• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Привет на всички.търсия помощ. преди седем дни моитирахме по съвет на маисторите които ни правиха цялята инсталаци един SOLITECH plhs 8секционен уш около 60Кв без обдухвател.ототопляваме около 230кв.м. + 3 боилера по 100л. котела с триста зора вдига 60градуса които за сега топлят на всякъде равномерно но на вън е над 10градуса.пробвах ме с дърва с въглишта с какво ли не при отворена долна вратичка и неще да се разгори и неще.комина е 15/20 вътрешен не ползуван, височина 3етажа,излиза над билото.при отваряне на вратата за зареждане пуши, ама доста пуши. моля ако ниакои е ползувал такъ котел или има информациа даите съвет?
Bobivan - специалист
Малко ви е малък комина като сечение....60 кв иска поне 20х20...(По Норматив на Демир-Дюкюм минимално 160х160 мм ,при височиная 13м!!)

Повече тук:
http://www.demrad.com.ua/zip/InstructionSolitech.pdfю
А и котела ви е слаб за отопляемите обеми + 3 -те бойлера-на дърва е 45 кв,на въглища-60...а вие имате инсталирана мощност 58кв....


:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
komina e ot kominni tela.ako prisaedinia i malkia otvor re6enie li e?
ArturDent - Почти Безобиден
vasil pyrvanov,

Василе, василе , Шибай По Една Главна Буква от Време На Време, Ей Така За Разнообразие.
И пиши на КИРИЛИЦА!

И иа != я. иа <> я
filmatoplo - майстор
Валиле :) как искам винаги да съм положителен , но с този котел просто ще ти побелее косата , ако можеш го сменяй докато е време . В моя град 5-6 човека ревът от тия котли , и аз се набутах с 3 броя на клиенти -иде ми да им ги сменя за моя сметка за да не се излагам :wink: каква грешка допуснах :? Купи си Виадрус по добре .
Bobivan - специалист
Слагал съм доста от триходовите ,вентилаторни СОЛИТЕХ и ВСИЧКИ клиенти са без забележки!!!Синджирлиите не съм слагал ни един!!!
armagedamian - специалист
Bobivan написа:
Слагал съм доста от триходовите ,вентилаторни СОЛИТЕХ и ВСИЧКИ клиенти са без забележки!!!Синджирлиите не съм слагал ни един!!!
Вярвай ми и двуходовите са много добре.Проблема е в комина в случая,не в котела.
Ако си купи Виадрус и по този начин си реши проблема съм готов да бягам гол в центъра на Бургас и да крещя,че съм цензура!Обещавам!
Bobivan - специалист
Е,те немчугите от Вайлант не са балъци,нали купиха ДемирДокюм лани...
armagedamian - специалист
Bobivan написа:
Е,те немчугите от Вайлант не са балъци,нали купиха ДемирДокюм лани...
Това по повод неверието на колегата "Филма...",към тези котли и моето мнение,че Виадрус са силно прехвалени!
filmatoplo - майстор
Уважавам мнението на колегите в случая , но котлите не :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "СОЛИТЕХ котел твърдо гориво проблем солитех solitech" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: