянно на малка мощност, ще е най-добре, защото няма да има конденз, но няма да гори на номинална мощност. Ако гори на номинална мощност ще е най-икономичен, но пък трябва голям буфер и докато буфера се разреди, котела ще е истинал, тогава пак конденз. Само разсъждавам на глас!
Колко килограма дърва събира една да речем 140 лиртова камера или 100 литрова? Някъде гледах, че се пълни полезно до 85% от обема.
Аз се обръщам към Филма, но нека и някой друг да каже.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22

Тема "Въпроси,относно Атмос ДС25S" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: