Най - вълнуващия въпрос зимно време.
peterstamov - специалист
От 3 години вече имам колектор на Сънисис... на покрива. Откакто е сложен датчика му показва с око 16 градуса повече. Веднъж прегряхме при авария. Не знам колко градуса вдигна тогава! Та днес пак го засичам да върти от бойлера към панела. Тоест топля панела от бойлера! :-D Вдигнах t разлика на 19 градуса. Това уредче (не знам как се казва) дето командва t е на Intiel.

Та не знам откъде да започна. Помагайте! Керемидите са мокри и днес не ми се качва - ще ги очупя. Има ли някакви по-качествени датчици по магазините да го сменя? Intiel - ската чувия може ли да се нстрой нещо?
naskov - майстор
А обратен клапан има ли?
stamenov1 - специалист
Ако диференциалния термостат е DT3 , може да е изгорял датчика. Може да си го поръчаш от Интиел да ти го пратят. Не е скъп около 3 лв. бр.
todortv - майстор
Ако имаш възможност мини направо към DT 3.1,който е с Pt1000 и
забравяш за проблема.DT 3 са с полупроводникови датчици и
често се повреждат,както предполагам в твоя случай.
peterstamov - специалист
А някой е писал! След тежък работен ден лека усмивка по лицето ми! :wink:

Сега по ред.....
Обратен клапан ...!?!? - - - Има едно нещо по връзките което леко трака. Май е някакъв клапан, ама как се нарича!?!?! Ше ида да го снимам :-D
Нали помпата върти само в една посока - нужен ли е такъв? Като казах че топля колектора от бойлера имах в предвид, че .... Понеже температурата е по висока на покрива и помпата включва да върти, обаче реално датчика показва 15 градуса повече и всъщност панела не е по-загрят от бойлера!

За това уредче дето командва!?!?....
Явно се нарича диференциален термостат и е DT-3. Всъщност датчика работи и сменя показанията паралелно на външната t. Просто показва 15-16 градуса в повече отколкото е реално! По тази причина вече го държа Dt 19 градуса! Датчика е такъв с 2 кабела (+ - ) плюс и минус. Дават го пак да вали, а си трябва сухо време да се ходи по покрива. Затова сега се ограмотявам, като се кача какво да правя! :)

Разгледах варианта за DT-3.1 - около 100 лв е. Може би ако се развали този, ще си взема такъв, а засега мисля за подмяна на датчика.


Това ли е този pt1000? и съвместим ли е с моето - - -....диференциален термостат :-D ?
Кой модел е моя датчик? Незнам!?!

А в същност къде се закрепя този датчик на колектора? Мисля , че моя е хванат с някакво тиксо за проводящата тръба в началото, където излиза от панела!!?!

Гледам има и някакви --- Външен прилепващ температурен датчик. Този не е ли подходящ?

Прикачен файл

vk.jpg
Това какво се явява в инсталацията? Не е ли някакъв клапан?
vk.jpg (169.98 KиБ) Видяна 13543 пъти
naskov - майстор
naskov написа:
А обратен клапан има ли?
Имаш :)
todortv - майстор
Pt 1000 не е съвместим с DT3.Това от линка може и да е Pt1000,но
при DT3.1 е без нипела с резбата и също може да се закрепи като
стария.Pt1000 нямат посока на свързване,т.е. нама + и -.
peterstamov - специалист
Поизясниха ми се малко .....
Ето този е моя датчик LM335, само не разбирам защо е с 3 крачета?!
stamenov1 - специалист
Обади се хората от Поморие
http://www.intiel.com/
И те ще ти пратят какъвто трябва.
Опиши им проблема си също.
Това лято си взимах същите датчици, но задължително да се спазва поляритета.
2v6 - майстор
peterstamov написа:
...А в същност къде се закрепя този датчик на колектора? Мисля , че моя е хванат с някакво тиксо за проводящата тръба в началото, където излиза от панела!!?!
...
Там е добре.
Двата датчика като ги допреш един до друг какво показват?
Датчика за бойлера къде и как е монтиран?

Тема "Проблем с отчитането на температурата на слънчев колектор!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: